صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۹
کد خبر: 5122
گزارشگر: 213
۳۱۸
۰
۰
۳
اظهارات معاون وزیر کار درباره اجرای متناسب سازی

تحقق «همسان سازی واقعی و افزایش حقوق بازنشستگان» از سال جاری!

تحقق «همسان سازی واقعی و افزایش حقوق بازنشستگان» از سال جاری!
معاون وزیر کار گفت: به طور متوسط در تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بازنشستگان حدود ۱۴۰ درصد افزایش یافت و همسان سازی نیز یکی از توقعات و آرزوی بازنشستگان بود که بعد از یک و نیم دهه، در صندوق های بازنشستگی کشوری، فولاد، نیروهای مسلح و سازمان تامین اجتماعی محقق شد.

به گزارش آسیانیوز، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همسان سازی یکی از توقعات و آرزوی بازنشستگان بود که بعد از یک و نیم دهه، در صندوق های بازنشستگی کشوری، فولاد، نیروهای مسلح و سازمان تامین اجتماعی محقق شد و رضایت حدود 6 میلیون بازنشسته کشوری و لشکری را به دنبال داشت.

به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حجت الله میرزائی در هفته تامین اجتماعی و در چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه استان اظهار کرد: به طور متوسط در تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بازنشستگان حدود ۱۴۰ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به تحقق طرح توسعه دولت الکترونیک در تامین اجتماعی، بهزیستی و سایر سازمان ها، گفت: از ۲۰ سال قبل حذف دفترچه‌های تامین اجتماعی و نسخه‌نویسی الکترونیک در دستور کار مدیریت وقت سازمان بود که خوشبختانه امروز، در بخش خصوصی، مطب‌ها و داروخانه‌ها انجام شده است و امیدواریم هر چه سریع‌تر در بیمارستان‌های تحت پوشش علوم پزشکی نیز تکمیل شود.

وی، مزایای این طرح را حفظ و نگهداری سوابق بیمه‌ای و درمانی و نظام ارجاع، شفافیت، به حداقل رسیدن تقلب عنوان و تصریح کرد: این اقدام خیلی کار مشکل و دشواری بود که با همت دکتر سالاری و همکارانشان محقق شده است.

به نقل از سازمان تامین اجتماعی،امعاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: همچنین طرح الکترونیکی و شفاف کردن فرزند خواندگی در بهزیستی اقدام بسیار بزرگی برای شفافیت و کاهش فساد در دولت دوازدهم بود.

وی یکی دیگر از فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را کاهش فساد و تنش‌های کارگری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر مراجعات کارفرمایان و کارگران، ۹۰ درصد نسبت به سال‌های قبل‌های کاهش یافته است.

میرزائی با بیان این‌که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رتبه اول شفافیت را کسب کرده است، افزود: در بنگاه‌ها نزدیک به ۱۰ سامانه شفافیت ایجاد شده است؛ به طوری‌که امروز تمامی ترکیب مدیریتی، اموال و املاک، پرونده‌های حقوقی و عفعالیت‌های شستا، صندوق‌های بازنشستگی کشوری و فولاد و روستاییان به صورت شفاف در سامانه‌ها قابل ردگیری است.

وی خاطرنشان کرد: پوشش بیمه روستاییان تا پایان سال ۹۹ در سطح ملی هفت برابر شده و به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است و براساس مصوبه دولت از سال جاری یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار جدید اضافه می‌شود.

وی افزود: همچنین پنجره واحد رفاهی و پایگاه اطلاعات ایرانیان از جمله اقدامات بنیادین و ساختاری مهم این وزارتخانه برای سیاستگذاری رفاه اجتماعی است.

میرزائی افزود: با ایجاد پایگاه اطلاعات ایرانیان، با ارائه کد ملی سرپرست خانوار تمامی اطلاعات مربوط به سطح و تغییرات دارایی‌ها و درآمدها و تراکنش‌های مالی آن‌ها مشخص می‌شود.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک هفته بهزیستی و تامین اجتماعی، خدماتی که این سازمان‌ها طی یک سال اخیر در رابطه با بحث کرونا انجام داده‌اند را بسیار چشمگیر خواند و از آنان قدردانی کرد.

وی با بیان این‌که سازمان تامین اجتماعی و مدیریت درمان طی یک سال گذشته بار بسیار سختی به دوش کشیده‌اند، گفت: در برخی مواقع ۵۰ و گاه تا صد درصد فضای خدماتی درمانی تامین اجتماعی به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به احداث ۴۸ هزار واحد مسکونی برای مددحویان تحت پوشش بهزیستی در سه سال اخیر افزود: این اقدام سازمان بهزیستی بسیار ارزشمند و طرح مثبت زندگی که یک طرح نوآورانه بوده، واحدهای خدمات‌رسانی را بین مردم برده و سطح پوشش این سازمان را افزایش داده است.

میرزائی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان آذربایجان شرقی همواره رتبه اول را در بین استان‌های کشور دارد، خاطرنشان کرد: متوسط پوشش این صندوق در کشور ۱۵ درصد و در آذربایجان شرقی ۳۰ درصد است.

وی با اشاره به بازدید خود از شرکت صنایع شیر (پگاه) آذربایجان شرقی و شرکت کلر پارس گفت: خوشبختانه این دو بنگاه از جمله بنگاه‌ها و واحدهای صنعتی موفق کشور‌اند که با شاخص‌های تولید، فروش داخلی، صادرات و سوددهی وضعیت بسیار مطلوب و روند توسعه‌ای قابل تقدیری دارند.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها طرح‌های توسعه، اصلاح ساختار و تنوع بخشی به سبد محصول خیلی خوبی در پیش دارند که امیدواریم هر چه سریع‌تر اجرا شوند.

مستمری بازنشستگان افزایش می یابد؟ مصطفی سالاری با اشاره به هفته تامین اجتماعی درباره مستمری بازنشستگان اظهار داشت:

مستمری بازنشستگان دو برابر شده است؟
همچنین مصطفی سالاری نیز با اشاره به هفته تامین اجتماعی درباره مستمری بازنشستگان اظهار داشت: یکی از مطالبات اصلی جامعه از سازمان تامین اجتماعی افزایش مستمری بازنشستگان است. مستمری بازنشستگان نسبت به ۱۴ ماه گذشته به طور میانگین دو برابر شده است.

وی با بیان اینکه خواست اصلی جامعه از سازمان تامین اجتماعی انجام وظایف و تعهدات قانونی است، گفت:در حوزه درمان انتظار بیمه شدگان، سهم کمتر بیمه (فرانشیز کمتر)، افزایش پوشش این بیمه و ارتقاء کیفی خدمات است، که باید از جانب سازمان ارائه یا از مراکز درمانی دانشگاهی و غیردانشگاهی غیرملکی خریداری شود.

سالاری با اشاره به جامعه ۴۶ میلیون نفری تامین اجتماعی ادامه داد: سازمان به منظور پرداخت سایر کمک هزینه ها که برحسب مورد پیش می آید و تامین اجتماعی متهعد به پرداخت است، مشکل خاصی ندارد.

مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال ۹۹ اجرایی و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

مرحله دوم این متناسب سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ شد. براساس این متناسب سازی، بازنشستگان با ۴۱ سال سابقه از فروردین ۲۴۱۱، چهار میلیون و ۲۰۰ تا چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می کنند.

بازنشستگان با بیش از ۴۱ سال سابقه نیز با توجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از ۴۱ سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

در این راستا همچنین ۲۸ اسفند سال ۹۹ مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: نمی توان گفت، مستمری جامعه بازنشستگان یک زندگی با شرایط متوسط رو به بالا را جواب گو خواهد بود، اما این افزایش با توجه به توان سازمان و منابعی که حداقل برای سه تا چهار سال آینده پیش بینی شده، انجام پذیرفت.

وی تاکید کرد:اما مستمری کافی، بدون شک به عنوان مطالبه اصلی جامعه بازنشستگان از وظایف مهم سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود.

از ۲۲ تا ۲۹ تیر ماه هفته تامین جتماعی نامگذاری شده است./

اخبار مرتبط
در جلسه ۲۷ تیرماه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بحث و بررسی پیرامون تصمیمات اتخاذ شده و اقدامات به عمل آمده دراجرای بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور انجام می‌پذیرد؛ این در حالی است که وزیر کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد به زودی حقوق بازنشستگان تا ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان همتراز خواهد شد.
شنبه / ۲۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۱
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همت دولت و مجلس بعد از ۱۴ سال همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله به اجرا درآمد.
چهارشنبه / ۲۳ تیر ۱۴۰۰ / ۲۳:۰۰
همزمان با تخصیص سهمیه وام جعاله از طریق بانک تجارت، بازنشستگان و مستمری‌بگیران می توانند نسبت به دریافت این وام اقدام کنند.
دوشنبه / ۲۱ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۵
اگر دولت و مجریان امر نخواهند تسلیم کاهش سرمایه‌گذاری در ازای رشد مصرف شوند، آن وقت ناگزیر خواهند بود که به کسری بودجه و تامین مالی تورمی آن تن دهند که اقتصاد را به شدت بی ثبات خواهد کرد.
یکشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۳
متوسط پرداختی به مستمری بگیران ۲/۵ برابر شد و از هر ۲ ایرانی، یک نفر از خدمات «سازمان تأمین‌اجتماعی» برخوردار است.
شنبه / ۱۹ تیر ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۱
دبیر اجرایی خانه کارگر گفت: ما اعتقاد به همسان‌سازی دقیق و منطقی حقوق بازنشستگان داریم و از نمایندگان‌مجلس هم می‌خواهیم کنار مجموعه‌های کارگری باشند و نگرانی بازنشستگان را افزایش ندهند.
جمعه / ۱۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۸
به گفته یکی از مدیران سازمان تامین اجتماعی مبلغ دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام به بازنشستگان در نظر گرفته شده است و اگر به هر بازنشسته وام هفت میلیون تومانی پرداخت شود، ۳۷۱ هزار و ۴۲۸ نفر این وام را دریافت می‌کنند.
سه شنبه / ۱۵ تیر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۰
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید