صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۲ مهر ۱۴۰۰ / ۱۹:۰۱
کد خبر: 6111
گزارشگر: 213
۴۰۲۴
۰
۱
۳
صدور کارت واکسن دیجیتال به فارسی و انگلیسی

کارت واکسن «دیجیتال» را چگونه دریافت کنیم؟+لینک

کارت واکسن «دیجیتال» را چگونه دریافت کنیم؟+لینک
مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ایران از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه‌ی ایرانیان خبر داد

به گزارش آسیانیوز، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ایران از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه‌ی شهروندانر خبر داد.
 آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی در ایران

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ایران از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه‌ی ایرانیان خبر داد و اعلام کرد که تمامی افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند می‌توانند در سامانه «salamat.gov.ir» کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند.

--------------------------

بیشتر بخوانید:

تزریق واکسن در «منازل تهرانی ها» چطور صورت می گیرد؟/ویدیو

---------------------------------------------------

به گزارش ایسنا، برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد.

برای ثبت نام واکسن کرونا اینجا کلیک کنید(بدون فیلترشکن)

همچنین مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته گذشته اعلام کرد: مسافران به خارج کشور برای دریافت کارت واکسن دیجیتال هیچ پولی نپردازند. تنها مرجع رسمی دریافت کارت واکسن دیجیتال سامانه vcr.salamat.gov.ir است.
بعضی افراد یا سازمان‌ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می‌کنند که فاقد اعتبار است.

 طبق اطلاعیه‌ای که به تمامی سفارتخانه‌ها ابلاغ می‌شود فقط کارت دیجیتال رسمی وزارت بهداشت به آدرس vcr.salamat.gov.ir معتبر است. مسافران به خارج از کشور با مراجعه به این آدرس می‌توانند ظرف کمتر از ۲۴ ساعت کارت بین‌المللی دیجیتال دریافت کنند که در همه کشورها معتبر است.

--------------------------------------

بیشتر بخوانید:

کمین «قارچ سیاه» در سایه پیک پنجم کرونا

------------------------------

 تزریق و دریافت کارت واکسن در سراسر کشور کاملا رایگان است و افراد هیچ پولی نباید به هیچ کسی در ازای تزریق یا دریافت کارت واکسن بپردازند.

مردم همه درخواست‌ها برای دریافت پول در ازای هر خدمتی از واکسیناسیون را به شماره تلفن ۱۹۰ بازرسی و پیگیری شکایت‌های مردم وزارت بهداشت اطلاع دهند.

به گزارش آسیانیوز، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران، شامگاه چهارشنبه، هفتم مهر در نشستی با مسئولان استان کرمان اعلام کرد که تاکنون ۵۳ میلیون دُز واکسن کرونا در ایران تزریق شده است که بر این اساس می‌توان گفت در حال حاضر حدود ۲۶ میلیون نفر از جمعیت ۸۳ میلیونی کشور تنها یک دُز واکسن دریافت کرده‌اند.

ایران بیش از ۸۳ میلیون جمعیت دارد. مقام‌های وزارت بهداشت ایران پیشتر گفته بودند که دست‌کم ۶۰ میلیون نفر از این جمعیت نیاز به تزریق واکسن کرونا دارند، که با احتساب میانگین دو دُز واکسن برای هر نفر، ایران حداقل به ۱۲۰ میلیون دُز تزریق واکسن نیاز دارد./

 

 

اخبار مرتبط
همچنانکه واکسیناسیون برای برخی از شهروندان تهرانی در منازل صورت می گیرد، بنا بر ظرفیت جدید سامانه واکسن از امروز تمامی متولدین ۱۳۸۸ و قبل از آن در سراسر کشور می‌توانند از طریق سامانه ثبت نام واکسن، اطلاعات محل و زمان تزریق واکسن کرونا را دریافت کنند.
جمعه / ۹ مهر ۱۴۰۰ / ۲۳:۱۲
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید