صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۶ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۲
کد خبر: 5555
گزارشگر: 213
۸۱۲
۰
۰
۲
جان باختن همه گروه های سنی بر اثر کرونا

«مرگ کودکان و نوجوانان» در همه نقاط ایران

«مرگ کودکان و نوجوانان» در همه نقاط ایران
برخی روسای شبکه های بهداشت و پزشکان متخصص در نقاط مختلف ایران از مرگ و میر کروکان و نوجوانان در شهرهای مختلف ایران خبر دادند.

به گزارش آسیانیوز، دست‌کم دو کودک هفت ماه و سه ساله روز دوشنبه در اثر ابتلا به کرونا در استان‌های خراسان شمالی و بوشهر جان‌ باختند.

----------------------

بیشتر بخوانید:

ایران در آستانه کشتار آخرزمانی!

------------------------------------------------------

رضا علی یوسفی، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان راز و جرگلان در خراسان شمالی روز دوشنبه بیست و پنجم مرداد ماه گفت که یک کودک هفت ماهه بر اثر کرونا در این شهرستان جان خود را از دست داده است.

یوسفی افزود که راز و جرگلان نزدیک به ۷ درصد جمعیت استان خراسان شمالی را دارد اما درصد فوتی‌های ناشی از کرونا در این شهرستان نسبت به کل فوتی‌های کرونا در خراسان شمالی ۲۷ درصد است.

------------------------------

بیشتر بخوانید:

مردم ایران از تزریق واکسن فایزر و مدرنا محروم می مانند؟!/نامه نظام پزشکی ایران به سازمان بهداشت جهانی برای تهیه واکسن کرونا

------------------------------------------------

همزمان حسن فرشیدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان نیز گفت که یک کودک ۳ ساله در بین جان‌باختگان روز دوشنبه کرونا در هرمزگان بوده است.


طی چند روز گذشته روسای بیمارستان‌های ویژه کودگان در چند شهر ایران از افزایش کودکان و نوزادان مبتلا به کرونا گزارش دادند.

فرهاد چوبدار، رییس بیمارستان کودکان علی‌اصغر در تهران، گفت: در مقایسه با موج‌های قبلی کرونا، میزان ورودی اطفال مبتلا به کرونا به بیمارستان حداقل دو برابر شده است.

------------------------------------

بیشتر بخوانید:

چرا واکسیناسیون در ایران تنها یک درصد است؟/اغلب کشورها چندین برابر جمعیت واکسن خریداری کردند

واردات «خصوصی» واکسن کرونا و «ظهور رانت و فساد»؟!

-------------------------------------------------


چوبدار، درباره میزان مراجعه روزانه کودکان مبتلا به کرونا به بیمارستان ویژه کودکان علی‌اصغر تهران، نیز اعلام کرد که روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ مراجعه داریم که برخی حتی با آزمایش منفی، سی‌تی اسکن مثبت پیدا می‌کنند.

این در حالی است که عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: بالاخره پس از یک تاخیر حدودا ۹ ماهه، داده‌های رسمی سازمان ثبت احوال کشور نیز منتشر شد و میزان زاد و ولد تا نیمه مرداد ماه در اختیار عموم قرار گرفت. از طریق این آمار می‌توان به میزان دقیق مرگ و میر ناشی از کرونا پی برد.

آمار اعلامی ستاد کرونا به علت تعریفی که از فوت شده کرونایی می‌کند، نارساست. باید به این آمار فوتی‌های مشکوک به کرونا را هم اضافه کنند. از این‌رو برای اطلاع از تعداد مرگ و میر واقعی باید به آمار ثبت احوال مراجعه شود. محاسبات این یادداشت با حداکثر دو و سه هزار بالا و پایین معتبر است.

براساس آمار اعلام شده، تعداد فوت برحسب هر فصل و سال طی سال‌های گذشته به شرح زیر بوده است:

مشاهده می‌شود که در سال ۱۳۹۸ که اواخر آن کرونا وارد کشور شد نسبت به سال ۱۳۹۷ حدود ۱۸ هزار نفر مرگ و میر افزایش یافت که حدود ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر آنان ناشی از کروناست. اگر با همین منطق فوتی‌های سال ۱۳۹۹ را نیز در نظر بگیریم، حدود ۱۲۶ هزار نفر بیش از رقمی است که در فقدان کرونا شاهد مرگ و میر می‌بودیم. در مجموع تا پایان سال ۱۳۹۹، حدود ۱۴۰ هزار نفر فوت ناشی از کرونا داشته‌ایم....

چون هیچ عامل دیگری وجود ندارد تا این افزایش فوت را به آن ربط دهیم. به علاوه در سال ۱۳۹۹، حدود ۱۵۰۰ مرگ و میر ناشی از تصادفات کم شده که به علت کاهش تردد بود و این رقم را هم باید در محاسبات فوت کرونایی‌ها منظور داشت. افزایش فوتی‌ها در ۵/۴ ماه اول امسال نیز چشمگیر است.

اگر کرونا نبود در این فاصله باید حداکثر ۱۴۶ هزار نفر فوتی می‌داشتیم که در عمل ۲۰۰ هزار نفر است، یعنی ۵۴ هزار نفر افزایش‌یافته است که با مجموع فوتی‌های سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ ناشی از کرونا حدود ۱۹۴ هزار فوتی کرونا تا نیمه مرداد سال جاری داشته‌ایم، در حالی که آمار رسمی حکایت از مرگ و میر حدود ۹۳ هزار نفر تا این تاریخ است. یعنی آمار رسمی ۱۰۱ هزار نفر کمتر از رقم واقعی است.

این در حالی است که مدیر بخش مراقبت‌های ویژه کرونای بیمارستان امام رضا(ع) مشهد روز گذشته گفت: اوضاع اصلا خوب نیست و خوب هم پیش نمی‌رود. در یک موقعیت کاملا وحشتناک قرار گرفته‌ایم و کرونا می‌تازاند.بیماران کرونایی زمانی که بدحال می‌شوند به بیمارستان مراجعه می‌کنن این مساله سبب شده تا ۴۰ درصد بیماران بیمارستان‌های قائم و امام رضا در ۲۴ تا ۳۶ ساعت ابتدایی فوت شوند
.به گزارش آسیانیوز، تنها آمار فوتی‌های بهشت رضا(ع) بین ۲۰۰ الی ۲۱۰ نفر است. این‌ها واقعیت‌هایی‌ست که همه ما مطلع ایم./

اخبار مرتبط
اتاق اصناف ایران در پی جدیدترین مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی از دوشنبه تاریخ ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ تا پایان روز شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تنها گروه شغلی در محدودیت جدید امکان فعالیت دارند و فعالیت سایر مشاغل ممنوع است.
نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۵۹ درصد شهروندان ایرانی امیدی به بهتر شدن وضعیت کشور در سال آینده ندارند.
عباس عبدی نوشت با انتشار داده‌های رسمی سازمان ثبت احوال کشور و میزان زاد و ولد تا نیمه مرداد ماه در اختیار عموم قرار گرفت و از طریق این آمار می‌توان به میزان دقیق مرگ و میر ناشی از کرونا پی برد و تاکنون در ایران ۱۹۴ هزار نفر در ایران در اثر کرونا جان باخته اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از بستری هزار و ۹۷۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان خبر داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید