صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۰
کد خبر: 5829
گزارشگر: 300
۴۸۹
۰
۰
۱
انتخاب معاونین وزیر ورزش:

سعید آگشته رئیس سابق هیات فوتبال قزوین و عضو مجمع فدراسیون فوتبال جایگزین حسن کریمی می شود

سعید آگشته رئیس سابق هیات فوتبال قزوین و عضو مجمع فدراسیون فوتبال جایگزین حسن کریمی می شود
آسیانیوز/ پس از انتخاب حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش و جوانان حرف و حدیث‌ها در خصوص گزینه‌های احتمالی در معاونت‌های مختلف این وزارتخانه آغاز شد، اما تا امروز هیچ تغییری در معاونت‌های این وزارتخانه ایجاد نشده و گفته می‌شود احتمالا در نخستین روز‌های مهر ماه معاونان وزارت ورزش معرفی خواهند شد.

به گزارش آسیانیوز، از انتخاب حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش و جوانان حرف و حدیث‌ها در خصوص گزینه‌های احتمالی در معاونت‌های مختلف این وزارتخانه آغاز شد، اما تا امروز هیچ تغییری در معاونت‌های این وزارتخانه ایجاد نشده و گفته می‌شود احتمالا در نخستین روز‌های مهر ماه معاونان وزارت ورزش معرفی خواهند شد.

به گزارش بولتن نیوز، معاونتی که این روز‌ها بیش از سایر معاونت‌ها زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار دارد و هر روز از گزینه‌های مختلفی برای نشستن بر صندلی آن نام برده می‌شود، معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای است.

قرار است در دولت جدید معاونت فرهنگی و همگانی در راستای کاهش معاونت‌ها که طرح آن از گذشته نیز مطرح بود، با معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ادغام شود.

جدایی عبدالحمید احمدی از وزارت ورزش قطعی خواهد بود اما در مورد گزینه قطعی این معاونت هنوز خبر موثقی شنیده نشده و هر چند از گزینه‌های مختلف نام برده شده، اما هنوز جمع‌بندی صورت نگرفته و مشخص نیست این صندلی مهم به چه فردی خواهد رسید.

تغییر دیگر به معاونت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برمیگردد، جایی که حسن کریمی از ۱۰ دی ۱۳۹۶ جایگزین مصطفی مدبر شده و پیشینه آشنایی و رفاقتی که میان حسن کریمی و مسعود سلطانی فر وجود داشت بی تاثیر در این انتصاب نبود، جای خود را به سعید آگشته کارشناس ارشد شهرسازی و برنامه ریزی شهری که سابقه شهرداری شهرهایی نظیر لاهیجان، پرند و آبیک قزوین و همچنین ریاست هیات فوتبال استان قزوین و عضویت در مجمع فدراسیون فوتبال را در کارنامه خود دارد خواهد داد.

تغییر دیگر نیز به معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش برمی‌گردد. جایی که بعد از حضور مناف هاشمی در مراسم رونمایی از سردیس دو پیشکسوت ورزش کشور، حرف و حدیث‌ها از بازگشت دوباره وی به این معاونت مطرح شد، اما شنیده می‌شود معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش فردی به جز هاشمی است و باید منتظر معرفی فردی که گفته می‌شود خارج از ساختار ورزش و احتمالا از بدنه دولت خواهد بود، باشیم. ژاله فرامرزیان معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش اخیرا بازنشسته شده و جدایی وی از وزارت ورزش قطعی است.

در حوزه معاونت بانوان نیز با توجه به بازنشستگی مهین فرهادی‌زاد انتظار تغییر وجود دارد و در چند روز آینده تکلیف این معاونت مشخص خواهد شد.

در مورد معاونت پارلمانی نیز شنیده شده تقی‌زاده به احتمال زیاد حداقل تا پایان سال جاری در این بخش به کار خود ادامه خواهد داد.

آنچه در این روز‌ها و در فاصله یک سال مانده به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ اهمیت دارد انتخاب‌های مناسب برای پست‌های مختلف معاونت‌ها است. شاید زمان در حال گذر است، اما اگر این موضوع منتج به انتخاب‌های مناسب و خوب شود، جبران‌پذیر خواهد بود.

https://www.asianews.ir/u/3nu
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید