صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۷ مهر ۱۴۰۰ / ۲۲:۳۰
کد خبر: 6304
گزارشگر: 213
۳۷۱۳۳
۸
۱۲
۱۵
سامانه ثبت نام مسکن حمایتی راه اندازی شد

تشریح «مراحل ثبت‌ نام» در سامانه مسکن+لینک

تشریح «مراحل ثبت‌ نام» در سامانه مسکن+لینک
ثبت‌ نام مسکن حمایتی از ظهر روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد و سامانه آن به آدرس http://saman.mrud.ir از فردا در دسترس متقاضیان خواهد بود.

به گزارش آسیانیوز، ثبت‌ نام مسکن حمایتی از فردا ظهر روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ شروع می‌شود و این فرآیند به مدت یک ماه ادامه دارد اما مراحل ثبت‌ نام در سایت چگونه است؟

----------------------------

بیشتر بخوانید:

«شرایط» ثبت‌نام مسکن ۳ میلیونی از فردا/ چه کسانی می توانند صاحب خانه شوند؟
-----------------------------------------------

وزارت راه و شهرسازی برای ثبت‌ نام مسکن حمایتی سامانه متفاوتی از مسکن ملی معرفی کرده است که البته این سامانه همچنان در دسترس نیست و پیغام خطا می‌دهد. بر اساس اعلام این وزارتخانه متقاضیان باید برای ثبت‌ نام به نشانی http://saman.mrud.ir مراجعه کنند اما این هم اکنون این نشانی در دسترس نیست.

روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی در این زمینه توضیح داد که نشانی اعلام شده، درست است و این آدرس از فردا در دسترس متقاضیان مسکن حمایتی قرار می‌گیرد.

ثبت نام مسکن حمایتی در چه استان‌هایی انجام می‌‌شود؟
به نقل از اقتصاد آنلاین، ثبت‌ نام متقاضیان در تمامی استان‌ها انجام می‌شود و از این نظر محدودیتی برای ثبت‌ نام افراد وجود ندارد اما مسکن حمایتی در شهرهایی ساخته و واگذار می‌شود که زمین مورد نیاز پروژه را تامین کرده‌اند.

این توضیح وزارت راه و شهرسازی است و احتمالا به این معنی است که امکان دارد همچون سال‌های گذشته و پروژه‌هایی مشابه مسکن ملی و مسکن مهر زمین در شهرهای مرکزی مانند تهران تامین نشده و متقاضیان باید برای مسکن حمایتی در شهرهای اقماری و حومه شهرهای مرکزی تقاضا بدهند. ضمن اینکه در مراحل اول مسکن حمایتی به متقاضیانی تحویل داده می‌شود که زمین برای ساخت عرضه کرده باشند.

شرایط ثبت نام مسکن حمایتی چیست؟

شرایط ثبت‌ نام همان شرایط تقاضا برای مسکن ملی است. در واقع متقاضیان باید چهار شرط داشته باشند.

داشتن فرم سبز ج، نداشتن مالکیت خصوصی ملک، تاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شروط اصلی برای ثبت نام متقاضیان است.

فرم سبز ج چیست؟
استعلامی است که ثابت می‌کند شما تاکنون وام و تسهیلات دولتی برای زمین و مسکن استفاده نکرده‌اید. البته این موضوع شامل حال افرادی که اوراق وام مسکن را خریداری کرده‌اند نمی‌شود و فقط مشمول کسانی است که با سپرده‌گذاری در بانک مسکن وام گرفته‌اند.

چگونه فرم سبز ج بگیریم؟
نیاز به کار خاصی از جانب شما نیست و سامانه به صورت خودکار از بانک مسکن استعلام می‌گیرد، اگر جواب مثبت بود فرم سبز ج را دریافت می‌کنید اگر جواب منفی بود فرم شما قرمز می‌شود و از فهرست متقاضیان مسکن حمایتی کنار گذاشته می‌شوید.

مراحل ثبت نام مسکن حمایتی چیست؟
اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل او که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا، باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود. بعد از پالایش اولیه و بعد از آنکه متقاضیان، واجد شرایط شناخته شدند از پذیرفته شدگان برای مراجعه حضوری به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و یا سایر دستگاه‌های کارگزار و مجری از جمله بنیاد مسکن، دعوت می شود تا سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا پالایش شود. بعد از کنترل سابقه پنج سال سکونت پذیرفته‌شدگان و واجدان شرایط در استان‌ها، در نهایت تایید نهایی می‌شوند و متقاضیانی که صحت مدارک آنها تایید شده است، برای تشکیل حساب سپرده به بانک معرفی می‌شوند و پس از آن به پروژه‌های شروع شده و یا در حال احداث معرفی خواهند شد.

برای تحویل مسکن حمایتی قرعه‌ کشی می‌شود؟
فعلا وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای در این زمینه ندارد و باید دید که تقاضا برای مسکن حمایتی چقدر است و قرار است چقدر مسکن عرضه شود تا در این زمینه تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شود./

https://www.asianews.ir/u/407
اخبار مرتبط
همچنانکه رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده از فردا ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی آغاز می‌شود و در این طرح قرار است دولت واحدهای مسکونی ارزان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد.
در حالی که طبق اعلام نمایندگان مجلس، سقف وام در حال حاضر ۴۵۰ میلیون تومان است، تسهیلات ساخت واحدهای قانون جهش تولید و تامین مسکن ۲۰ ساله است که به سازندگان پرداخت می‌شود.
بانک‌ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا پایان بهمن ۱۴۰۰ تسهیلات وام اجاره بها را پرداخت کنند.
وزیر راه و شهرسازی گفت پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان در دستور قانون جهش تولید مسکن قرار دارد.
افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن به اجرا درآمده است و هدف آن اثربخشی سبد تسهیلات بانک در تحرک و رونق زایی بخش مسکن و ساختمان و همچنین کمک به خانه دار شدن تمامی افراد از جمله خانوارهای فاقد مسکن است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
اسدالله ابریشمی
۱۴۰۰/۰۷/۲۸
0
0
0

من هفت سال مستجاب خانه از خودم ندارم

سلام.من متاهل .مستاجرم.
۱۴۰۰/۰۸/۰۲
0
0
0

خواهشن من از مستاجری خسته شدم.تو این شرایط بد.به زور خرج خورد وخوراگ درمی اوربم. چگونه ثبت نام کنیم

سیدمهدی بخش ابادی
۱۴۰۰/۰۸/۰۵
0
0
0

سلام منم مستاجرم

نیره
۱۴۰۰/۰۸/۰۶
0
0
0

سلام من سرپرست هستم چهار تا بچه دارم

شهریار ممنون
۱۴۰۰/۰۸/۰۸
0
0
0

سلام . من مستاجرم و دارای ۲ دختر و همسر هستم . خودم دیابتی و بیماری اعصاب دارم و خرج زندگیم و از راه مسافر کشی در میارم ولی بخاطر بیماریم نمیتونم زیاد کار کنم و خدا وکیلی گرفتارم . ممنون میشم به من و خانوادم هم کمک کنید . خدا براتون بسازه . یاحق

fsh
۱۴۰۰/۰۸/۰۹
0
0
0

به نام خدا اینجانب با پس انداز شخصی خود مبلغ اندکی وام مسکن گرفته ام ،همسر اینجانب با ۲۵ سال سابقه خدمت از دریافت زمین ، آپارتمان ، وام و...محروم شده است.به نظر بنده تسری فرم ج به همسر امری کاملا اشتباه است ، لطفا مسئولین امر در این خصوص تجدید نظر نمایند تا حقی از کسی ضایع نشود ..با تشکر...

علی جبارزاده خویی
۱۴۰۰/۰۸/۰۹
0
0
0

مستاجر هستم به منزل نیاز دارم

زهره ابارقی
۱۴۰۰/۰۸/۲۶
0
0
0

سلام به قرآن ماهم گرفتارم شدیم سربارپدرشوهرکلفت مادرشوهربخاطرسقف روی سرنداریم


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید