صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۱
کد خبر: 5894
گزارشگر: 306
۲۰
۰
۰
۰
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری یزد

اجرای اولین سـمپوزیوم ملی مجسمه سازی مفاخر یزد

یزد - رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری از اولین سـمپوزیوم ملی مجسمه سازی مفاخر یزد با هـدف ایجاد زمینه مشـارکت فعال هنرمندان مجسـمه سـاز خبر داد

 

آسیا نیوز / یزد ؛  اولین  سـمپوزیوم ملی مجسمه سازی مفاخر یزد با هـدف ایجاد زمینه مشـارکت فعال هنرمندان مجسـمه سـاز به منظـور تجلیل از مقام والای شـهدای شـاخص، مفاخر فرهنگی، هنـری، اجتماعی و حـوزه های ادبیات، پزشـکی و... ، توسـعه و تبیین نقش هنر مجسـمه سـازی در نیـل به این هدف، سیاسـت گـزاری و اجرا می شـود.

« سید علیرضا رسولی » رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری یزد، گفت:  یـزد سـرزمین نور و خورشـید از دیرباز زادگاه مـردان و زنان بزرگی در عرصـه علم و فرهنگ و ایثـار بـوده اسـت کـه جایگاه ویـژه ای در فلات مرکزی ایـران  ایفا کرده انـد و یزد از جمله شـهرهایی اسـت کـه بزرگانـی را در دامـان خـود پـرورش داده اسـت و این امر خود نشـان از وسـعت فرهنگی این شـهر است.

وی با اشاره به اینکه شهر موجودی است که روح دارد و روح آن فعالیت های فرهنگی و هنری است افزود: فعالیت های فرهنگی و هنری به شهر و شهروندان انرژی می دهد و پویایی و نشاط را به ارمغان می آورد و سمپوزیوم های مجسمه سازی از مواردی هستند که شهرداری ها می توانند در آن به خوبی ایفای نقش کنند.

رسولی با بیان اینکه اجرای اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی مفاخر یزد و آثار و ایده های بدیع ارائه شده در آن می تواند معرف خوبی برای ظرفیت های گردشگری استان باشد گفت: این سمپوزیوم مختص طراحی و ساخت سردیس بوده وتلاش می کند ضمن بهره گیری از وجود هنرمندان مجرب، همراه با حضور پرنشاط هنرمندان جوان شکل خواهد گرفت و به علت شرایط همه گیری کرونا و لزوم فاصله گذاری شیوه برگزاری دورکاری خواهد بود و راه تعامل و فرآیند ساخت از طریق فضای ویدئویی و عکس در صفحات مجازی است و در بازه زمانی مشخص هنرمندان آثار خود را در داخل کارگاه شخصی خود خواهند ساخت.

وی خاطر نشان کرد کلیه برنامه ریزی های این رویداد ملی هنری انجام شده و با اخذ نظر نهایی شورای اسلامی شهر و شهرداریزد امیدواریم با برگزاری این رویداد درپاییز ۱۴۰۰بتوانیم قدم تاثیرگذاری درحوزه هنرهای تجسمی ومحیطی شهر میراث جهانی برداریم.

سید محمد جواد عرفانفر

اجرای اولین سـمپوزیوم ملی مجسمه سازی مفاخر یزد, سید علیرضا رسولی رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری یزد, سید محمد جواد عرفانفر 

آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید