صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۹ مهر ۱۴۰۰ / ۲۳:۱۲
کد خبر: 6056
گزارشگر: 213
۷۱۱
۰
۰
۵
چگونگی دریافت کارت واکسن دیجیتال

آغاز واکسیناسیون متولدین ۱۳۸۸ و قبل از آن/دریافت کارت دیجیتال مسافران خارج رایگان است/لینک ثبت نام

آغاز واکسیناسیون متولدین ۱۳۸۸ و قبل از آن/دریافت کارت دیجیتال مسافران خارج رایگان است/لینک ثبت نام
همچنانکه واکسیناسیون برای برخی از شهروندان تهرانی در منازل صورت می گیرد، بنا بر ظرفیت جدید سامانه واکسن از امروز تمامی متولدین ۱۳۸۸ و قبل از آن در سراسر کشور می‌توانند از طریق سامانه ثبت نام واکسن، اطلاعات محل و زمان تزریق واکسن کرونا را دریافت کنند.

به گزارش آسیانیوز، از امروز تمامی متولدین ۱۳۸۸ و قبل از آن در سراسر کشور می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir محل و زمان تزریق واکسن کرونا را انتخاب کنند.

-----------------------------

بیشتر بخوانید:

تزریق واکسن در «منازل تهرانی ها» چطور صورت می گیرد؟/ویدیو

---------------------------------------------------

برای ثبت نام واکسن کرونا اینجا کلیک کنید(بدون فیلترشکن)

  مسافران به خارج کشور برای دریافت کارت واکسن دیجیتال هیچ پولی نپردازند

همچنین مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:

مسافران به خارج کشور برای دریافت کارت واکسن دیجیتال هیچ پولی نپردازند. تنها مرجع رسمی دریافت کارت واکسن دیجیتال سامانه vcr.salamat.gov.ir است.
بعضی افراد یا سازمان‌ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می‌کنند که فاقد اعتبار است.

به نقل از اقتصاد آنلاین، طبق اطلاعیه‌ای که به تمامی سفارتخانه‌ها ابلاغ می‌شود فقط کارت دیجیتال رسمی وزارت بهداشت به آدرس vcr.salamat.gov.ir معتبر است. مسافران به خارج از کشور با مراجعه به این آدرس می‌توانند ظرف کمتر از ۲۴ ساعت کارت بین‌المللی دیجیتال دریافت کنند که در همه کشورها معتبر است.

--------------------------------------

بیشتر بخوانید:

کمین «قارچ سیاه» در سایه پیک پنجم کرونا

------------------------------

به نقل از اقتصاد آنلاین، تزریق و دریافت کارت واکسن در سراسر کشور کاملا رایگان است و افراد هیچ پولی نباید به هیچ کسی در ازای تزریق یا دریافت کارت واکسن بپردازند.

مردم همه درخواست‌ها برای دریافت پول در ازای هر خدمتی از واکسیناسیون را به شماره تلفن ۱۹۰ بازرسی و پیگیری شکایت‌های مردم وزارت بهداشت اطلاع دهند.

به گزارش آسیانیوز همه افراد پس از دریافت واکسن می‌توانند برای گرفتن کارت دیجیتال خود به وب‌سایت salamat.gov.ir مراجعه کنند.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران، شامگاه چهارشنبه، هفتم مهر در نشستی با مسئولان استان کرمان اعلام کرد که تاکنون ۵۳ میلیون دُز واکسن کرونا در ایران تزریق شده است که بر این اساس می‌توان گفت در حال حاضر حدود ۲۶ میلیون نفر از جمعیت ۸۳ میلیونی کشور تنها یک دُز واکسن دریافت کرده‌اند.

ایران بیش از ۸۳ میلیون جمعیت دارد. مقام‌های وزارت بهداشت ایران پیشتر گفته بودند که دست‌کم ۶۰ میلیون نفر از این جمعیت نیاز به تزریق واکسن کرونا دارند، که با احتساب میانگین دو دُز واکسن برای هر نفر، ایران حداقل به ۱۲۰ میلیون دُز تزریق واکسن نیاز دارد./

https://www.asianews.ir/u/3tl
اخبار مرتبط
یک مرکز پزشکی و تحقیقاتی در آمریکا اعلام کرده است ۷۴ درصد افراده پس از تزریق دُز سوم، علاوه بر سایر واکنش های «سیستمیک» دچار خستگی، درد عضلانی یا سردرد نیز شده اند.
رعایت نکردن پروتکل‌ها پس از تزریق واکسن می‌تواند اثر معکوس داشته باشد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به راه اندازی چندین مرکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون در تهران گفت: در تهران علاوه بر پایگاه های واکسیناسیون مستقر در مراکز درمانی و بیمارستان ها، ۱۲۸ مرکز واکسیناسیون در حال فعالیت است که از این تعداد ۵۳ مرکز به صورت سه شیفت و هشت مرکز هم به صورت شبانه روزی فعالیت می کند.
سازمان غذا و داروی آمریکا احتمالا به زودی واکسن کرونا برای کودکان را تایید خواهد کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید