صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۶ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۱
کد خبر: 5556
گزارشگر: 213
۲۰۳۷
۰
۰
۴
اعتراض شدید هنرمندان به درگذشت سینماگر معروف ایران

پوران درخشنده گفت «مرگ فرشته طائرپور هولناک است»!

پوران درخشنده گفت «مرگ فرشته طائرپور هولناک است»!
هم‌زمان با اعلام خبر فوت فرشته طائرپور، هنرمندان و سینماگران به خبر درگذشت او واکنش نشان دادند؛ پوران درخشنده، کارگردان سینما، این خبر را هولناک توصیف کرد و نیکی کریمی هم عنوان کرد که او در انتظار دریافت واکسن بوده است.

به گزارش آسیانیوز، فرشته طائرپور، تهیه‌کننده باسابقه سینما به دلیل عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

منوچهر شهسواری، تهیه‌کننده سینما و مدیرعامل فعلی خانه سینما، به خبرگزاری مهر گفت که فرشته طائرپور صبح امروز سه‌شنبه ،۲۶ مرداد، به دلیل عوارض ناشی از ابتلا به کرونا فوت کرده است. فیلم‌های سینمایی «گلنار»، «خداحافظ دختر شیرازی»، «نخودی»، «زن دوم»، «وقتی همه خواب بودند»، «آینه‌های روبه‌رو»، «مدرسه پیرمردها» و «پاتال و آرزوهای کوچک» از جمله آثار سینمایی‌اند که به تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور ساخته شدند.

-----------------------------

بیشتر بخوانید

کرونا به جان هنر افتاد/کامبوزیا پرتوی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس درگذشت

------------------------------------
 
او که بیشتر به دلیل تهیه‌کنندگی فیلم‌های کودکان و نوجوان شهرت داشت، در سال ۱۳۶۷ فیلم سینمایی موزیکال «گلنار» را تهیه کرد که در زمان خود با استقبال بسیار روبه‌رو شد. غزل شاکری، دختر فرشته طائرپور، در این فیلم نقش گلنار را ایفا کرد و کامبوزیا پرتوی هم سناریو این فیلم را نوشت که او نیز پاییز سال ۱۳۹۹ به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

-----------------------

بیشتر بخوانید

------------------------------------------------

از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون، تعدادی از هنرمندان باسابقه سینما جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری از دست داده‌اند. خسرو سینایی، کامبوزیا پرتوی، اکبر عالمی، علی انصاریان و علی سلیمانی از جمله هنرمندانی‌اند که در یک سال و نیم گذشته بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

 

طائرپور که رئیس انجمن کارفرمایی تهیه‌کنندگان فیلم (اکت) بود، بارها مقابل دوربین واکسیناسیون هنرمندان را مطالبه کرده بود.

هم‌زمان با اعلام خبر فوت فرشته طائرپور، هنرمندان و سینماگران هم به خبر درگذشت او واکنش نشان دادند؛ پوران درخشنده، کارگردان سینما، این خبر را هولناک توصیف کرد و نیکی کریمی تصویری از پیام فرشته طائرپور را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که نشان می‌داد او در انتظار دریافت واکسن بوده است.

فریدون جیرانی نیز در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار داده، نوشته است: «سینما هنوز به فرشته طائرپور احتیاج داشت.» فریدون جیرانی در این یادداشت از فرشته طائرپور به‌عنوان فردی یاد کرده که برای «دفاع از آزادی تفکر داخل سینما» تلاش کرده و توانایی «حرف زدن با مخالفان» را داشته است./

https://www.asianews.ir/u/3ge
اخبار مرتبط
بیش از ۹۰ کارتونیست در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتراضات مردم خوزستان نوشتند: ما زبانمان تصویر است؛ آن را با طنز می‌آمیزیم و حرفمان را می‌زنیم. اما کدام طنز؟ چطور می‌توان این شرایط را دید و سراغ طنز رفت؟ چطور می‌توان خندید و چطور می‌توان خنداند؟»
سینماگران،نویسندگان و فعالان فرهنگی و هنری ایران، گروه اتحاد بازنشستگان و جمعی از فعالان صنفی کارگری، معلمان و فعالان مدنی درباره اعتراضات خوزستان در بیانیه‌های جداگانه‌ با هم‌میهنان شهرهای جنوبی اعلام همبستگی کردند.
پدر آزاده نامداری که بی تاب از فوت دخترش بود، از مردم خواهش کرد که به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و گفت: دخترم عمری کوتاه و 35 سال داشت؛ عاشق زندگی بود و اهل ناامیدی نبود و هیچ وقت مایوس نبود. جامعه ما امثال او را نمی پذیرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید