صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۸ تیر ۱۴۰۰ / ۰۳:۰۸
کد خبر: 5002
گزارشگر: 213
۹۰۸
۰
۰
۴
اظهارات مقام بهداشتی درباره مهم ترین علائم ویروس دلتا پلاس

چند مشخصه عجیب و خطرناک «دلتا» کرونا

چند مشخصه عجیب و خطرناک «دلتا» کرونا
مقامات بهداشتی مهم ترین علائم «دلتا» کرونا را درگیری بیشتر جوانان، بروز مشکلات همزمان گوارشی و تنفسی و «سرعت بیشتر بروز علائم تا بستری افراد در بیمارستان» اعلام کردند.

به گزارش آسیانیوز، فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: از آغاز اجرای طرح ملی واکسیناسیون کرونا تا کنون، یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن در این استان تزریق شده‌است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: از آغاز اجرای طرح ملی واکسیناسیون کرونا تا کنون، یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن در این استان تزریق شده‌است.

علیرضا زالی روز پنجشنبه در جریان بازدید از بیمارستان شهدای پاکدشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این میزان واکسن در ۲ نوبت در استان تهران تزریق شده که از این تعداد ۴۸۰ هزار دوز مربوط به گروه‌های اول و دوم است.

------------------------------

بیشتر بخوانید:

کودکی که «پیر» شده بود!

-----------------------------------------------------

بیشتر بخوانید

واکسن های «جدید» را به «چه کسانی» تزریق می کنند؟بالای 68 ساله ها واکسینه می شوند؟

نمایش فیلم جعفر پناهی در جشنواره کن؛ «قهرمان» اصغر فرهادی در بخش مسابقه

وزیر دفاع اسرائیل گفت در حال «رویارو شدن» با ایران هستیم

اسراییل در تدارک حمله به ایران/رییس ستاد ارتش اسرائیل به جو بایدن هشدار داد

«جزییات» و تشریح محدودیت مشاغل و اماکن/احتمال تعطیلی تهران

چرا دختران «سیگار» به دست دارند؟

--------------------------------------------------------------

زالی افزود: تا کنون ۸۱ درصد از افراد بالای ۷۰ سال این استان واکسینه شدند و هنوز تعدادی از افراد ۷۰ ساله و تعدادی از افراد جامانده از گروه اول واکسن دریافت نکرده‌اند.


روند واکسیناسیون کرونا در تهران مطلوب نیست

وی تاکید کرد: روند واکسیناسیون در استان تهران مطلوب نیست و با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته، برخی از گروه‌های پرخطر تا کنون واکسینه نشده اند و وقفه ۲ هفته‌ای در تأمین واکسن، خسارات جدی به عملیات واکسیناسیون وارد کرد.

------------------------------------

بیشتر بخوانید:

«جزییات» و ثبت نام واکسیناسیون گروه‌های شغلی پرخطر

ماهواره‌ ها «بمب ساعتی» تهران را رصد کردند

از پربازدیدهای «ساسی مانکن» و «صدف بیوتی» تا سرنوشت انتخابات و فوتبال یورو؟

بازیگر نقش کارگر جنسی برنده شد!

-------------------------------------------------------------------------------------


زالی با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان تهران گفت: در حال حاضر اکثر شهرستان‌های این استان و کلانشهر تهران در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و خیز پنجم شیوع کرونا با شتاب بیشتری در حال شکل گیری و مراجعه افراد به اورژانس بیمارستان‌ها با حجم و تراکم بسیار زیادی همراه است.

وی گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۶۰۰ بیمار کرونایی در ۱۰۵ بیمارستان استان تهران بستری هستند و تا امروز، ۱۴ هزار بیمار به بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.

زالی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۳۴۵ بیمار جدید در استان تهران شناسایی شده‌اند که از این تعداد، ۲۴۳ نفر به دلیل بدحالی در بخش‌ ماقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.

وی تعداد بیماران ترخیص شده از بیمارستان‌های استان تهران را طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر حجم مراجعان به بیمارستان‌ها با تعداد ترخیصی‌ها همخوانی ندارد و تلاش می‌شود تا با افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها، خیز پنجم را پشت سر گذاشت.

زالی با اشاره به ویژگی سویه جدید ویروس دلتا کرونا گفت: از مهمترین علائم این سویه درگیری بیشتر جوانان، بروز مشکلات همزمان گوارشی و تنفسی و سرعت بیشتر بروز علائم تا بستری افراد در بیمارستان است.

به نقل از انتخاب فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران در بخش دیگری از سخنانش گفت: در بسیاری از موارد، افرادی که در بیمارستان بستری می‌شود، تست کرونای منفی کاذب دارند و باید با سایر روش‌های تشخیصی، آزمایش و سی‌تی‌اسکن، به بیماری این افراد پی برد.

وی افزود: از اواسط هفته سوم خرداد، سویه انگلیسی کرونا در استان تهران در حال از بین رفتن بود و هم اکنون با تغییرات صورت گرفته در این ویروس که تا ۱۲ برابر بیشتر از نوع کلاسیک آن است، با حجم شتابان مراجعان سرپایی مواجه هستیم.

زالی با اشاره به این که نمی‌توان دامنه گسترش این موج را قضاوت کرد اظهار داشت: در نشست روز گذشته با ۱۰۵ نفر از رؤسای بیمارستان‌های استان تهران موضوع افزایش تخت‌های بیمارستانی برای توازن بین تعداد بستری شدگان، ترخیص شدگان و درمان سایر بیماران به صورت سرپایی مورد تأکید قرار گرفت.

تامین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز برای خیز پنجم

وی همچنین از تأمین اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز متناسب با خیز پنجم شیوع کرونا خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به لزوم توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: با توجه به شرایط قرمز شیوع کرونا در استان تهران، تنها مشاغل گروه یک اجازه فعالیت دارند ولی در جانمایی مشاغل، تغییراتی صورت گرفت و تعدادی از مشاغل گروه ۲ و سه، در پیش‌نویس جدید در گروه یک قرار گرفته‌ان.

وی ادامه داد: فعالان این مشاغل نیز می‌توانند به فعالیت خود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه دهند.

زالی تأکید کرد: برای مهار شیوع ویروس کرونا، تنها اعمال محدودیت‌ها کافی نیست و برای خاموش کردن امواج کرونا، باید روند واکسیناسیون در کشور سرعت بیشتری پیدا کند./

اخبار مرتبط
یک ویروس شناس گفت: بهبودیافتگان کرونا نیز به دلیل وجود آنتی بادی در بدن چهار ماه پس از بهبود می‌توانند تزریق واکسن کووید۱۹ را به تعویق اندازند.
چهارشنبه / ۱۶ تیر ۱۴۰۰ / ۲۲:۳۹
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مطابق پیش بینی‌هایی که کرده ایم، فردا ۵.١ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور می‌شود؛ این در حالی است که هنوز مشخص نیست این واکسن ها را به کدام گروهها یا چه کسانی تزریق می کنند؟
چهارشنبه / ۱۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۳
رییس مرکز مدیریت شبکه بهداشت گفت: واکسن از خارج کشور تامین می‌شود و ما مجبوریم تا زمانی که نسبت به رسیدن واکسن به دستمان مطمئن نباشیم، اقدام نکنیم و احتمالا روز چهارشنبه ممکن است محموله‌ای با تعداد قابل توجه واکسن به کشور برسد که اگر وارد شود هفته بعد گروه سنی جدید یعنی ۶۵ تا ۶۹ سال را اعلام می‌کنیم.
سه شنبه / ۱۵ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۳
علی دایی با انتقاد از ویدیوهای ساخته شده از او در ارتباط با ماجرای نشست خبری بازی با سپاهان و بازی با نام عباس بوعذار گفت: این مسائل در دنیا رایج است اما در دنیا کسی را مسخره نمی‌کنند و در دنیا طنز می‌گویند.
جمعه / ۱۱ تیر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۱
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۵۰ درصد شهروندان گیلانی که در نوبت تزریق دُز دوم واکسن کرونا بودند با ورود محموله جدید واکسینه شدند.
یکشنبه / ۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۹
اسیانیوز/ معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تا پایان هفته تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای سالمندان به پایان می رسد، یادآور شد: از هفته آینده تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای بیماران خاص را ادامه می دهیم.
سه شنبه / ۱ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۵
رئیس شبکه بهداشت وزارت بهداشت درخصوص ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال، گفت: برای افرادی که از طریق سامانه salamat.gov.ir اقدام به ثبت‌نام کردند و در نوبت اول تزریق واکسن هستند و همچنین برای افرادی که منتظر دریافت دز دوم واکسن هستند، پیامک ارسال می‌شود.
یکشنبه / ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۹
مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، با بیان اینکه «حداقل تا دو الی سه هفته دیگر، میزان مرگ‌های سه رقمی ادامه داشته باشد»، گفت: تعداد واقعی جان‌باختگان کرونا از آمار رسمی که اعلام می‌شود، بالاتر است.
یکشنبه / ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۲
مصطفی قانعی، رییس کمیته علمی مقابله با کرونا، اعلام کرد که تاکنون به نیم درصد جمعیت ایران دوز دوم واکسن کرونا و به سه درصد دوز اول تزریق شده است؛ همچنین برخی از پزشکان و محققان در ایران نسبت به تزریق واکسن کووایران برکت به جای واکسن سینوفارم در دُز دوم تردید دارند.
پنج شنبه / ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۲:۱۲
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید