صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۶:۱۲
کد خبر: 5425
گزارشگر: 213
۱۸۳۲
۲
۰
۴
آخرین گزارش ها درباره عدم اثرگذاری واکسن چینی بر ویروس دلتا

واکسن چینی بر «دلتا کرونا» اثری ندارد!/در برخی کشورها »مدرنا» جایگزین واکسن چین شد

واکسن چینی بر «دلتا کرونا» اثری ندارد!/در برخی کشورها »مدرنا» جایگزین واکسن چین شد
در حالی که واکسن «سینوفارم» به تعداد بسیاری از مردم در ایران، تزریق شده است، به تازگی گزارش هایی مبنی بر عدم کارایی کافی این واکسن در مقابل گونه مقاوم ویروس کرونا یا همان دلتا کرونا مطرح شده است؛ این در حالی است که کشورهایی مانند اندونزی و تایلند پس از گزارش ها مبنی بر مرگ برخی از شهروندانشان با وجود دریافت دو دوز واکسن چینی، تصمیم گرفتند به کارمندان بخش بهداشت و درمان این کشور واکسن «مدرنا» تزریق کنند.

به گزارش آسیانیوز، در حالی که واکسن «سینوفارم» به تعداد بسیاری از مردم در ایران، تزریق شده است، به تازگی گزارش هایی مبنی بر عدم کارایی کافی این واکسن در مقابل گونه مقاوم ویروس کرونا یا همان دلتا کرونا مطرح شده است و برخی گزارش های میدانی در کشورمان نیز حاکی از عدم مصونیت واکسن چینی در برابر گونه جدید است؛ این در حالی است که کشورهایی مانند اندونزی و تایلند نیز پس از گزارش ها مبنی بر مرگ برخی از شهروندانشان با وجود دریافت دو دوز واکسن چینی، تصمیم گرفتند به کارمندان بخش بهداشت و درمان این کشور واکسن «مدرنا» تزریق کنند.

همچنین شی جین پینگ، رییس جمهوری چین روز پنج‌شنبه پنجم اوت  خبری را در پیامی به نشست بین‌المللی تولید واکسن که توسط پکن سازماندهی شده بود، اعلام کرد.


او  وعده داد که ۱۰۰ میلیون دلار به کوواکس، برنامه‌ای که هدفش توزیع واکسن در میان کشورها با درآمد کم و متوسط است، اهداء کند. وانگ شیائولونگ، مدیرکل امور اقتصاد بین‌الملل وزارت خارجه چین نیز گفت: «این تصمیم به این معنا است که چین آماده ارائه واکسن‌های ایمن و موثر برای نزدیک به ۱۰ درصد از مردم کشورهای جهان است.»

وانگ شیائولونگ روز جمعه در یک نشست خبری که نمایندگان رسانه‌های خارجی در آن حضور داشتند، گفت: «چین از سپتامبر سال گذشته تاکنون ۷۷۰ میلیون دوز به کشورهای خارجی تحویل داده که بیشتر آنها تحت معاملات دوجانبه صادر شده است.»

سینوفارم و سینوواک، دو تولیدکننده بزرگ واکسن کرونا در چین توافقنامه‌ای را برای تحویل حداکثر ۵۵۰ میلیون دوز از طریق کوواکس تا اواسط سال آینده امضا کرده‌اند.

وانگ شیائولونگ گفت: «در اولین مرحله از تحویل واکسن ها که در این ماه و زیر نظر برنامه سازمان ملل متحد انجام می‌شود، واکسن ها به بنگلادش، پاکستان و الجزایر ارسال می‌شوند»

تاکنون صدها میلیون دوز واکسن چینی به شهروندان این کشور و دیگر کشورهای جهان تزریق شده است.

آیا واکسن‌های چینی مصنویت ایجاد می‌کنند؟

با این حال، این نگرانی وجود دارد که آیا واکسن‌های چینی به اندازه کافی در برابر گونه دلتای ویروس کرونا که شدیدا مسری است، مصونیت ایجاد می‌کنند یا خیر.

اندونزی و تایلند که پیشتر در برنامه واکسیناسیون خود بر روی واکسن سینوواک متمرکز شده بودند، پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر مرگ برخی از شهروندانشان با وجود دریافت دو دوز واکسن چینی، تصمیم گرفتند به کارمندان بخش بهداشت و درمان این کشور واکسن مدرنا تزریق کنند.

به گفته فنگ زیجیان، یکی از مسئولان مرکز کنترل بیماری‌های چین که در ماه ژوئن با شبکه تلویزیون دولتی «سی.سی.تی.وی» گفتگو کرد، «واکسن‌های سینوواک و سینوفارم که هر دو از ویروس‌های غیرفعال استفاده می‌کنند، اثر کمتری در برابر گونه دلتای ویروس کرونا نشان داده‌اند اما هنوز ایمنی ایجاد می‌کنند.»

بیشتر۱.۷ میلیارد دوز واکسنی که در چین عرضه شده است از نوع سینوفارم و سینوواک هستند. چین در حال حاضر در حال مبارزه با شیوع گسترده ویروس کرونا است که توسط گونه دلتا ایجاد شده و در میان افراد واکسینه شده نیز شیوع یافته است.

سینوواک در ماه ژوئیه نتایج تحقیقاتی را به صورت آنلاین منتشر کرد که نشان می‌دهد سومین تزریق یادآوری حداقل شش ماه پس از تزریق دوم می‌تواند سطح آنتی بادی بدن را تا حد زیادی بالا ببرد.

مدیر عامل شرکت «یین وایدونگ» گفت که این شرکت، داده‌های تحقیقات بالینی را برای انجام تغییرات در واکسن سینوواک که متناسب با گونه‌های دلتا و گاما باشد به ناظران دارویی چین ارائه کرده است.

کن-سینو یک شرکت خصوصی دیگر که واکسن یک دوزی آن در پاکستان، مکزیک و دیگر کشورها استفاده می‌شود نیز گفت که در حال کار روی این واکسن هستند تا بتوانند در برابر گونه های مختلف ویروس کرونا مقاومت کنند.

ژو تائو، مؤسس این شرکت روز پنج‌شنبه گفت که اثرگذاری این واکسن در آزمایشگاه در برابر گونه دلتا کاهش یافته است اما هنوز قابلیت ایمنی بخشی دارد.

ژو تائو گفت که آخرین داده‌های تحقیقاتی شرکت نشان می‌دهد که سومین تزریق، سطح آنتی بادی در بدن را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

شرکت دولتی سینوفارم به رسانه‌های دولتی گفته است که در حال تولید واکسن‌های متناسب با چهار گونه اصلی ویروس کرونا از جمله گونه دلتا است.

سهم کشورهای فقیر از واکسن های تولید شده کرونا

در هر حال توزیع واکسن در سطح جهان کاملاً نابرابر بوده است، زیرا کشورهای ثروتمند در نظر دارند به شهروندانشان سومین دوز واکسن را تزریق کنند اما کشورهای فقیر در تلاش برای دریافت واکسن کافی برای تزریق اولین دوز هستند.

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در مجمع واکسن چین گفت: «بیش از ۴ میلیارد واکسن در سراسر جهان تزریق شده اما بیش از ۷۵ درصد از آنها فقط در ۱۰ کشور استفاده شده است.»

چین متهم شده است که از واکسن به عنوان اهرمی در معاملات دیپلماتیک استفاده می‌کند. برخی دیپلمات‌ها در ماه ژوئن به آسوشیتدپرس گفتند که چین تهدید به توقف ارسال واکسن کرده تا اوکراین را از صدور بیانیه‌ای که خواستار بررسی رفتار چین با اقلیت‌های قومی و مذهبی در منطقه سین کیانگ است، باز دارد.

تایوان نیز چین را متهم کرده که در معاملات خرید واکسن فایزر توسط این کشور دخالت کرده است. تایوان در ماه‌های مه و ژوئن با شیوع گسترده بیماری «کووید ۱۹» روبرو بود./


خبربان
اخبار مرتبط
مقام فدرال آمریکا گقت: دلتا یک تهدید بسیار جدی است که هم‌اکنون نیاز به اقدام فوری دارد؛ در حالی که افراد واکسینه شده با عفونت‌های به‌اصطلاح پیش رونده نوع دلتا به اندازه افراد واکسینه نشده مبتلا می شوند و ویروس را در بینی و حلق خود حمل می‌کنند.
یکشنبه / ۱۰ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۴
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در کلاب هاوس اعلام کرد تا چند هفته دیگر و تا دوم مرداد حدود سه میلیون آسترازنکا و یک و نیم میلیون سینوفارم به دستمان می رسد و در مجموع ۸.۵ میلیون نفر واکسینه می‌شود.
چهارشنبه / ۳۰ تیر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۹
طرح ضربتی واکسیناسیون کرونا برای افراد ۵۰ سال به بالا در استان البرز از صبح امروز آغاز شده است.
پنج شنبه / ۲۴ تیر ۱۴۰۰ / ۱۶:۵۰
مصرف مایعات مناسب و از جمله آبمیوه ها به میران کافی؛ نه تنها سبب عملکرد بهتر بدن در شرایط واکسیناسیون می شود، بلکه از افت فشار خون در افرادی که معمولا ترس از آمپول و یا واکسن دارند نیز جلوگیری می کند.
پنج شنبه / ۲۴ تیر ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۳
فکر همه چیز را می کردیم‌؛ الا اینکه روزی محتاج کشوری در همسایگی‌مان بشویم که وسعتش به اندازه یکی از استان های ما هم نیست!
چهارشنبه / ۲۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۷
ژاپن قصد دارد در ماه جاری میلادی تعداد ۱۱ میلیون دوز از واکسن ضدکرونای آسترازنکا را در قالب برنامه کواکس به کشورهای ایران، بنگلادش، لائوس، نپال، سری‌لانکا و همچنین چند کشور جزیره‌ای در اقیانوس آرام اهدا کند.
سه شنبه / ۲۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۹:۰۷
براساس یک نظرسنجی مردم راه‌حل اصلی مبارزه با کووید-۱۹ را تهیه واکسن دانسته‌اند؛ ولی بر این اساس از چند ماه گذشته تا کنون علاقه و اعتماد در میان اقشار گوناگون نسبت به واکسن ایرانی کمتشر شده است.
سه شنبه / ۲۲ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۲
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
علی تیریان
۱۴۰۰/۰۵/۱۸
0
0
0

بسم الله الرحمن الرحیم به سردبیر محترم علی تیریان ۰۹۳۷۸۲۶۲۶۴۷ سلام عنوان : تهدید واکسیناسیون در زمان تعداد زیاد مبتلایان در روز. کرونا ویروس ضعیف شده شانس بیشتری نسبت به ویروس قوی برای انتقال به افراد دارد. چرا که با تولید عارضه ی کمتر سبب می شود عکس العمل کندتر و با نرمش بیشتری بشکل عمومی صورت گیرد. این موضوع در سال ۱۹۱۸ سبب شد که ویروس آنفلوآنزای ۱۹۱۸ که باعث مرگ ۵۰ میلیون نفر گردید، توسط نسخه ی ضعیف آن کنترل شود. در کرونا ، بدلیل دوره ی کمون یا خاموشی طولانی ، این موضوع اهمیت کمتری نسبت به بسیاری از بیماریها پیدا می کند ولی این منجر به این نمی شود که زمانی که بیشتر افراد را مانند انگلستان ، واکسینه کرده باشید، ولی تعداد مبتلایان به قدری زیاد باشد که احتمال جهش وجود دارد ، نسخه ی نیرومندی که باید باعث اخطار شود ، در حالت عادی بدون روشن شدن هشدارها ، برای چنین کشوری عمل کند و این یعنی نسخه ی قوی مانند نسخه ی ضعیف عمل میکند و با همان شیوه به رشد بیشتر درون کشور و یا انتقال به دیگران می پردازد. این خطر برای کشورهای واکسن نزده است. همچنین وارد شدن بشر

علی تیریان
۱۴۰۰/۰۵/۲۰
0
0
0

به یک جنگ دائمی و فرسایشی که کلیدش را کشورهایی که قرنطینه نکردند، زدند. اگر کسی پیدا شود که این نکته را به همراه این موضوع که قرنطینه در فاز خانگی بسادگی میتواند مورد حمایت اکثر مردم و سیاسیون کشورها ، درست مشابه کشورهایی که قرنطینه ی کامل و بدون روزنه برای مردم انجام دادند، باشد، میتواند تاثیر زیادی ایجاد کند. فرصت دادن به این موضوع می تواند تاثیر زیادی در کنترل این بیماری داشته باشد که مردم هر استان بسادگی با نظر دهی پیامکی از طریق برنامه ی مناسب و پربیننده ی تلویزیون ، بعد از انجام کار فرهنگی برای ترویج علاقه مندی در مردم برای تقلید کردن از کشورهایی که قرنطینه ی کامل انجام دادند و اکنون بدون کرونا هستند(اگر میسر است به این بلاگ سر بزنید: alitiriyanv.blogfa.com) >تعیین کنند که به چه میزان تمایل به انجام قرنطینه ی کامل دارند و حداقل استانهایی که دارای رأی بالای هشتاد درصدی هستند، قرنطینه گردند. خدا نگهدار.


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید