سر گیجه ارزی

سه شنبه / ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۹
کد خبر: 494
گزارشگر: 1
۱۳۸
۰
۰
۰

و نااطمینانی آن به نظر می رسد به این زودی ها تمامی نداشته باشد.
اینکه رییس بانک مرکزی می گوید که بازار می بایست نرخ ارز را تعیین کند با توجه به فعل و انفعالات اقتصادی و سیاسی در ایران حرف درستی نمی باشد چرا که مدیریت اصلی بازار به دست دولت است و بزرگترین عرضه کننده ارز همچنان بانک مرکزی بشمار می آید.
حال سوال اصلی این است که برای تامین سرمایه در گردش کارخانجات تولیدی در کشور چه باید کرد؟
زمانی که نرخ ارز از ثبات نسبی برخوردار نیست و نرخ سود تسهیلات بانکها بالاست و بانکها در پرداخت منابع مالی، تولیدکنندگان را جهت دریافت وام در بورکراسی های طولانی اداری و مالی سر می دوانند تکلیف تولید کننده چیست؟
با توجه به شرایط منطقه خاورمیانه و تحریمها و بخصوص شرایط سیاسی که بنظر میرسد پس لرزه های تغییر جهش گونه نرخ ارز در اقتصاد ایران، مجددا اتفاق خواهد افتاد و شرایط را به گونه ای پیش خواهد برد که بار تورمی به شدت، اقتصاد کشور را مجددا تهدید کند تکلیف کسب و کار و سرمایه گذاری در اقتصاد ایران چه خواهد بود و آیا مجددا بازار ارز بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری و کسب سود خواهد بود و نقدینگی از بانک‌ها به سوی این بازار روانه خواهد شد؟
سخن آخر اینکه آیا نمی بایست تکلیف بازار ارز مشخص شود چرا که با نرخ ارز بی ثبات و نوسان قیمتی نمی توان به رونق تولید و حمایت از تولید داخل امیدوار بود.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید