صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۷
کد خبر: 6565
گزارشگر: 213
۶۱۸
۰
۰
۵
ادعای مامور سابق امنیتی جمهوری اسلامی ایران درباره مدیر آمدنیوز

آیا روح‌اله زم با یک افسر فرانسوی مبادله شده است؟

آیا روح‌اله زم با یک افسر فرانسوی مبادله شده است؟
یکی از ماموران سابق امنیتی جمهوری اسلامی ادعا کرده است که فرانسه، روح‌اله زم، مدیر وب‌سایت «آمدنیوز» که مقیم این کشور بود را با یک افسر امنیتی فرانسوی مبادله کرده است.

به گزارش آسیانیوز، اکبر خوش‌کوشک، از ماموران سابق امنیتی جمهوری اسلامی مدعی شده است که فرانسه، روح‌اله زم، مدیر وب‌سایت «آمدنیوز» که مقیم این کشور بود را با یک افسر امنیتی فرانسوی مبادله کرده است.

-----------------------------

بیشتر بخوانید

سازمان ملل درباره پرونده اعدام روح‌الله زم مداخله کند

------------------------------------------------------------
اکبر خوش‌کوشک در گفت‌و‌گو با وب‌سایت رویداد ۲۴ مدعی شده است که پس از اینکه یک افسر فرانسوی در سوریه توسط گروه شبه‌نظامی نزدیک به ایران اسیر شده، فرانسوی‌ها از ایران درخواست کمک برای آزادی او کردند و ایران نیز درخواست مبادله این افسر با روح‌الله زم را مطرح کرد که با موافقت مقام‌های فرانسوی همراه بود.

 

-----------------------------

بیشتر بخوانید

وزارت خارجه آمریکا خواستار لغو حکم اعدام روح‌اله زم شد
------------------------------------------------

روح‌اله زم، روزنامه‌نگار و مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» که در فرانسه پناهنده بود، مهرماه سال ۹۷ در جریان سفری به عراق، توسط مأموران امنیتی ایران ربوده شد و ۲۲ آذر ۱۳۹۹، دادسرای عمومی و انقلاب تهران از اجرای حکم اعدام او خبر داد.

ربودن، پخش اعترافات اجباری این روزنامه نگار، روند دادگاه و اجرای حکم اعدام او واکنش‌های جهانی گسترده‌ای در پی داشت و بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا، نهادهای مدافع حقوق بشر و شخصیت‌های سیاسی و مدنی آن را محکوم کردند.

اکبر خوش‌کوشک مدعی «همکاری» نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران ایران و فرانسه در جریان سفر زم به عراق شده و گفته: «تله خوبی مهیا کرده بودند. اینجور کار‌ها محمل می‌خواهد و بالاخره باید ظاهر کار هم جوری می‌شد که فرانسوی‌ها مقصر به نظر نرسند».

این برای نخستین‌بار است که چنین روایتی درباره ربایش روح‌اله زم و انتقال وی به ایران مطرح می‌شود.

اکبر خوش‌کوشک از متهمان قتل فریدون فرخزاد، شومن ایرانی ساکن آلمان، بود که تا به حال برخی از اظهاراتش تکذیب شده است.

او در این گفت‌وگو همچنین مدعی شده است که سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه نیز در پرونده فرود فولادوند، موسس انجمن پادشاهی، حبیب اسیود، رهبر حرکه النضال، با دستگاه‌های امنیتی ایران همکاری کرده است./


https://www.asianews.ir/u/475
اخبار مرتبط
یک دادگاه فدرال آمریکا در نیویورک روز گذشته چهار شهروند ایرانی را به توطئه برای ربودن یک روزنامه نگار٬ نقض تحریم‌ها و پولشویی متهم کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید