صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۶
کد خبر: 5524
گزارشگر: 306
۱۰۷
۰
۰
۰
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد

فریب در ازدواج با جعل عنوان قاضی

فریب در ازدواج با جعل عنوان قاضی
یزد ، قاضی قلابی که خود را بازپرس دادسرای تهران معرفی می کرد در یزد شناسایی و دستگیر شد.
 
آسیا نیوز ، یزد - مجید فرهمندزاده در این رابطه بیان داشت: این فرد با جعل عنوان قاضی خود را به عنوان یک شخص شریف با پایگاه اجتماعی خاص جا زده بود و در پی این بوده تا با دختری که در دوران دانشگاه با او همکلاسی بوده ازدواج کند.
وی با بیان اینکه فرد دستگیر شده تنها 5 ترم در دانشگاه بوده و نتوانسته تحصیل خود را حتی تا مقطع لیسانس به اتمام برساند، ابراز داشت: این فرد در همراهی همکلاسی سابق خود که از کارآموزان وکالت بوده و باید در آزمون اختبار کانون وکلای یزد شرکت می کرده، خود را مقام قضایی معرفی کرده است که با توجه مشکوک بودن برخی از شواهد و قرائن، موضوع به کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری گزارش و پس از اخذ مجوز قضایی، مراتب بررسی صحت موضوع و یا هر گونه سوء استفاده احتمالی در دستور کار قرار می گیرد.
این مقام قضایی به قصد فرار متهم پس از مواجهه با کارشناسان حفاظت و اطلاعات اشاره کرد و گفت: از این متهم کارت شناسایی جعلی وکالت، کارت شناسایی جعلی مقام قضایی تحت عنوان قاضی بازپرسی دادسرای تهران و فیش حقوقی و حکم کارگزینی جعلی کشف و ضبط گردید.
وی ابراز داشت: این جاعل عاشق پیشه برای خود پرچم های رومیزی نیز تهیه کرده بوده و حتی دو عدد چکش ممهور به آرم قوه قضاییه و عنوان بازپرسی نیز ساخته که به ثابت کند دارای پست و مقام قضایی است.
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: به نظر می رسد این متهم محیط دادگاه ها را بیشتر از دریچه سینما و تلوزیون دنبال کرده و آمال و آرزو های خود را با جعل برای کارت ها و اشکال و ملزومات تشریفاتی دنبال می کرده است و اِلا کسی که یکبار در دادگستری حاضر شده باشد می داند در روی میز هیچ مقام قضایی چکش وجود ندارد.
وی هدف این متهم را فریب در ازدواج با همکلاسی سابق خود که کارآموز وکالت بوده است دانست و بیان داشت: علاقه شدید به همکلاسی سابق و ضرورت جلب اعتماد و اطمینان اطرفیان فرد مورد نظر در ازدواج باعث اقدام متهم به این بزه شده است.
فرهمندزاده التزام به قوانین و پایبندی به اخلاق را ضرورت زندگی اجتماعی و حرکت رو به تعالی جامعه ذکر کرد و بیان داشت: نباید اجازه داد هرکس برای رسیدن به مقصود خود به هرگونه جعل عنوان، دروغگویی و فریبکاری متمسک گردد.
وی تأکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با چنین افرادی، بلافاصله مراتب را به ستاد خبری حفاظت اطلاعات دادگستری و یا  مراجع ذیصلاح در دادسرا اطلاع دهند.
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری تأکید کرد: باید نسبت به ادعاهای افراد حساس بود و اگر جایی قرار است معامله ای صورت گیرد و یا بر اساس شرایطی ازدواج رخ بدهد بهتر است حتما جوانب کار سنجیده شود و حتی تا آنجا که امکان دارد استعلام صورت گیرد.

سید محمد جواد عرفانفر

فریب در ازدواج با جعل عنوان قاضی , مجید فرهمند زاده رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد, سید محمد جواد عرفانفر

اخبار مرتبط
یزد- شورای صلحی ویژه صنعت و معدن و تجارت مستقر در شهرک صنعتی مرجع رسیدگی به اختلافات سهامداران در حوزه خرید و فروش سهام شرکت‌هاست که طبق مقررات رسیدگی می‌شود
یکشنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۰:۴۷
یزد ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان بر لزوم کنترل ورودی پارکینگ ها توقیف وسایل نقلیه توسط نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: برای اولین بار خروجی پارکینگ ها بر ورودی آن ها سبقت گرفته است.
جمعه / ۱ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۲۳:۱۴
یزد ، صبح امروز محمد رضا دشتی اردکانی نماینده مردم شریف اردکان در مجلس شورای اسلامی از زندان شهرستان اردکان بازدید نمود.
چهارشنبه / ۳۰ تیر ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۸
یزد ، مدیرکل زندان ها با اشاره به تأکیدات رئیس سازمان زندان ها بر تحقق سند تحول قوه قضائیه در زندان های کشور،خواستار حضور حداکثری نیروهای جهادی در زندان ها شد
سه شنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۰ / ۲۲:۲۲
در راستای حفظ کرامت زندانیان و حقوق شهروندی ،بازرسین حقوق شهروندی دادگستری استان یزد از زندان شهرستان اردکان بازدید به عمل آوردند.
دوشنبه / ۲۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۸
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر در راستای حفظ حقوق عامه و همچنین حمایت از تولید و بررسی روند تولید محصولات و مدیریت پسماند، به صورت سرزده از کارخانه کاغذ سازی بازدید کرد.
دوشنبه / ۲۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۴
ربیعی سخنگوی دولت گفت که تمامی ادارات استان های تهران و البرز از سه شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.
دوشنبه / ۲۸ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۲
یزد ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر گفت: در راستای صیانت از اموال عمومی و بیت المال، از 688 هزار متر مربع از اراضی موات در اشکذر رفع تصرف شد
یکشنبه / ۲۷ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۴
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از برگزاری جشن گلریزان مجازی به مناسبت عید سعید غدیر خم و با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد خبر داد
یکشنبه / ۲۷ تیر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۳
یزد ، مدیرکل دادگستری استان ضمن تاکید بر برخورد با آسیب های اجتماعی و هنجارشکنی برخی افراد در سطح جامعه گفت: با افرادی که اقدام به برهم زدن نظم و امنیت عمومی جامعه داشته باشند به شدت برخورد خواهد شد.
جمعه / ۲۵ تیر ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۲
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید