صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۳۱ تیر ۱۴۰۰ / ۰۸:۰۳
کد خبر: 5207
گزارشگر: 213
۵۵۶
۰
۰
۴
برگزاری المپیک توکیو با حضور پررنگ ایالات متحده

همسر جو بایدن به المپیک توکیو رفت/به رخ کشیدن حمایت از ژاپن در برابر یاغی گری چینی

همسر جو بایدن به المپیک توکیو رفت/به رخ کشیدن حمایت از ژاپن در برابر یاغی گری چینی
بانوی اول آمریکا روز چهارشنبه واشینگتن را به مقصد المپیک توکیو ترک کرد؛ در حالی که برگزاری المپیک برای دولت جو بایدن مناسبت مهمی در تاکید بر حمایت آمریکا از متحد قدیمی خود ژاپن و حمایت از این کشور در برابر بلندپروازی‌های چین در شرق آسیا است.

 به گزارش آسیانیوز، جیل بایدن، بانوی اول آمریکا ریاست هیئت دیپلماتیک این کشور در المپیک توکیو را بر عهده دارد. حضور همسر رییس جمهور آمریکا در راس این هیئت پیام آشکار واشینگتن در حمایت از متحد مهم خود در آسیاست.


دولت ژاپن و کمیته برگزار کننده المپیک توکیو با وجود نگرانی در مورد شیوع ویروس و مخالفت بخش قابل توجهی از افکار عمومی ژاپن تصمیم گرفتند این مسابقات را برگزار کنند.

------------------

بیشتر بخوانید:

کاربران و شهروندان لباس المپیک را «زشت» قلمداد می کردند
---------------------------------------------------

هر چند مسابقات بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود ولی سفر ده‌ها هزار ورزشکار، هیئت‌های المپیک کشوری و کارکنان رسانه‌ها به توکیو در دورانی که بحران کرونا ادامه دارد چالش بزرگی است.

از میان ۱۱ هزار ورزشکاری که به توکیو آمده‌اند ده‌ها نفر هنگام ورود به دلیل ابتلا به ویروس قرنطینه شده‌اند.

برگزاری المپیک که به دلیل همه‌گیری ویروس یک سال به تاخیر افتاد، برای دولت جو بایدن مناسبت مهمی برای تاکید بر حمایت آمریکا از متحد قدیمی خود ژاپن است. ژاپن نیز به سهم خود امیدوار است واشینگتن به حمایت از این کشور در برابر بلندپروازی‌های چین در شرق آسیا ادامه دهد.

به گفته سخنگوی بانوی اول آمریکا، جیل بایدن بعد از ظهر روز پنجشنبه وارد توکیو خواهد شد و در ضیافت شام با نخست وزیر ژاپن و همسرش شرکت خواهد کرد.

خانم بایدن در مسیر پرواز به توکیو در آلاسکا توقف خواهد کرد. هدف از این سفر ملاقات با خانواده نظامیان آمریکایی و تشویق مردم به واکسن زدن است.

نخست وزیر ژاپن در حاشیه المپیک توکیو فقط با حدود ۱۵ تن از رهبران جهان ملاقات خواهد کرد. قبل از وضع محدودیت‌های ناشی از بحران کرونا قرار بود حدود ۱۲۰ تن از رهبران جهان به مناسبت مسابقات المپیک به توکیو سفر کنند. سفر بانوی اول آمریکا به ژاپن که سه روز طول خواهد کشید اولین سفر جداگانه او به یک کشور خارجی است.

او دراین سفر قرار است با ورزشکاران تیم المپیک آمریکا، کارمندان سفارت آن کشور در توکیو و ناروهیتو، امپراطور ژاپن دیدار کند./

اخبار مرتبط
لباس رسمی کاروان ایران در المپیک پس از موج انتقادها حذف شد؛ این لباس از نظر بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، لباس‌ کاروان ایران در المپیک معمولی و از نظر بسیاری دیگر، زشت قلمداد و گاهی محکوم شده بود.
سهراب مرادی موفق به کسب امتیازات لازم برای کسب سهمیه المپیک نشد و از آن بازماند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شد گروهی از ورزشکاران و فعالان حقوق بشر از کمیته بین‌المللی المپیک خواستند تا برنامه‌های المپیک ایران را تحریم کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید