صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۰
کد خبر: 5596
گزارشگر: 306
۲۶۷
۰
۰
۰
رئیس خانه صمت استان یزد تاکید کرد

واکسیناسیون کارگران کارخانجات با فوریت و اولویت در دستور کار قرار گیرد

واکسیناسیون کارگران کارخانجات با فوریت و اولویت در دستور کار قرار گیرد
یزد - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خواستار در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی و کارخانجات استان شد.

 آسیا نیوز / یزد ؛ به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد، سیدعلی اکبر کلانتر با اشاره به اینکه در اکثر فعالیت های تولیدی صنعتی، رعایت فاصله اجتماعی تقریبا غیر ممکن بوده و باتوجه به جوان بودن اغلب شاغلین صنعت، ضوابط فعلی نوبت دهی واکسیناسیون وزارت بهداشت شامل آنان نمی شود، خواستار واکسیناسیون کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی و کارخانجات استان شد.
در نامه نگاری رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد آمده است :
به دلیل جهش های مکرر کرونا ویروس، پیک های مختلف پشت سرهم فرا می‌رسند و این بیماری مهلک قرن پایان ندارد، کرونای دلتا با شدت زیاد همه کشور را در برگرفته، تخت های بیمارستانها پر است و یکی از بالاترین سرانه های مرگ ناشی از این ویروس در جهان را تجربه می کنیم به گونه ای که ستاد ملی کرونا ناچار به تعطیل عمومی کشور شد و بر اساس همین تصمیم، صنایع و برخی دیگر از مشاغل به ضرورت و برای اینکه کمبودی در کشور ایجاد نشود تعطیل نشدند.
در ادامه این نامه آمده است: بیش از پنجاه درصد اشتغال استان از ناحیه واحدهای صنعتی و صنوف تولیدی است که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا تعطیل نیستند. علاوه بر این در اکثر فعالیت های تولیدی رعایت فاصله اجتماعی تقریبا غیر ممکن است، کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی به ناچار در اتوبوس ها و سرویس های ایاب و ذهاب، مسیر های نیم تا یک ساعته را همه روزه در کنار هم طی می کنند، لذا امکان بیمار شدن آنان بیشتر است، جمعیت کثیری از مردم استان به دلیل ضرورت شغلی در معرض واگیری قرار دارند واقعا این تعطیلی ها چقدر موثر است؟ آیا اهداف مورد نظر در کنترل پاندمی کرونا را برآورده خواهد کرد؟ آیا با توجه به سیاست های فعلی اولویت گذاری واکسیناسیون، قبل از تزریق دوز دوم واکسن به هفتاد درصد مردم و رسیدن به نقطه امن، چنانچه پیک های ششم و هفتم فرا برسد این تعطیلی های نیم بند قادر به تاثیر کافی و وافی خواهد بود؟ به نظر می رسد تنها راه کنترل همه گیری این بیماری علاوه بر رعایت پروتکل ها، واکسیناسیون کسانی است که اجبار به حضور در مجامع عمومی و محل کار خود را دارند. واکسیناسیون کارگران که از مظلوم ترین اقشار جامعه هستند و بیشترین فشار تورم بر شانه های خسته و نحیف آنان است، وضعیت معیشت آنها اگر نگوییم بدترین حداقل یکی از پایین ترین هاست. خدمات اجتماعی و رفاهی دولتی این قشر هم متاسفانه از اقشار دیگر جامعه بسیار کمتر است و خدای ناکرده چنانچه اتفاقی برای آنان بیفتد خانواده هایشان در معرض بیشترین آسیب های اقتصادی و اجتماعی قرار می گیرند.
کلانتر در ادامه این نامه تاکید کرده است: با عنایت به مطالب فوق و به نمایندگی از جامعه بزرگ صنعتی استان به صورت کاملا جدی از جناب عالی به عنوان متولی صنعت استان و همچنین از ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای استان صنعتی یزد انتظار داریم که با کمک و همکاری تمامی دیگر مسئولین و دست اندرکاران ذی ربط همه اختیار و توان خود را بکار گیرید تا واکسیناسیون کارگران کارخانجات استان به فوریت و اولویت در دستور کار قرار گیرد و به سرعت در تمام کارخانجات، مراکز تولیدی شهرها و شهرک های صنعتی استان به مرحله اجرا در آید. بدیهی است ما نیز آمادگی خود را برای همکاری در فراهم نمودن فضا و امکانات لازم برای انجام واکسیناسیون اعلام می داریم.

 سید محمد جواد عرفانفر

   واکسیناسیون کارگران کارخانجات با فوریت و اولویت در دستور کار قرار گیرد, سید علی اکبر کلانتر , رئیس خانه صمت استان یزد, سید محمد جواد عرفانفر

روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد
https://www.asianews.ir/u/3he
اخبار مرتبط
در نشست هیئت مدیره و روسای انجمن های تخصصی این تشکل صنعتی که با حضور رایزن اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، بر افزایش توانمندی های تولیدکنندگان، تجار و صادرکنندگان استان به عنوان تنها راه رونق و جهش تولید و همچنین لزوم طراحی و اجرای سازوکاری برای حمایت ویژه از شرکت های کوچک و متوسط تاکید کرد
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن ماشین سازی، خودرو و نیروی محرکه خانه صمت یزد برگزار شد، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم روی پای خود بایستیم باید با شبکه سازی و تجمیع ماشین سازان، قطعه سازان، ریخته گران و قالب سازان در کنار شرکت های دانش بنیان و دانشگاه‌ها از آنها به بهترین نحو حمایت کنیم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید