جمعه / ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۲۲:۵۱
کد خبر: 549
گزارشگر: 2
۶۶۶
۰
۰
۰
از ۲۵ فروردین‌ماه در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه است:

سیاست سوختن شربت خانه

نمایش "سیاست سوختن شربت‌خانه" نوشته حامد اسلامی با دراماتورژی و کارگردانی آماندا آزاد از ۲۵ فروردین‌ماه در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه است. بازیگران این نمایش شراره رخام، آماندا آزاد، نگار سلطانیان، نوید حیدری، طاهره آقاجعفری، ابراهیم تیمورزاده و امید خاکدان هستند.

آماندا آزاد درباره انتخاب این نمایشنامه گفت: همواره در انتخاب متن به شکل خاصی عمل می‌کنم. اگر بخوام بیشتر توضیح دهم باید بگویم که ما یک گروه چندین نفره هستیم که حدود ده سال است که مشغول فعالیت‌‌ایم و شرکت سینمایی الست فیلم را در کنار هم شکل داده‌ایم.
این کارگردان در ادامه اضافه کرد: "سیاست سوختن شربتخانه" دارای ۸ پرسوناژ اصلی است و قصه آن اشاره به جریاناتی در برهه‌هایی از زمان دارد که این جریانات الزاما فقط متعلق به یک دوره خاص نیست. این اثر از انتخاب‌های فردی انسان‌ها سخن می‌گوید که با این انتخاب‌ها زندگی‌شان را جهت می‌دهند و تعیین می‌کنند تا در زندگی به چه کسی تبدیل شوند.
آماندا آزاد درباره فضا و سبک اجرایی نمایش "سیاست سوختن شربت‌خانه" یادآور شد: من در کارگردانی و دراماتورژی شیوه شخصی خودم را دارم و به واسطه اینکه نقاش نیز هستم، با دید بصری و تجسمی خاصی کارم را همواره در معرض ساخت و پرداخت قرار می‌دهم. این موضوع که کارگردان قاب‌ها را بشناسد و بتواند کمپوزیسیون‌ها را به خوبی بچینید و در عین حال زیر متن قصه و فلسفه کار را هم به درستی شناسایی کند و البته به بازیگرها در جهت تولید نقش یاری رساند، شیوه‌ای است که من در کارهایم همیشه لحاظ می‌کنم. این را هم اضافه کنم که شناخت ذهن نویسنده برای من خیلی مهم است و راهی‌ست در ادامه مسیر خلق شخصی در تولید میزانسن‌های نمایش.

او در خصوص تمرینات این اثر نمایشی گفت: تمرینات به شکل مستمر در چند ماه اخیر ادامه داشته و با توجه به اینکه این نمایش متنی متفاوت و البته دارای پیچیدگی و جذابیت‌های ارتباطی خاصی دارد، بازیگران در این چندین ماه تلاش و تمرینات بسیاری در فضای پلاتویی داشتند که بتوانند به تولید نقش و کنش و واکنش‌های صحیح برسند.
آزاد درباره طراحی صحنه این نمایش توضیح داد و گفت: مخاطب در این اثر و اثرهای دیگری که توسط گروه الست تولید می‌شود، نخست با نوآوری در جریان قصه مواجه خواهند شد که اولین و مهم‌ترین بیس برای یک اتفاق نمایشی‌ست. سپس تماشاگر با بازی‌هایی که توسط بازیگران با ریتم و ضرباهنگ قصه به شکل درستی تولید شده است، روبرو خواهد بود. تمامی جلوه‌های بصری و صحنه‌پردازی در این نمایش در خدمت مضمون کار و کمک‌رسانی بیشتر برای دریافت درست است.
او درباره موسیقی نمایش تصریح کرد: موسیقی‌ها انتخابی است، البته انتخاب از جهت فکر و تأمل در جهت تکمیل اثر. انتهای نمایش نیز از موسیقی زنده جهت تاثیرگذاری بیشتر در صحنه شوکه‌کننده نهایی استفاده شده است. خوانندگی کار در انتهای نمایش توسط سمیع والی خواننده توانای کشورمان انجام می‌شود.
آماندا آزاد با اشاره به اینکه این نمایش نخستین تجربه همکاری من با خانم شراره رخام است، گفت: انتخاب او برای نقش به جهت توانایی‌هایش بوده و نقشی که او به عهده دارد، بسیار تاثیرگذار و البته کاریزماتیک است. رخام نقش حمیرازی را در "سیاست سوختن شربت‌خانه" ایفا می‌کند.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید