صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۹ آبان ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۲
کد خبر: 6441
گزارشگر: 213
۴۲۱۴
۰
۰
۴
ادامه ترس و وحشت کودک مجرم در مواجهه با مرگ

حکم اعدام آرمان عبدالعالی برای «چهارمین بار» آماده اجرا شد!

حکم اعدام آرمان عبدالعالی برای «چهارمین بار» آماده اجرا شد!
آرمان عبدالعالی که روز 28 مهر از طناب دار رهایی یافت و اشک شوق در چشم ها برانگیخته شد، حال برای چهارمین بار در یک ماه اخیر به سوییت انفرادی برای اجرای حکم اعدام منتقل شد و گفته شده قرار است این حکم در هفته جاری اجرا شود؛ این در حالی است که نهادهای حقوق بشری و بین المللی بارها خواستار توقف این حکم شده اند.

به گزارش آسیانیوز،  آرمان عبدالعالی برای چهارمین بار در یک ماه اخیر به سوییت انفرادی منتقل شد تا باز با تجربه روزهای قرنطینه قبل از اجرای حکم قصاص،رویارویی با ترس مرگ را نیز تجربه کند.

-----------------------

بیشتر بخوانید:

«علت» توقف حکم آرمان عبدالعالی چه بود؟/ادامه تلاش های جهانی برای جلوگیری از اعدام کودک مجرم‎

---------------------------------------------

آرمان که 8 سال قبل به اتهام قتل دختر مورد علاقه خود روانه زندان شد،به تقاضای اولیای دم و با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد.

به نقل از رکنا، در حالی که پدر و مادر غزاله به عنوان اولیای دم اصرار به اجرای حکم قصاص دارند؛ عده ای ضمن ابراز همدردی با آنها تقاضای بخشش از قصاص کرده بودند.

حالا که بار دیگر شمارش معکوس برای رفتن آرمان پای چوبه دار آغاز شده است؛ باز هم چشم امید بخشش جان آرمان به قلب پر عطوفت اولیای دم است.

--------------------------

بیشتر بخوانید:

سرنوشت آرمان عبدالعالی بعد از انتقال به انفرادی/احتمال زنده بودن غزاله شکور+ویدیو
-----------------------------------------------------------------

این در حالی است که تا کنون وکلای عبدالعالی برای نجات وی و غیر منصفانه بودن حکم اعدام تلاش های بسیاری را انجام داده اند.

بابک پاک‌نیا، وکیل آقای عبدالعالی روز یک‌شنبه، ۲۵ مهر در توییتی ضمن انتشار این خبر، تصویری از نامه درخواست وکلای قبلی و فعلی او خطاب به رئیس قوه قضاییه را مبنی بر توقف اجرای حکم قصاص منتشر کرده که تصویر آن در ادامه آمده است.

حکم اعدام آرمان عبدالعالی برای «چهارمین بار» آماده اجرا شد! asianews

در این نامه، وکلای آقای عبدالعالی با توجه به «ایرادات شرعی و قانونی» از جمله «شهادت کتبی اخیر چند نفر از اهالی زاهدان مبنی بر رویت» خانم غزاله شاکر و «فاسد بودن اقاریر» متهم به‌دلیل بازداشت انفرادی به مدت ۷۰ روز و پیدا نشدن جسد خانم شاکر و احتمال زنده بودن او، خواستار توقف فوری اجرای حکم قصاص شدند.

-------------------------

بیشتر بخوانید:

در آخرین برگ پرونده «غزاله شکور و آرمان عبدالعالی» چه رقم خواهد خورد؟/تلاش های جهانی برای جلوگیری از اعدام+ویدیو

---------------------------------------------------

در همین رابطه عبدالصمد خرمشاهی، وکیل دیگر آقای عبدالعالی نیز روز یک‌شنبه به خبرگزاری ایلنا گفته است: «چون حیات و ممات غزاله مشخص نشده و یک در هزار بر فرض بسیار بعید اگر ایشان زنده باشد» در صورت قصاص موکل او و احتمال بازگشت خانم شاکر «امکان بازگشت این مجازات نیست» از خانواده خانم شاکر درخواست می‌شود از حق قانونی‌شان که قصاص است، بگذرند.

 

 عبدالعالی ابتدا در سال ۱۳۹۴ به اعدام محکوم شد. گزارش‌ها حاکی است که دادگاه او را بر اساس اعترافاتش در زندان به اتهام قتل محکوم کرده اما خودش می‌گوید این اعترافات را تحت شکنجه و آزار از او گرفته‌اند و بعدا تمامی آن‌ها را پس گرفته است.

این در حالی است که کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل تا کنون بارها در بیانیه‌ هایی خواستار لغو فوری اعدام آرمان عبدالعالی شدند و از حکومت ایران خواستند صدور حکم اعدام برای کودک‌مجرمان را متوقف کند.

حکم اعدام آرمان عبدالعالی برای «چهارمین بار» آماده اجرا شد! asianews
بر اساس سیزدهمین گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران که فروردین امسال منتشر شد، در سال ۲۰۲۰، ایران «تنها کشوری بود که اعدام کودک‌مجرمان را ادامه داده است» و حداقل «چهار کودک‌مجرم» در میان افراد اعدام‌شده در این سال بوده‌اند./

آسیانیوز
https://www.asianews.ir/u/43v
اخبار مرتبط
وکیل آرمان عبدالعالی، کودک‌مجرم از توقف حکم اعدام او خبر داد و در این باره به بیان دلایلی پرداخت.
در حالی که وکلای آرمان عبدالعالی به دلایل مختلف از جمله کودک مجرم بودن و احتمال زنده بودن غزاله شاکر، خواستار توقف حکم اعدام وی شده اند، به پدر آرمان عبدالعالی روز اعدام فرزندش ابلاغ شده است.
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل خواستار لغو فوری اعدام آرمان عبدالعالی شدند و در بیانیه ای گفتند تمامی احکام اعدام مجرمان زیر سن ۱۸ سال باید لغو شود.
در حالی که تلاش های جهانی و حقوق بشری برای جلوگیری از اعدام آرمان عبدالعالی ادامه دارد، پرونده غزاله و آرمان به آخرین مرحله نزدیک شده است؛ پرونده آنها سال 92 با ناپدید شدن ناگهانی غزاله آغاز شد و آرمان به اتهام قتل غزاله به قصاص محکوم شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید