صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۳۸
کد خبر: 5572
گزارشگر: 306
۳۷
۰
۰
۱
امام جمعه بخش مرکزی یزد

پزشکان متعهد تدبیری کنند تا تردد بیماران خارج از استان کاهش یابد

یزد - با وجود احترامی که برای همه بیماران غیربومی قائل هستیم، اما این رفت و آمده باعث شیوع بیشتر کرونا می شود و جامعه پزشکی باید در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ کنند

 

اسیا نیوز، یزد - حجت الاسلام  « سید محمدکاظم مدرسی » امام جمعه بخش مرکزی یزد در خطبه های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه یزد در حال حاضر یکی از قطب‌های پزشکی کشور است و این بدین معناست که امکانات پزشکی، پزشکان حاذق، زمینه های بهداشتی خوب در این استان وجود دارد، افزود: بر این اساس از همه کسانی که این زمینه ها را به وجود آوردند و خدمات درمانی خوب و مناسب نسبت در استان ایجاد کردند، قدردانی می کنیم.

وی عنوان کرد: در شرایط فعلی کرونایی باید تدبیر ویژه ای از سوی دانشگاه علوم پزشکی یزد اتخاد شود یا پزشکان متعهد تدبیری کنند تا تردد بیماران خارج از استان کاهش یابد زیرا با وجود احترامی که برای همه بیماران غیربومی قائل هستیم، اما این رفت و آمده باعث شیوع بیشتر کرونا می شود و جامعه پزشکی باید در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

مدرسی تصریح کرد: با تلفات روزی ۵۰۰ نفر در کشور، می طلبد به این نتیجه برسیم که نباید نسخه واحدی برای همه استانها در زمینه کرونا پیچیده شود و باید اجازه دهیم افرادی که مدعی هستند تا تجربه دارند، در زمینه طب سنتی ورود کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد : تقوا در انسان معنویت ایجاد می‌کند و معنویت برکت به همراه دارد، ولذا یکی از آسیب‌های اصلی که امروز به خانواده ها وارد شده، بی برکتی در زندگی هاست و این بی برکتی در روایات ما عواملی دارد که یکی از آن‌ها خیانت اعضای خانواده به یکدیگر است.

وی عنوان کرد: در موضوع خیانت آنچه بیشتر مورد توجه است متاسفانه خیانت اخلاقی خانوادگی که برآمده از استفاده نادرست و برنامه های فضاهای مجازی و جریان های ضدفرهنگی است که موجب ریشه کن شدن اصول بنیادین خانواده می شود.

مدرسی افزود: یکی دیگر از عوامل بی برکتی، شراب خواری است که متاسفانه در شهر یزد به عنوان دارالعباده که نباید در آن اصلاً این عناوین وجود داشته باشد، گاهی شنیده می شود بعضی از افراد اقدام به ساخت و ساز شراب می کنند که باید در این زمینه و با کسانی که این عمل را انجام می دهند، برخورد جدی شود با توجه به اینکه در جامعه بشری اینگونه حرکت ها موحب سلب برکت می شود.

وی، یکی دیگر از عامل بی‌برکتی زندگی را سگ زیستی اعلام کرد و گفت: سگ را داخل خانه راه دادن و با سگ زندگی کردن موجب سلب برکت می شود البته سگ باید در بیرون از منزل به عنوان سگ نگهبان و حارص و گله تلقی شود و این ظلم نسبت به حیوان است که او را در منزل نگه داریم به جای اینکه در فضای باز و باغ نگهداری شود، حیوان را در جایی محدود و محصور نگه داریم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۳۰ مرداد که به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شده است، بیان کرد: توجه به جایگاه مساجد در جامعه اسلامی باید به عنوان یک اصل اساسی تلقی شود واولین بنای عمومی ایجاد شده توسط وجود مبارک پیامبر بنای مسجد بود.

وی با توجه به لزوم اهتمام جدی برای رونق بخشیدن به مساجد و اینکه در روایات از مساجد به عنوان خانه های خدا یاد شده است، افزود: باید همت بیشتری برای رونق بخشیدن به مساجد و عمران مسجد داشته باشیم زیرا بر اساس روایات، رونق بخشیدن معنوی به مساجد یعنی رونق بخشیدن به نمازهای جماعت و مراسم های عبادی خاص در مساجد و البته مساجد پایگاه های ارزشمندی هستند که ما در انقلاب اسلامی جایگاه آنها را کاملاً شناختیم.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود از دست اندرکاران برگزاری مراسم عزاداری از جمله هیئت‌ها، صاحبان کارهای خیر و بانیان خیر و مردم که تلاش کردند با رعایت پروتکل های بهداشتی به عزاداری بپردازند، قدردانی کر.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به شرایط فعلی افغانستان و بی‌توجهی آمریکا به مردم این کشور که باید عبرتی برای سایر کشورها باشد تصریح کرد: آمریکا به محض وخیم دیدن شرایط، مردم افغانستان را رها کرد و آنها را با مشکلاتی که خودشان عامل شکل گیری آن بودند، تنها گذاشت و این باید درس عبرتی برای سایر کشورها باشد.

وی در مورد طالبان و مسائل افغانستان گفت : بحث طالبان هم بحثی جدی است و این مورد باید مورد توجه قرار گیرد که آمریکایی‌ها هیچ توجه و تعهدی به هیچ کشوری ندارند و هرچه بدبختی و گرفتاری است، در کشورهایی است که آمریکایی‌ها وارد کار شده اند.

سید محمد جواد عرفانفر

پزشکان متعهد تدبیری کنند تا تردد بیماران خارج از استان کاهش یابد , سید محمد کاظم مدرسی , امام جمعه بخش مرکزی یزد, سید محمد جواد عرفانفر

اخبار مرتبط
یزد - فلسفه مهم تشکیل نیروی انتظامی جدا کردن خبیث از طیب و طیب از خبیث است تا بتواند امنیت را در جامعه ایجاد کند .
دوشنبه / ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۸:۵۰
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید