صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۳۱
کد خبر: 5422
گزارشگر: 213
۱۸۹
۰
۰
۳
درگیری خونین در جشن عروسی منجر به مرگ شد

گم شدن کفش عروسی و ماجرای قتل چه بود؟

گم شدن کفش عروسی و ماجرای قتل چه بود؟
براساس گزارش پلیس به دنبال وقوع درگیری خونین در جشن عروسی در پیشوای ورامین یک نفر به قتل رسیده است.
به گزارش آسیانیوز، این قتل در سال ۹۴ و به دنبال وقوع درگیری خونین در جشن عروسی در پیشوای ورامین رخ داد. پس از آن مأموران بلافاصله به محل اعزام شدند و پس از تحقیقات اولیه مشخص شد یکی از میهمانان جشن عروسی به نام اکبر در درگیری با یک پدر و پسر بشدت مجروح و به بیمارستان منتقل شده است.

اکبر که از ناحیه سر آسیب دیده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت اما چند روز بعد به خاطر خونریزی مغزی جان باخت. با مرگ این پسر جوان، مأموران پلیس به بازجویی از میهمانان جشن عروسی پرداختند و معلوم شد اکبر به خاطر گم شدن کفش‌هایش در جشن عروسی با یک پدر و پسر به نام‌های سیامک و شهرام درگیر شده بود.

با افشای این ماجرا پلیس به ردیابی پدر و پسر پرداخت و توانست سیامک 57 ساله را بازداشت کند. اما شهرام به مکان نامعلومی گریخته بود و مأموران موفق نشدند ردی از او به دست آورند.

به گزارش ایران، یکی از شاهدان به مأموران گفت: ما در مراسم عروسی بودیم که یکباره مقتول داد و فریاد کرد و مدعی شد که سیامک و شهرام کفش‌هایم را دزدیدند و این پدر و پسر هم موضوع را انکار می‌کردند. تا اینکه سیامک و شهرام از محل جشن خارج شدند و بعد از آن متوجه نشدم که چه اتفاقی افتاد ؛ البته من سیامک را ندیدم اما شهرام به سراغ اکبر رفت و باهم درگیر شدند و مقتول ضربه‌ای به سرش خورد و بیهوش شد. ما هم به سرعت او را به بیمارستان رساندیم و دیگر از سیامک و شهرام خبری نداشتیم چون در آن لحظه بیشتر حواس‌مان به حال اکبر بود.

با شکایت اولیای دم و در حالی که شش سال از این ماجرا گذشته بود، پلیس ردی از شهرام به دست نیاورد و برای او و پدرش به اتهام مشارکت در قتل کیفرخواست صادر و پرونده‌شان به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه رسیدگی به پرونده، اولیای دم درخواست دیه کردند.

مادر قربانی گفت: پسرم آن شب به جشن عروسی رفته بود اما کفش‌هایش سرقت شد و به همین خاطر با دو متهم درگیر شده بود و آنها بی رحمانه با آجر و چوب به سر پسرم زدند و گریختند. حالا هم پس از ۶ سال از این ماجرا پلیس هنوز ردی از شهرام به دست نیاورده است. اگرچه داغ پسرم را هنوز در دل دارم اما حاضرم با دریافت دیه از خون پسرم گذشت کنم. من می‌دانم ضارب پسرم شهرام بوده و نمی‌خواهم پدر و مادر او هم داغدار شوند. اما از اینکه خودش را مخفی کرده، خیلی ناراحتم او باید بازداشت شود و تاوان کاری را که کرده است ، پس بدهد. سپس سیامک در جایگاه ویژه ایستاد و منکر مشارکت در قتل شد و گفت: من و پسرم آن شب به جشن عروسی رفته بودیم اما اکبر به خاطر گم شدن کفش‌هایش شروع به داد و فریاد کرد.

او به من و پسرم مظنون شده بود و می‌گفت ما کفش‌های نوی او را سرقت کرده‌ایم. ما سعی کردیم او را آرام کنیم اما اکبر دست بردار نبود و فحاشی می‌کرد. به همین خاطر دعوا بالا گرفت. من که عصبانی شده بودم، جشن عروسی را ترک کردم و از حیاط بیرون رفتم؛ اما چند دقیقه بعد وقتی به آنجا برگشتم دیدم اکبر خونین روی زمین افتاده است. من هیچ ضربه‌ای به او نزدم و بی دلیل بازداشت شده‌ام. همه دیدند که من ضربه‌ای نزده‌ام اما چون پسرم نیست من را بازداشت کردند.

وی افزود: البته من خودم ندیدم که پسرم ضربه‌ای به مقتول زده باشد. در آن دعوا چند نفر شرکت داشتند و شاید فرد دیگری اکبر را زده است.

متهم در پاسخ به این سؤال قاضی که آیا می‌داند پسرش کجاست، گفت: نمی‌دانم. او با من و خانواده در تماس نیست و از او بی خبرم.

با پایان دفاعیات متهم، قضات برای صدور حکم وارد شور شدند./
اخبار مرتبط
براساس گزارش پلیس ولایت بلخ، طالبان علاوه بر شکنجه و قتل شاعر و مورخ افغانستانی در خانه اش زن جوانی را به دلیل پوشیدن لباس کوتاه و زن دیگری را به دلیل فعالیت در کمپین واکسن فلج اطفال تیرباران کردند.
جمعه / ۱۵ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۵
براساس گزارش اداره پلیس زن جوانی دارای سه فرزند که در آستانه طلاق بود، به قتل رسید.
چهارشنبه / ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۰:۰۲
روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه، یک زن جوان ساکن شهر لیکک از توابع بهمئی واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد که پیشتر با ضربات مشت همسرش دچار مرگ مغزی شده بود، جان خود را از دست داد.
شنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۱
ادمین فن پیج بهنوش بختیاری در کرج کشته شد و این بازیگر در پیج اینستاگرامی اش از قتل ادمین خود خبر داد.
چهارشنبه / ۲۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۹
خواهر بابک خرمدین در پی انتشار خبرهایی درباره ساخت مستندی درباره برادرش، از رییس سازمان سینمایی درخواست کرد تا پروانه ساخت این مستند باطل شود.
پنج شنبه / ۱۷ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۳
وونیل مویس، رئیس‌جمهوری ۵۳ ساله این کشور، نیمه‌شب چهارشنبه در اقامتگاه خصوصی خود توسط افراد ناشناس به قتل رسید که این حادثه باعث افزایش نگرانی در مورد گسترش آشوب در این کشور شده است؛ در حالی که دولت آمریکا در حال ارزیابی «حمله فاجعه‌بار» به اقامتگاه رئیس‌جمهوری هائیتی است.
پنج شنبه / ۱۷ تیر ۱۴۰۰ / ۰۱:۱۴
دختر نوجوان کرمانشاهی به «دلایل ناموسی» با ضربات چاقوی پدرش کشته شد.
دوشنبه / ۱۴ تیر ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۵
ایران موسوی ثانی، مادر بابک خرمدین، که به اتهام همدستی با همسرش در قتل دختر و پسر و دامادشان در بازداشت به‌سر می‌برد، با انتشار یک فایل صوتی از داخل زندان ادعا کرد همسرش «به دخترشان تجاوز می‌کرد» و خود او نیز «قربانی شکنجه و خشونت او» بوده است.
دوشنبه / ۷ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۹
پزشکی قانونی پس از بررسی های تخصصی نظر خود درباره اکبر خرمدین و همسرش را که متهمند پسر، دختر و داماداشان را به قتل رسانده و اجساد آنها را مثله کرده اند صادر کرد که براساس آن اکبر خرمدین(پدر خانواده) اختلال روانپزشکی دارد؛ اما نه در آن حدی که مسئول اعمالش نباشد و همسرش نیز اختلال روانپزشکی در حد کند ذهنی دارد اما نه در آن حد که مسئول اعمال خویش نباشد.
سه شنبه / ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۰۱
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید