صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۵ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۱
کد خبر: 5298
گزارشگر: 213
۱۵۳
۰
۰
۳
علت تاخیر پرداخت وام مستمری بگیران چه بود

ادامه واریز وام ۱۰ میلیونی بارنشستگان

آخرین پی گیری‌ها حاکی از این است که واریز وام بازنشستگان با تاخیر انجام می‌شود و صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری علت تاخیر را تعطیلات اخیر اعلام کرده است.
به گزارش آسیانیوز، طبق زمان‌بندی اعلام شده از سوی صندوق بازنشستگی، باید دومین مرحله وام بازنشستگان لشگری و کشوری در پایان تیر واریز می‌شد، اما آخرین پیگیری‌ها حاکی از این است که واریز وام با تاخیر انجام می‌شود. صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری علت تاخیر را تعطیلات اخیر اعلام کرده است.

قاعدتا باید امروز وام ۱۰ میلیون به حساب بیش از ۲۰ هزار نفر واریز شود، اما صندوق بازنشستگی از تاخیر در این واریزی خبر می‌دهد. علت تاخیر چیست؟

یک ماه قبل مدیر مالی صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری اعلام کرد که نوبت اول وام بازنشستگان واریز شده است. همچنین اعلام شده بود که مراحل بعدی در پایان هر ماه واریز می‌شود.

طبق زمان‌بندی اعلام شده از سوی صندوق بازنشستگی، باید دومین مرحله وام بازنشستگان لشگری و کشوری در پایان تیر واریز می‌شد. پیگیری‌های هفته گذشته از این صندوق نیز حاکی از این بود که وام تا روز پنجم مرداد واریز شود. اما این واریزی انجام نشده است.

واریز وام با تاخیر انجام می‌شود

آخرین پی گیری‌ها حاکی از این است که واریز وام با تاخیر انجام می‌شود. صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری علت تاخیر را تعطیلات اخیر اعلام کرده است.

به نقل از تجارت نیوز، در واقع صندوق بازنشستگی کشوری مدعی است که تعطیلات شش روزه‌ی اخیر موجب شده که در واریز وام به حساب بازنشستگان تاخیر ایجاد شود. چرا که برای واریز وام‌ها باید بین بخش مالی صندوق با دیگر بخش‌ها از جمله بانک عامل هماهنگی ایجاد شود که به علت تعطیلی‌ها این کار انجام نشده است.

واریزی باید نهایتا تا امروز انجام می‌شد که با احتساب تعطیلات شش روزه قاعدتا باید تا یک هفته آینده انجام شود.

حدود ۳۲۵ هزار بازنشسته و وظیفه‌بگیر متقاضی وام بودند که حدود ۱۳۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.

در روز پنجم تیر بیش از ۲۳ هزار نفر این وام را گرفتند قرار است به ۱۰۷ هزار نفر دیگر از این بازنشستگان وام پرداخت شود. دومین نوبت پرداخت مربوط به تیر است که احتمالا در هر مرحله بیش از ۲۰ هزار نفر وام خود را بگیرند.

چهار نوبت دیگر باقی می‌ماند که به ترتیب باید پایان ماه‌های مرداد، شهریور، مهر و آبان انجام شود. این تسهیلات با کارمزد سالانه چهار درصد و اقساط ۳۶ ماهه (سه ساله) به مشمولان پرداخت می‌شود./
اخبار مرتبط
بازنشستگان و مستمری‌بگیران با تشکیل کارزار اتحادی سراسری با اشاره به تصویب لایحه دائمی شدن همسان‌سازی در تاریخ ۹ تیرماه ۱۴۰۰، تاخیر و تعلل مجلس را یادآور شدند و از رییس مجلس خواستند که این لایحه را به سرعت تصویب کند.
شنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۴
از نحوه همکاری مجلس با موضوع لایحه دائمی شدن همسان‌سازی این روزها اخبار تازه و عجیبی به گوش می رسد و ظاهرا نمایندگان با ایجاد موانع در مسیر تصویب لایحه دائمی شدن همسان‌سازی قصد دارند آن را از دستور کار خارج سازند تا تعهد مالی برای دولت بعدی ایجاد نشود.
دوشنبه / ۲۸ تیر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۱
معاون وزیر کار گفت: به طور متوسط در تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بازنشستگان حدود ۱۴۰ درصد افزایش یافت و همسان سازی نیز یکی از توقعات و آرزوی بازنشستگان بود که بعد از یک و نیم دهه، در صندوق های بازنشستگی کشوری، فولاد، نیروهای مسلح و سازمان تامین اجتماعی محقق شد.
شنبه / ۲۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۹
در جلسه ۲۷ تیرماه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بحث و بررسی پیرامون تصمیمات اتخاذ شده و اقدامات به عمل آمده دراجرای بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور انجام می‌پذیرد؛ این در حالی است که وزیر کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد به زودی حقوق بازنشستگان تا ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان همتراز خواهد شد.
شنبه / ۲۶ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۱
همزمان با تخصیص سهمیه وام جعاله از طریق بانک تجارت، بازنشستگان و مستمری‌بگیران می توانند نسبت به دریافت این وام اقدام کنند.
دوشنبه / ۲۱ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۵
اگر دولت و مجریان امر نخواهند تسلیم کاهش سرمایه‌گذاری در ازای رشد مصرف شوند، آن وقت ناگزیر خواهند بود که به کسری بودجه و تامین مالی تورمی آن تن دهند که اقتصاد را به شدت بی ثبات خواهد کرد.
یکشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۳
متوسط پرداختی به مستمری بگیران ۲/۵ برابر شد و از هر ۲ ایرانی، یک نفر از خدمات «سازمان تأمین‌اجتماعی» برخوردار است.
شنبه / ۱۹ تیر ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۱
دبیر اجرایی خانه کارگر گفت: ما اعتقاد به همسان‌سازی دقیق و منطقی حقوق بازنشستگان داریم و از نمایندگان‌مجلس هم می‌خواهیم کنار مجموعه‌های کارگری باشند و نگرانی بازنشستگان را افزایش ندهند.
جمعه / ۱۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۸
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید