صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۳۰ تیر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۹
کد خبر: 5186
گزارشگر: 213
۱۱۳۳
۰
۰
۲
واکسیناسیون در ایران با خرید بیشتر واکسن های خارجی

وعده های خوب درباره «واردات» واکسن کرونا

وعده های خوب درباره «واردات» واکسن کرونا
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در کلاب هاوس اعلام کرد تا چند هفته دیگر و تا دوم مرداد حدود سه میلیون آسترازنکا و یک و نیم میلیون سینوفارم به دستمان می رسد و در مجموع ۸.۵ میلیون نفر واکسینه می‌شود.
به گزراش آسیانیوز، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در کلاب هاوس اعلام کرد: تا چند هفته دیگر و تا دوم مرداد حدود سه میلیون آسترازنکا و یک و نیم میلیون سینوفارم به دستمان میرسد و سر جمع ۱۷ میلیون واکسن توزیع می‌شود و در مجموع ۸.۵میلیون نفر واکسینه می‌شود.

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا و معاون وزیر بهداشت نسبت به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در ایران توضیحاتی ارائه داد و اعلام کرد: حدود ۱۳ میلیون دوز واکسن تاکنون دست ما رسیده که توزیع کردیم.

وی افزود: تا چند هفته دیگر و تا دوم مرداد حدود سه میلیون آسترازنکاو یک و نیم میلیون سینوفارم به دستمان میرسد و سر جمع ۱۷ میلیون واکسن توزیع می‌شود و در مجموع ۸.۵میلیون نفر واکسینه می‌شود./
https://www.asianews.ir/u/36m
اخبار مرتبط
طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا برای افراد ۵۰ سال به بالا در استان البرز از صبح امروز آغاز شده است.
مصرف مایعات مناسب و از جمله آبمیوه ها به میران کافی؛ نه تنها سبب عملکرد بهتر بدن در شرایط واکسیناسیون می شود، بلکه از افت فشار خون در افرادی که معمولا ترس از آمپول و یا واکسن دارند نیز جلوگیری می کند.
فکر همه چیز را می کردیم‌؛ الا اینکه روزی محتاج کشوری در همسایگی‌مان بشویم که وسعتش به اندازه یکی از استان های ما هم نیست!
ژاپن قصد دارد در ماه جاری میلادی تعداد ۱۱ میلیون دوز از واکسن ضدکرونای آسترازنکا را در قالب برنامه کواکس به کشورهای ایران، بنگلادش، لائوس، نپال، سری‌لانکا و همچنین چند کشور جزیره‌ای در اقیانوس آرام اهدا کند.
براساس یک نظرسنجی مردم راه‌حل اصلی مبارزه با کووید-۱۹ را تهیه واکسن دانسته‌اند؛ ولی بر این اساس از چند ماه گذشته تا کنون علاقه و اعتماد در میان اقشار گوناگون نسبت به واکسن ایرانی کمتشر شده است.
تزریق سومین دوز واکسن، گامی کمکی برای تقویت ضریب ایمنی تلقی می‌شود و ادارات درمانی و دارویی آمریکا آن را ضروری نمی‌دانند و این دوز برای اغلب گروه‌ها مفید خواهد بود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مطابق پیش بینی‌هایی که کرده ایم، فردا ۵.١ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور می‌شود؛ این در حالی است که هنوز مشخص نیست این واکسن ها را به کدام گروهها یا چه کسانی تزریق می کنند؟
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید