صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۱
کد خبر: 5710
گزارشگر: 213
۵۹۲
۰
۰
۲
جلوه گری دیگر قهرمانان پارالمپیک کشورمان

طلای والیبال ایران؛ بر قله المپیک!+فیلم

طلای والیبال ایران؛ بر قله المپیک!+فیلم
تیم ملی والیبال نشسته ایران در فینال بازی های پارالمپیک 2020 توکیو امروز،شنبه ۱۳ شهریور، به مصاف روسیه رفت و این دیدار با نتیجه سه بر یک به سود ملی پوشان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش آسیانیوز، تیم ملی والیبال نشسته ایران در فینال بازی های پارالمپیک 2020 توکیو از ساعت 14:30 به مصاف روسیه رفت. این دیدار در با نتیجه سه بر یک به سود ملی پوشان به پایان رسید و تیم ملی ایران قهرمان پارالمپیک 2020 شد.

ترکیب ایران: حسین گلستانی، داودعلی پوریان، رمضان صالحی، سید محمدحسین حسینی، صادق بیگدلی، مجید لشگری، محمد نعمتی، مرتضی رمضانی، مرتضی مهرزاد، مهدی بابادی، مهزاد مهروان، میثم علی پور.

تیم ملی مقابل چین، برزیل و آلمان در دور گروهی به پیروزی رسید و در نیمه نهایی با شکست بوسنی قدرتمند به فینال رسید. روس ها نیز با شکست برزیل برای اولین بار راهی فینال والیبال نشسته پارالمپیک شدند.

ست اول / 25 بر 21 به سود ایران

ضربه علیپور به دست مدافع روسیه خورد و به بیرون رفت تا اولین امتیاز نصیب ایران شود.تیم ملی ایران با نتیجه ۸ بر ۵ از حریف پیش افتاد تا ۲ تیم راهی وقت استراحت فنی اول شوند.اسپک تماشایی لشکری امتیاز ۱۰ را به حساب ایران واریز کرد تا شاگردان رضایی ۲ امتیاز از روس‌ها جلو بیفتند.ضربه علیپور امتیاز ۱۲ را برای ایران به ارمغان آورد.روس‌ها در ادامه اختلاف را با ایران کم کردند، اما ضربه مهرزاد پس از برخورد به دست مدافع روسیه به بیرون رفت تا نتیجه ۱۴ بر ۱۲ به نفع ایران شود.ایران زودتر از روسیه به امتیاز ۱۶ رسید تا با برتری راهی وقت استراحت فنی دوم شود.روس‌ها در ادامه تلاش کردند تا اختلاف با ایران را کاهش دهند، اما ایران تا این لحظه با نتیجه ۲۰ بر ۱۷ جلو است.پس از اینکه روس‌ها امتیاز ۲۱ را کسب کردند و اختلاف را با ایران به یک امتیاز کاهش دادند، رضایی وقت استراحت گرفت.در ادامه دفاع علیپوریان امتیاز ۲۴ را نصیب ایران کرد.ضربه علیپور با امتیاز ۲۵ برای ایران همراه شد تا ست اول به نفع با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران شود.

ست دوم/ 25 بر 14 به سود ایران

ایران این ست را هم بهتر از روسیه آغاز کرد و با نتیجه ۵ بر ۲ جلو افتاد.روس‌ها کامبک زدند و بازی را ۵ - ۵ مساوی کردند.ایران زودتر از روسیه به امتیاز ۸ رسید تا ۲ تیم راهی وقت استراحت فنی اول شوند.شاگردان رضایی در ادامه به امتیاز ۱۲ رسیدند تا اختلاف با روسیه به ۵ امتیاز افزایش پیدا کند.والیبالیست‌های ایران در ست دوم نیز زودتر از روسیه به امتیاز ۱۶ رسیدند تا با ۵ امتیاز برتری، راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.ایران در ادامه امتیاز ۲۰ را هم کسب کرد تا با حساب ۲۰ بر ۱۲ جلو بیفتد.تا این لحظه از بازی مرتضی مهرزاد ۱۵ امتیاز کسب کرده و بهترین عملکرد را داشته است.بابادی امتیاز نهایی را برای ایران کسب کرد.ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ در دست دوم به برتری رسید.

ست سوم / 25 بر 19 به سود روسیه

جی پلاس نوشت روسیه امتیاز اول ست سوم را کسب کرد.روس‌ها ۲ امتیاز دیگر نیز کسب کردند. در ادامه بازیکنان ایران کامبک زدند و بازی ۴ - ۴ مساوی شد. والیبالیست‌های ایران زودتر از روسیه به امتیاز ۸ رسیدند تا با یک امتیاز برتری راهی وقت استراحت فنی اول شوند.۲ تیم تا امتیاز ۱۱ با یکدیگر پایاپای پیش آمده اند.در ادامه روس‌ها ۳ امتیاز متوالی کسب کردند تا به امتیاز ۱۴ برسند.در ادامه مرتضی مهرزاد امتیاز ۱۳ را نصیب ایران کرد.علیپوریان امتیاز سرویس گرفت تا نتیجه ۱۵ - ۱۵ شود.مهرزاد امتیاز ۱۶ را برای ایران کسب کرد تا ۲ تیم راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.سرویس ویکتور به بیرون رفت. نتیجه تا این لحظه ۱۸ بر ۱۶ به نفع روسیه است.رضایی پس از کسب امتیاز ۱۹ برای روسیه، وقت استراحت گرفت.سرویس علیپور به تور خورد تا روسیه امتیاز ۲۰ را کسب کند.روسیه در ست سوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به برتری رسید.

ست چهارم/ 25 بر 17 به سود ایران

ایران ست چهارم را با قدرت آغاز کرد و با نتیجه ۵ بر صفر ار روسیه پیش افتاد.مرتضی مهرزاد امتیاز ۷ را برای ایران کسب کرد تا اختلاف با روسیه ۴ امتیاز شود.سرویس ویکتور به تور خورد تا ایران با حساب ۸ بر ۴ جلو بیفتد.بابادی امتیاز ۱۱ را برای ایران گسب کرد.سپس ایران ۳ امتیاز متوالی دیگر کسب کرد تا اختلاف ۹ امتیاز شود.میثم علیپور امتیاز ۱۶ را نصیب ایران کرد تا والیبالیست‌های ایران با قدرت راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.والیبالیست‌های ایران اختلاف ۱۰ امتیازی با روس ه را حفظ کرده و ۱۸ بر ۸ جلو هستند.در ادامه سرمربی روسیه وقت استراحت گرفت.در ادامه تلاش روس‌ها جواب نداد و ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به برتری رسید.ایران با نتیجه ۳ بر یک از سد روسیه گذشت و قهرمان پارالمپیک شد./

 

اخبار مرتبط
حذف زودهنگام والیبال ایران از المپیک، جدایی احتمالی آلکنو و خداحافظی احتمالی سعید معروف؛ قرار نبود المپیک با این خبرها برای والیبال ایران تمام شود و والیبال تنها امید کاروان ایران برای رسیدن به مدال تیمی بود.
ثریا آقایی، بدمینتون باز عضو تیم زنان ایران، در اولین بازی مرحله گروهی بازی‌های المپیک توکیو به مصاف فاطیما عبدالرزاق از مالدیو رفت و توانست در دو ست پیاپی با نتیجه ۲ بر صفر مسابقه را به سود خود به پایان رساند.
برای نخستین بار در تاریخ والیبال استان شهرجهانی یزد میزبان دوره مربیگری بین المللی والیبال سطح یک بانوان کشور شد.
در مجمع انتخابات ریاست هیات والیبال گیلان که امروز با حضور محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون در رشت برگزار شد، محسن خاکزاد با کسب ۱۵ رای از ۱۷ رای ماخوذه برای ۴ سال دیگر نیز به عنوان رئیس هیات والیبال گیلان انتخاب شد.
در آغاز هفته سوم لیگ ملت‌ها، تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر از سد آمریکا گذشت و این پنجمین پیروزی پیاپی والیبال ایران در فصل جاری لیگ ملت‌هاست.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید