صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۱
کد خبر: 6403
گزارشگر: 213
۸۴۹
۰
۰
۶
آخرین وضعیت وام جهش مسکن

«جزییات» واریز تسهیلات ۴۵۰ میلیونی طرح جهش مسکن/پرداخت پرداخت وام ۲۵۰ میلیونی

«جزییات» واریز تسهیلات ۴۵۰ میلیونی طرح جهش مسکن/پرداخت پرداخت وام ۲۵۰ میلیونی
در حالی که سقف وام طرح جهش مسکن ۴۵۰ میلیون تومان و شامل شهر تهران است و در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش آسیانیوز، ثبت‌نام طرح جهش مسکن آغاز شده است و حالا دولت در حال اعلام جزئیات این طرح است.

از جمله مبلغ وام جهش تولید مسکن که قرار است رقم آن بین ۴۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان باشد. اما مبنای پرداخت وام چیست و چه کسانی وام ۴۵۰ میلیونی می‌گیرند و چه کسانی وام ۲۵۰ میلیون تومانی؟

 ---------------------

بیشتر بخوانید:

تشریح «مراحل ثبت‌ نام» در سامانه مسکن+لینک
--------------------------------------------------------------------
به نقل از تجارت نیوز، آنگونه که معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داده مبنای پرداخت وام طرح جهش مسکن، بر اساس قیمت تمام شده مسکن در مناطق مختلف است. برای مثال قیمت تمام شده مسکن در تهران و کلانشهرها بیشتر و در شهرهای کوچک و روستاها کمتر است.

 

--------------------------

بیشتر بخوانید:

«شرایط» ثبت‌نام مسکن ۳ میلیونی از فردا/ چه کسانی می توانند صاحب خانه شوند؟
-----------------------------------------------

سقف وام طرح جهش مسکن ۴۵۰ میلیون تومان است که تنها شامل شهر تهران می‌شود. یعنی مبلغ وام طرح جهش مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان است و مبلغ وام طرح جهش مسکن در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند ۴۰۰میلیون تومان است. 

مبلغ وام طرح جهش مسکن در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند ۴۰۰ میلیون تومان است. یعنی متقاضیان خرید خانه در طرح جهش مسکن در شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم و اهواز می‌توانند تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان وام بگیرند.

سقف وام در مراکز استان‌ها ۳۵۰میلیون تومان است و وام طرح جهش مسکن در سایر شهرها ۳۰۰میلیون تومان است. کمترین میزان مبلغ وام در طرح جهش مسکن مبلغ۲۵۰ میلیون تومان است که شامل افراد ساکن در روستاها می‌شود.

 محمود محمودزاده گفته سقف تسهیلات مسکن در روستاها تنها ۲۰۰ میلیون تومان است اما در این طرح، سقف وام ۲۵۰ میلیون تومان است.

مبلغ اقساط وام طرح جهش مسکن
اما مساله دیگری که برای مردم مطرح است مساله اقساط وام طرح جهش مسکن است. هنوز مبلغ اقساط این وام رسما اعلام نشده است. اما گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد احتمالا سود وام طرح جهش مسکن ۱۸ درصد است و اقساط وام ۴۵۰ میلیون تومانی حدود ۵ میلیون تومان است. احتمالا هر چه مبلغ وام کمتر باشد، میزان اقساط هم کمتر می شود. یعنی ساکنان شهرها و روستاها باید مبلغ کمتری پرداخت کنند.

اما به نظر نمی‌رسد مبلغ اقساط طرح جهش مسکن کمتر از سه میلیون تومان در ماه باشد. این یکی از مهم‌ترین انتقادات به طرح جهش مسکن است. اینکه هدف این طرح خانه‌دار کردن دهک‌های اول تا سوم است. دهک‌هایی که درآمد آنها بین ۱.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان در ماه است. اما حالا باید حداقل ۳ و حداکثر ۵ میلیون تومان ماهانه اقساط بپردارند./


https://www.asianews.ir/u/42x
اخبار مرتبط
در حالی که سقف وام جهش تولید مسکن ۴۵۰ میلیون تومان اعلام شده، وزیر راه و شهرسازی گفت تسهیلات پروژه جهش تولید مسکن بر اساس قیمت تمام شده مسکن در مناطق مختلف تعیین خواهد شد.
کارشناس مسکن گفت: ۴۰ درصد از خانوار ایرانی زیر خط فقر مسکن بسر می‌برند؛ یعنی خانواده‌هایی که بیش از ۳۰ درصد هزینه ماهانه یا سالانه خود را صرف هزینه‌های مرتبط با تهیه مسکن می‌کنند فقیران مسکن به شمار می آیند.
در حالی که وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام گروهی از متقاضیان در سامانه ثمن ثبت‌نام خبر داد، گفته شد که طرح جهش تولید مسکن در بیش از ۹۰۰ شهر کشور اجرایی شده و خانواده‌های فاقد سرپناه از مزایای مسکن بهره‌مند می‌شوند.
ثبت‌ نام مسکن حمایتی از ظهر روز چهارشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد و سامانه آن به آدرس http://saman.mrud.ir از فردا در دسترس متقاضیان خواهد بود.
همچنانکه رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده از فردا ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ سامانه ثبت‌نام مسکن رئیسی آغاز می‌شود و در این طرح قرار است دولت واحدهای مسکونی ارزان در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید