صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۴
کد خبر: 5896
گزارشگر: 213
۶۳۰
۰
۰
۳
پرداخت وام برای اجاره بها ادامه دارد

خبر خوب برای مستاجران/تکمیل ظرفیت وام ودیعه مسکن صحت ندارد

خبر خوب برای مستاجران/تکمیل ظرفیت وام ودیعه مسکن صحت ندارد
بر اساس مصوبه پرداخت وام ودیعه مسکن و آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به بانک مرکزی ابلاغ کرده، بانک‌ها تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت می‌کنند.

به گزارش آسیانیوز، درحالی که برخی از متقاضیان وام ودیعه مسکن برای دریافت وام خود به در بسته بانک‌ها خورده‌اند، معاون وزیر راه می‌گوید که تکمیل ظرفیت وام ودیعه مسکن صحت ندارد چرا که هنوز وام زیادی پرداخت نشده است.

-------------------------------

بیشتر بخوانید:

کمک ودیعه اجاره مسکن به چه کسانی تعلق می گیرد؟

--------------------------------------------------

بر اساس مصوبه پرداخت وام ودیعه مسکن و آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به بانک مرکزی ابلاغ کرده، بانک‌ها تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت می‌کنند.

طبق اطلاعات سامانه وام ودیعه مسکن به آدرس https://tem.mrud.ir/loan-applicant/register/terms، به متقاضیان ساکن در تهران ۷۰ میلیون تومان، متقاضیان ساکن کلانشهرها ۴۰ میلیون تومان و متقاضیان از سایر شهرها مبلغ ۲۵ میليون تومان وام پرداخت می‌شود.

 

---------------------------

بیشتر بخوانید

«تشریح» شرایط دریافت وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰

------------------------------------------------

همچنین حدود ۱۸ بانک دولتی، نیمه دولتی و خصوصی مکلف به پرداخت وام ودیعه مسکن شده‌اند. اما سقف اعتبار هر کدام از این بانک‌ها متفاوت است.

با فرض این که به طور میانگین به هر متقاضی ۴۵ میلیون تومان وام پرداخت شود باید حدود ۲۲۲ هزار متقاضی وام بگیرند که به گفته معاون وزیر راه تاکنون حدود ۱۴ هزار نفر این وام را دریافت کرده‌اند.

اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد سقف پرداخت وام ودیعه مسکن برخی از این بانک‌های عامل پر شده و برخی از مراجعان برای دریافت وام خود به در بسته خورده‌اند.

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه تاکید کرده است  که تکمیل ظرفیت وام ودیعه مسکن صحت ندارد. او می‌گوید: بودجه پرداخت وام به مستاجران نسبت به پارسال دو برابر شده و هنوز وامی به آن صورت پرداخت نشده که بانک‌ها بگویند ظرفیت تکمیل شده است.

او در خصوص کسانی که بانک‌ها مراجعه می‌کنند و با در بسته روبه‌رو می‌شوند می‌گوید: اگر ظرفیت‌ها تکمیل شده بود که در سامانه به متقاضی وام اجازه ثبت درخواست داده نمی‌شد، بنابراین بانک‌ها موظف هستند که به متقاضیانی که به آنها مراجعه می‌کنند پاسخگو باشند.

به نقل از تجارت نیوز، محمودزاده گفته است پاسخگویی در این حوزه به بانک مرکزی مربوط می‌شود و باید به مشکل مردم رسیدگی کند. همچنین اگر ظرفیت‌ها تکمیل شده بانک مرکزی باید در نامه‌ای به وزارت راه اعلام کند که تاکنون چنین نامه‌ای به دست ما نرسیده است./


https://www.asianews.ir/u/3pn
اخبار مرتبط
از سال گذشته طرح پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به عنوان یکی از برنامه‌های ستاد ملی کرونا به اجرا درآمد که پارسال مبلغ این وام در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان بود.
​زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن برای متقاضیان این وام تا پایان آذرماه امسال تمدید شد.
در حالی که وزیر جدید مسکن می‌گوید می‌خواهد تیغ تیز اجاره بر گلوی اقشار آسیب‌پذیر را بردارد، اما بررسی وضعیت موجود در بازار مسکن نشان می‌دهد که برخی صاحب‌خانه‌ها از ۳۵ تا ۱۰۰ درصد اجاره‌بهای مسکن را بالا برده‌اند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام برای وام ودیعه مسکن تا پایان شهریور ماه حتی برای کسانی که قراردادشان در نیمه دوم سال است، انجام می شود.
طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تسهیلات ودیعه مسکن امسال همانند سال گذشته بوده و هیچ تغییری نکرده است و نرخ سود این وام ۱۳ درصد و مدت بازپرداخت آن برای تهرانی‌ها ۵ ساله و برای سایر شهر‌ها ۳ ساله است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید