صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۱
کد خبر: 5753
گزارشگر: 213
۲۸۸
۰
۰
۴
خبر جدید درباره حضور طالبان در پنجشیر

آیا مقبره «احمدشاه مسعود» توسط طالبان تخریب شد؟

آیا مقبره «احمدشاه مسعود» توسط طالبان تخریب شد؟
برخی منابع از تخریب مقبره احمدشاه مسعود، رهبر ملی افغانستان از سوی گروه طالبان خبر دادند.

به گزارش آسیانیوز ، برخی منابع خبری از تخریب مقبره احمدشاه مسعود، رهبر ملی افغانستان از سوی گروه طالبان خبر دادند.

عصر ایران نوشت براساس برخی منابع، طالبان، مقبره احمدشاه مسعود، رهبر ملی افغانستان و پدر احمد مسعود رهبر فرمانده جبهه ملی مقاومت را در دره پنجشیر تخریب کرده است.

به گزارش آسیانیوز این در حالی است که جبهه مقاومت ملی یک‌شنبه شب از حمله هوایی نیروهای ویژه ارتش پاکستان به نیروهای این جبهه در پنجشیر خبر داده بود، دوشنبه شب گزارش شد که چند جنگنده ناشناس مواضع طالبان را در پنجشیر هدف حمله هوایی قرار داده‌اند.

برخی منابع گفتند جت‌های نیروی هوایی افغانستان که پیشتر به تاجیکستان منتقل شده بودند، به یک پایگاه هوایی در افغانستان بازگشته‌‌اند و به مواضع طالبان در پنجشیر حمله کرده‌اند.

منابع محلی نیز از مشاهده سه جت در حال پرواز بر فراز پنجشیر در نیمه شب دوشنبه خبر دادند ولی تاکنون هیچ گزارش رسمی درباره هویت این جنگنده‌ها منتشر نشده است./


اخبار مرتبط
در حالی که شامگاه دوشنبه گروهی از زنان و مردان با فراخوان قیام عمومی احمد مسعود در کابل دست به تظاهرات زدند، ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد معترضانی روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور مقابل سفارت اسلام‌آباد در تهران شعارهایی علیه طالبان، دولت اسلام‌آباد و سازمان اطلاعات نظامی پاکستان سر داده‌اند.
سه شنبه / ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۱
مقاومت در پنجشیر در حالی ادامه دار است که بر اساس ویدیوهای منتشرشده ،‌ شامگاه دوشنبه گروهی از زنان و مردان در کابل دست به تظاهرات زدند و ضمن سر دادن شعارهایی در حمایت از احمد مسعود، شعارهای علیه پاکستان از جمله شعار «مرگ بر پاکستان» و «زنده‌باد افغانستان» سر دادند.
سه شنبه / ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۵
احمدمسعود در پیام صوتی که امروز روز دوشنبه ۱۵ شهریور در حساب فیسبوکش منتشر کرد، گفت: طالب‌ها طینت واقعی خود را نشان دادند و برخلاف چیزی که در ظاهر می‌گفتند نشان دادند به بشریت باور ندارند و خواستار آغاز قیام عمومی مردم افغانستان شد.
دوشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۵:۲۳
در حالی که سخنگوی طالبان مدعی شده این گروه کنترل ولایت پنجشیر را به دست گرفته، نیروهای مخالف طالبان در این منطقه از ادامه مبارزه با طالبان خبر دادند.
دوشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۵
ژنرال عبدالودود ذره، از فرماندهان ارشد ارتش افغانستان و پسرعمه احمد مسعود شامگاه امشب در نبرد با طالبان در مرکز ولسوالی رخه در نبرد با طالبان کشته شد.
دوشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۱:۰۱
فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت افغانستان، یکشنبه شب در نبرد با طالبان جان باخت؛ او خواهرزاده داکتر عبدالله عبدالله بود.
یکشنبه / ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۲۲:۱۸
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید