صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۱
کد خبر: 5733
گزارشگر: 213
۱۸۶۶
۰
۱
۳
کشف مرگ های همزمان در مشهد

علت حلق آویز کردن چهار شهروند مشهدی چیست؟

علت حلق آویز کردن چهار شهروند مشهدی چیست؟
جسد چهار شهروند مشهدی در حالت حلق آویز کشف شده است.
به گزارش آسیانیوز، اولین خبر کشف جسد حلق آویز شده صبح جمعه به پلیس اعلام شد. محل حادثه باغی با مساحتی وسیع در منطقه امیریه مشهد بود که جوانی حدود 35 ساله خود را از شاخه درختی به دار آویخته بود.

با اعلام این موضوع به مقام قضایی، بلافاصله قاضی محمود عارفی راد، بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای مشهد در محل حاضر شد. نگهبان این باغ بزرگ که جسد متوفی را پیدا کرده و موضوع را به پلیس گزارش کرده بود در اظهاراتش گفت: مشغول بررسی برخی از قسمت های باغ بوده که با این صحنه روبه رو شده است. او گفت که متوفی را نمی شناسد و هیچ رابطه فعالیتی هم با این باغ ندارد.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات درباره این پرونده آغاز شد.

کشف جنازه 3 مرد و یک زن که خودکشی کردند

زمانی از کشف جسد مرد جوان در باغ نگذشته بود که دومین حادثه حلق آویزی به بازپرس عارفی اعلام شد. این بار حادثه در ارتفاعات جنوبی مشهدبود و تعدادی کوهنورد که برای ورزش به محل رفته بودند جسد متوفی را پیدا کرده و موضوع را به پلیس اطلاع داده بودند.

با حضور مقام قضایی در محل مشاهده شد که متوفی مردی حدود 35 ساله و با هویت نامشخص است که از دکل برق خود را حلق آویز کرده است. در بررسی جسد نیز آثار خودزنی بر روی جسد مشهود بود.

جسد این مرد جوان نیز برای شناسایی هویت به پزشکی قانونی تحویل داده و تحقیقات برای دیگر ابعاد این پرونده آغاز شد.

چند ساعتی از کشف 2جسد در مناطق امیریه و ارتفاعات جنوبی مشهدنگذشته بود که ساعت 18 عصر شنبه کشف سومین جسد در خانه ای مسکونی ابتدا به پلیس و بعد هم به قاضی عارفی مخابره شد.

کشف جنازه یک زن در کمد

خودروهای پلیس و مقام قضایی خیلی زود خود را به محل حادثه که در بولوار توس قرار داشت، رساندند. متوفی زنی 38 ساله بود که از کمد در اتاق خانه اش خود را حلق آویز کرده بود. صحنه دل خراشی که فرزندش بعد از مراجعه به خانه با آن روبه رو می شود و تا موضوع را به اورژانس و پلیس اطلاع دهد، کار از کار گذشته و مادرش جان خود را از دست داده بود.

در بررسی پرونده متوفی نیز مشخص شد که این فرد پیش تر نیز طی چند مرحله دست به خودکشی زده اما ناموفق بوده است. در تحقیقات بعدی پرونده نیز مشخص شد که وی تحت درمان بوده است.

جسد متوفی برای اطلاعات دقیق تر پرونده به پزشکی قانونی منتقل شد.

آخرین جسد که متعلق به مردی جوان بود در شامگاه شنبه از سوی نگهبان پارکی در شهرک رضویه کشف شد. اعلام این خبر به فوریت های T110 تیمی از عوامل انتظامی را به محل کشانده بود و بعد هم مراتب به قاضی ویژه قتل دادسرای مشهد اعلام شد.

با حضور مقام قضایی، جسد که از پله های دستگاه بازی کودکان حلق آویز شده بود، پایین کشیده شد و برای بررسی دقیق تر حادثه به پزشکی قانونی منتقل شد.

 بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه دو مشهد مدعی است علت تامه 4حادثه رخ داده مشکلات عاطفی و خانوادگی بوده است. موضوعی که دامن متوفیان را گرفته و آن ها را وادار به این عمل کرده است.

طبق نظر قاضی محمود عارفی راد، عمده دلایل در شکل گیری این گونه پرونده ها آموزش ندیدن صحیح حل مسئله از سوی خانواده و مراکز آموزشی درمانی به افراد بوده است. موضوعی که می تواند در رویارویی افراد با مشکلات، آن ها را از اخذ تصمیماتی این چنینی برحذر کند و شخص به جای تصمیم غلط در پی حل مشکل برآید./
رکنا
https://www.asianews.ir/u/3l3
اخبار مرتبط
براساس شنیده ها وکیل محمد علی نجفی که مرتکب قتل همسر دومش شد، گفته است: مرخصی که به آقای نجفی داده شده حقی قانونی است و او چند روز قبل با مرخصی از زندان آزاد شد، اما ما همچنان پیگیر آزادی مشروط او هستیم تا برای همیشه آزاد شود!
مایکل مک‌کال، عضو ارشد جمهوری‌خواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: دولت جو بایدن تمام امید خود را به «مذاکرات صلح» با طالبان بست؛ او شرکای افغان ما و زنان افغانستان را رها کرد تا قتل عام بشوند و این تصاویر هولناکی است که به نام او تمام می‌شود.
براساس گزارش پلیس به دنبال وقوع درگیری خونین در جشن عروسی در پیشوای ورامین یک نفر به قتل رسیده است.
براساس گزارش پلیس ولایت بلخ، طالبان علاوه بر شکنجه و قتل شاعر و مورخ افغانستانی در خانه اش زن جوانی را به دلیل پوشیدن لباس کوتاه و زن دیگری را به دلیل فعالیت در کمپین واکسن فلج اطفال تیرباران کردند.
براساس گزارش اداره پلیس زن جوانی دارای سه فرزند که در آستانه طلاق بود، به قتل رسید.
روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه، یک زن جوان ساکن شهر لیکک از توابع بهمئی واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد که پیشتر با ضربات مشت همسرش دچار مرگ مغزی شده بود، جان خود را از دست داد.
خواهر بابک خرمدین در پی انتشار خبرهایی درباره ساخت مستندی درباره برادرش، از رییس سازمان سینمایی درخواست کرد تا پروانه ساخت این مستند باطل شود.
وونیل مویس، رئیس‌جمهوری ۵۳ ساله این کشور، نیمه‌شب چهارشنبه در اقامتگاه خصوصی خود توسط افراد ناشناس به قتل رسید که این حادثه باعث افزایش نگرانی در مورد گسترش آشوب در این کشور شده است؛ در حالی که دولت آمریکا در حال ارزیابی «حمله فاجعه‌بار» به اقامتگاه رئیس‌جمهوری هائیتی است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید