صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۸
کد خبر: 5695
گزارشگر: 300
۱۳۱
۰
۰
۱
جمالی نژاد خبر داد:

هیئت وزیران تصدی پست شهرداری تهران توسط آقای زاکانی را با توجه به هم‌ترازی شهردار کلانشهرها با مقامات توسط هیأت وزیران بلااشکال دانست / احکام شهرداران برخی شهرها هفته آینده صادر می‌شود

به گزارش آسیانیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد با بیان اینکه ۴۰۶۸ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری‌ها در هفته دولت با صرف اعتبار ۱,۱۰۸ میلیارد تومان در روستاها افتتاح شده است، گفت: بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازی معابر با ۲۹۹۴ پروژه، معادل ۷۴ درصد کل پروژه‌ها، می‌باشد و بیشترین اعتبارات صرف پروژه‌های بهسازی معابر شده است.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: برای اتقان موضوع، وزیر کشور طی نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور از هیئت دولت نیز استفسار کرد که هیئت وزیران روز گذشته در جلسه خود، تصدی پست شهرداری تهران برای شهردار منتخب شورای شهر تهران را با توجه به همترازی شهردار کلانشهرها با مقامات بلااشکال دانست.
 
به گزارش آسیانیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد با بیان اینکه ۴۰۶۸ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری‌ها در هفته دولت با صرف اعتبار ۱,۱۰۸ میلیارد تومان در روستاها افتتاح شده است، گفت: بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به بهسازی معابر با ۲۹۹۴ پروژه، معادل ۷۴ درصد کل پروژه‌ها، می‌باشد و بیشترین اعتبارات صرف پروژه‌های بهسازی معابر شده است.
 
وی ادامه داد: پس از بهسازی معابر، بیشترین تعداد پروژه‌ها مربوط به موضوع ایمنی و آتش‌نشانی با ۴۱۹ پروژه و بوستان و فضای سبز روستایی با ۳۶۹ پروژه و ایجاد فضاهای فرهنگی و ورزشی با ۱۲۵ پروژه می‌باشد.
 
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اضافه کرد: میانگین اعتبارات هزینه شده برای هر پروژه معادل ۲۷۲ میلیون تومان است.
 
جمالی نژاد همچنین از صدور مجوز بکارگیری ۴۵۰ نیروی قرارداد کار معین برای شهرداری مشهد در هفته دولت خبر داد.
 
وی تصریح کرد: در راستای اجرایی شدن مجوز اخذ شده از سازمان اداری و استخدامی کشور، مجوز بکارگیری ۴۵۰ نیروی قرارداد کار معین برای شهرداری مشهد مقدس صادر شد.
 
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تاکید کرد: همچنین مجوز بکارگیری ۲۰۰ نیروی قرارداد کار معین دیگر نیز برای برخی شهرداری‌های استان‌های تهران، فارس و خراسان رضوی نیز صادر شد.
 
جمالی نژاد اضافه کرد: این مجوز از میان افراد واجد شرایط که به صورت غیرمستقیم در شهرداری‌ها در حوزه ستادی، مناطق و سازمان‌های وابسته در مشاغل کارمندی مشغول به کار بوده‌اند، بر اساس شاخص‌های تعیین شده شامل مدرک تحصیلی، سابقه خدمت و مصاحبه کتبی، به ترتیب نمره فضلی و رعایت شرایط احراز در سقف سهمیه تخصیصی سازمان اداری و استخدامی کشور اعطا شده است.
 
وی ادامه داد: با همکاری سایر شهرداری‌ها و دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها و تسریع در ارسال اطلاعات مورد نیاز، شاهد تسریع در روند اعطای مجوز به‌کارگیری نیروی قرارداد کار معین در تمامی شهرداری‌های کشور خواهیم بود.
 
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به روند صدور حکم شهرداران منتخب شوراهای شهر گفت: آقای وحیدی وزیر محترم کشور این هفته حکم شهردار برخی از شهرهای بزرگ کشور مانند تهران، قم و ساری را صادر و طی هفته آینده نیز احکام شهرداران برخی از شهرهای بزرگ دیگر را صادر خواهد کرد.
 
جمالی نژاد با اشاره به امضای حکم شهرداری تهران برای علیرضا زاکانی توسط وزیر کشور گفت: درباره موضوع انتخاب شهردار توسط نمایندگان مردم تهران در شورای شهر ششم، طبق روال معمول، استفساریه‌ها و استعلام‌های مختلفی نیز از مراجع قانونی ذیصلاح انجام دادیم.
 
وی خاطرنشان کرد: سازمان امور اداری و استخدامی کشور صراحتاً در پاسخ به استعلام وزارت کشور، طی نامه‌ای رسمی، شرایط آقای زاکانی برای تصدی سمت شهردار تهران را کافی دانست و وی را واجد شرایط قانونی لازم برای این جایگاه دانست.
 
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به طی فرایند قانونی در دولت گفت: برای اتقان موضوع، وزیر محترم کشور طی نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور از هیئت دولت نیز استفسار کرد که هیئت وزیران روز گذشته در جلسه خود، تصدی پست شهرداری تهران توسط آقای زاکانی را با توجه به هم‌ترازی شهردار کلانشهرها با مقامات توسط هیأت وزیران بلااشکال دانست و لذا در این خصوص نیازی به تغییر آئین نامه نیست و صدور حکم شهرداران کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر به پشتوانه قانون و تأیید و مجوز هیأت وزیران انجام شده و صورت خواهد گرفت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید