صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۷ مهر ۱۴۰۰ / ۱۶:۴۲
کد خبر: 6296
گزارشگر: 213
۳۵۲۱۲
۵
۴
۱۰
ثبت نام طرح جهش مسکن آغاز شد

«شرایط» ثبت‌نام مسکن ۳ میلیونی از فردا/ چه کسانی می توانند صاحب خانه شوند؟

«شرایط» ثبت‌نام مسکن ۳ میلیونی از فردا/ چه کسانی می توانند صاحب خانه شوند؟
همچنانکه رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده از فردا ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی آغاز می‌شود و در این طرح قرار است دولت واحدهای مسکونی ارزان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد.

به گزارش آسیانیوز، ثبت‌نام برای طرح مسکن ملی رئیسی از روز چهارشنبه، ۲۸ مهرماه آغاز می‌شود. امکان ثبت‌نام برای مسکن ارزان برای همه مستاجران و افراد فاقد مسکن، امکان‌پذیر است. اما برخی از افراد در اولویت دریافت مسکن هستند.

-----------------------

بیشتر بخوانید:

چند خبر «مهم» وامی برای متقاضیان مسکن

-------------------------------------------------
آنگونه که رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده از فردا، ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی آغاز می‌شود. در این طرح قرار است دولت واحدهای مسکونی ارزان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد. آنگونه که پیش از این گفته شده قرار است هر متر واحد مسکونی این طرح حدود سه میلیون تومان باشد.

 

-------------------------

بیشتر بخوانید:

پرداخت «وام ۳۵۰ میلیون تومانی» و مسکن رایگان؟

--------------------------------------------

اما شرایط ثبت‌نام در این طرح چیست؟ به گفته محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس:


اولویت ثبت‌نام طرح جهش مسکن


۱- سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی بدون محدودیت زمانی است. یعنی زمان کافی وجود دارد که همه مشمولان در آن نام‌نویسی کنند.

 ۲- این طرح برای مستاجران و افراد فاقد مسکن است و شامل افراد دیگر نمی‌شود.

۳- زنان مجرد بالای ۳۵ سال به‌عنوان سرپرست خانوار در نظر گرفته می‌شوند و مشمول خرید مسکن هستند.

۴- افرادی که در طرح مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌ و هنوز مسکنی تحویل نگرفته‌اند، مشمول طرح جهش تولید مسکن می‌شوند. اما این دسته از متقاضیان لازم نیست مجددا در سامانه جدید ثبت‌نام کنند و درخواست آنها اعمال می‌شود.

-------------------------

بیشتر بخوانید:

«جزییات» و شرایط وام «یک میلیارد تومانی» مسکن

------------------------------------------------------------------

اما شرایط ثبت‌نام برای مردان مجرد چگونه است؟ آنگونه که رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داده هنوز شرایط خاصی برای ثبت‌نام این افراد اعلام نشده است. اما ممکن است برای مردان مجرد متقاضی طرح مسکن رئیسی هم شرایط سنی تعیین شود. احتمالا مردان ۴۰ ساله مجرد هم بتوانند در سامانه طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند.

همچنین پیش از این گفته شده بود متقاضیان طرح جهش مسکن باید سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا را داشته باشند. اما احتمالا این شرط حذف می‌شود و شرایط آسان‌تر می‌شود.

واگذاری مسکن متری ۳ میلیون؟
اگرچه هنوز جزئیات قیمت مسکن رئیسی اعلام نشده اما پیش از این گفته شده بود قرار است هر متر واحد مسکونی در طرح جهش مسکن متری دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان باشد. یعنی یک دهم متوسط قیمت کنونی مسکن در تهران.

آنگونه که نایب رییس کمیسیون عمران مجلس پیش از این گفته بود در طرح جهش تولید مسکن، قرار است زمین رایگان از طرف دولت در اختبار مردم قرار داده شود. زمین‌هایی که گفته می‌شود مازاد زمین‌های دولتی است. با ارائه زمین رایگان، قرار است قیمت هر متر واحد مسکونی حدود سه میلیون تومان باشد.

اگرچه بسیاری از انبوه‌سازان و سازندگان مسکن می‌گویند قیمت تمام شده مسکن حداقل دو برابر این رقم است و دولت امکان ساخت مسکن با متری سه میلیون تومان را ندارد.

مبلغ وام طرح جهش مسکن چقدر است؟
همچنین قرار است دولت به متقاضیان طرح جهش مسکن، وام بدهد. اگرچه هنوز مبلغ این وام مشخص نیست. اما آنگونه که وزیر راه و نمایندگان مجلس گفته‌اند مبلغ وام بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان است.

همچنین گفته شده که اقساط ماهیانه وام طرح جهش مسکن، بین ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان است. این وام ۲۰ ساله است. اما مشخص نیست کارمزد آن چقدر است. برخی می‌گویند کارمزد تسهیلات مسکن رئیسی ۱۸ درصد است اما برخی از نمایندگان از وام خرید مسکن با کارمزد زیر ۱۰ درصد خبر داده‌اند.

با این همه قرار است فردا،۲۸ مهرماه از سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی یا همان طرح جهش مسکن رونمایی شود. اما هنوز نه نام سامانه اعلام شده و نه جزئیات بیشتری./


https://www.asianews.ir/u/3zz
اخبار مرتبط
در حالی که طبق اعلام نمایندگان مجلس، سقف وام در حال حاضر ۴۵۰ میلیون تومان است، تسهیلات ساخت واحدهای قانون جهش تولید و تامین مسکن ۲۰ ساله است که به سازندگان پرداخت می‌شود.
بانک‌ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا پایان بهمن ۱۴۰۰ تسهیلات وام اجاره بها را پرداخت کنند.
وزیر راه و شهرسازی گفت پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان در دستور قانون جهش تولید مسکن قرار دارد.
افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن به اجرا درآمده است و هدف آن اثربخشی سبد تسهیلات بانک در تحرک و رونق زایی بخش مسکن و ساختمان و همچنین کمک به خانه دار شدن تمامی افراد از جمله خانوارهای فاقد مسکن است.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن جزئیات افزایش تسهیلات بانکی را از محل اوراق برای حساب‌های انفرادی و زوجین اعلام کرد.
در حالی که در دولت ابراهیم رئیسی وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال اعلام شده، به تازگی خبری مبنی بر مسکن رایگان برای برخی اقشار، از مسوولان شنیده شده است.
مجلس شورای اسلامی در قالب تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، نظام بانکی کشور را مکلف به پرداخت 1.2 میلیون تسهیلات ساخت مسکن ۳۰۰ میلیونی برای متقاضیان فاقد مسکن کرده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
کیکاوس کوهی میرزاحسنلو
۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
0

ثبت نام خونه ایا واقعی هست

سامانی
۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
0

برای ثبت نام جهش تولید مسکن کد ملی و همه را میزنم ولی در تایید نهایی میزنه درخواست شما انجام نمیشودچکاررکنم؟؟؟؟

ناشناس
۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
0

چه مدارکی میخواد؟هزینه برای پرداخت همون اول میخواد

محسن
۱۴۰۰/۰۸/۰۴
0
0
1

طرحی بسیار جالب و مبتکرانه و سوژه طنز بسیار قوی برای کارگردانانی که قصد گرفتن جایزه اسکار دارند. این طرح مسخره دنباله رو همان طرح مسخره روحانی است که معادلات ریاضی رو هم زیر سوال برده.حالا چند سوال: کسی که مسکن(سر پناه با امکانات و متراژ حد اقلی) که اقل نیاز بشر هست نداره محرم هست یا نه؟ وقتی حد اقل حقوق کارگری که مظلوم ترین و محروم ترین قشر جامعه هست( اونی که کار قطعی داره و بیرونش نمیکنن) رو تقریبا ماهی دو میلیون هفتصد در نظر میگیرین چجوری از ماهی 3 میلیون و هفتصد تا 5 میلیون قسط بده؟ تازه تا قبل از آماده شدن خونه که معلوم نیست کجا وکی تحویلت میدن باید اجاره خونه هم بدی. قیمت تمام شدش میگن متری دو و هفتصده ،100مترم باشه میشه 270 اونوقت چجوری هم باید اولش 40میلیون سپرده بزاری هم آورده بیاری هم 300 تا 450 میلیون وام بهره 18 درصد بدی اونم 20 سال که اگه شانس بیاری زنده بمونی دیگه نه خودت به درد میخوری نه اون خونه.وام 300 تومنی بعد 20سال با این سود میشه حدود 900 میلیون،450میلیونی هم میشه 1میلیارد و دویست حالا آورده هارو هم بزارین روش بعد اصلا کی جرات میکنه با این شرایط ضامنت بشه که وام ب

ناشناس
۱۴۰۰/۰۸/۱۸
0
0
1

طرح مزخرف


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید