صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۴ مهر ۱۴۰۰ / ۰۰:۴۳
کد خبر: 6128
گزارشگر: 306
۱۲۳
۰
۰
۰
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

وقفیات را به سمت موارد لازم و ضروری جامعه هدایت کنید

وقفیات را به سمت موارد لازم و ضروری جامعه هدایت کنید
یزد - وقفیات را به سمت موارد لازم و ضروری جامعه هدایت کنید تا عامه مردم از آن استفاده کنند و همچنین با تبیین و روشنگری صحیح، مردم را نسبت به وقف مطمئن کرده و ابهامات را برطرف نمایید

 آسیا نیوز / یزد

آیت الله « محمدرضا ناصری »  در دیدار با مدیرکل و جمعی از مسئولین اوقاف و امور خیریه استان یزد که به مناسبت هفته وقف صورت گرفت، ضمن تاکید بر اهمیت وقف در جامعه، اظهار داشت: وقفیات را به سمت موارد لازم و ضروری جامعه هدایت کنید تا عامه مردم از آن استفاده کنند و همچنین با تبیین و روشنگری صحیح، مردم را نسبت به وقف مطمئن کرده و ابهامات را برطرف نمایید تا واقف یقین کند طبق وقف نامه و نیت او عمل می شود.

وی گفت وقف یکی از کارهای مهم و باارزش و صدقه جاریه است و ذخیره ی باارزش اخروی برای واقف و منشاء خدمات و خیرات فراوانی برای جامعه است.

امام جمعه یزد گفت: با توجه به نیت های متنوعی که برای وقف وجود دارد، باعث تقویت امور معنوی، فرهنگی، سلامت و علم و آموزش جامعه می شود و وقف در تمامی این امور اثرگذار است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تعداد زیادی از مردم از وقف استفاده کرده و از آن بهره مند می شوند، افزود: در ارث تعدادی محدودی از افراد و بستگان از اموال متوفی به صورت درست یا نادرست بهره مند می شوند ولی در وقف تعدادی زیادی حتی میلیون ها نفر از افراد جامعه از خیرات و مزایای مادی و معنوی موقوفه استفاده می کنند.

ناصری با بیان آثار فراوان اخروی وقف برای واقف، اظهار داشت: اگر لطف و فضل خداوند متعال و شفاعت اهلبیت علیهم السلام نباشد بضاعت کم ما در برزخ جوابگوی نعمت های فراوان خدا نخواهد بود ولی با اعمال نیکی همچون وقف بعد از فوت انسان و در برزخ نیز ثواب و پاداش آن به واقف خواهد رسید و می تواند نواقص انسان را جبران کند.

وی افزود: وقف خیرات و خوبی ها را تکمیل می کند و هر چقدر در این کار نیت بهتر و پاک تر باشد ارزش وقف بیشتر شده و باعث آبادی آخرت واقف می شود. 

امام جمعه یزد بر لزوم ثبت موقوفات تاکید کرد و بیان داشت: متولیان وقف باید با برنامه ریزی درست و دقیق و کمک از گروه های مردمی در شناسایی و احیا، تایید و تکمیل موقوفات و وضع قوانین حمایتی جهت موقوفات تلاش کنند.

آیت الله ناصری ادامه داد: بعضی از موقوفات به دلایلی دیگر از آن ها استفاده نمی شود که لازم است با اجازه از مراجع و با راهکارهایی جهت استفاده مجدد از آن ها برنامه ریزی شود.

 سید محمد جواد عرفانفر

وقفیات را به سمت موارد لازم و ضروری جامعه هدایت کنید , آیت الله « محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد , سید محمد جواد عرفانفر

 

 

اخبار مرتبط
یزد - سازمان اوقاف به دنبال تأسیس بانک وقف است و سعی دارد با ایجاد این زیرساخت تخصصی بحث وقف پول را در کشور گسترش دهد
دوشنبه / ۱۲ مهر ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۰
یزد - دهه وقف همزمان با سالروز رحلت پیامبر آغاز می‌شود و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و این دهه فرصتی برای معرفی آثار و برکات وقف به جامعه میباشد
یکشنبه / ۱۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۷
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید