صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۰
کد خبر: 6678
گزارشگر: 300
۲۰۸
۰
۰
۱
اسماعیلی، رئیس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را منصوب کرد؛

تاکید بر به کارگیری مدیران و رایزنان جوان، انقلابی و تحول خواه، نخستین دستور وزیر ارشاد به رئیس جدید

تاکید بر به کارگیری مدیران و رایزنان جوان، انقلابی و تحول خواه، نخستین دستور وزیر ارشاد به رئیس جدید
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت الاسلام مهدی ایمانی پور را به عنوان رئیس جدید سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب کرد.
به گزارش آسیانیوز، در حکمی که از سوی دکتر محمدمهدی اسماعیلی برای انتصاب حجت الاسلام ایمانی پور صادر شده، نخستین  تاکید بر استفاده از مدیران و رایزنان جوان، انقلابی و تحول خواه است. متن حکم به این شرح  است:

 

«جناب حجت الاسلام آقای مهدی ایمانی پور
با عنایت به تعهد، تجارب اجرایی و آشنایی دیرینه ای که با فعالیت های فرهنگی در خارج از کشور دارید و بنا بر مصوبه شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری و ولی­ امر­ مسلمین جهان، حضرت آیت­ الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)، به موجب این حکم برای مدت سه سال به عنوان «رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی » منصوب می شوید.
  امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و با امعان نظر به اهداف و شرح وظایف سازمان و بیانات و فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی، برای انجام مأموریت­ های ذیل اهتمام وافر را به کار گیرید:

 

1ـ استفاده از نیروهای جوان انقلابی و تحول­ خواه در سطوح مدیریتی داخل و خارج از کشور 
2ـ پایبندی به اساسنامه سازمان و تحقق مفاد آن
3ـ هماهنگی برای تبیین و تبلیغ مواضع و اهداف فرهنگی جمهوری اسلامی ایران
4ـ توسعه روابط فرهنگی بین­ المللی در همه زمینه­ ها  و استفاده حداکثری از ظرفیت­ های فرهنگی کشور و  وزارت­خانه
5ـ برنامه­ ریزی و انجام اقدامات لازم برای حضور اهالی فرهنگ و ادب و هنر جمهوری اسلامی ایران در جشنواره­ ها و نمایشگاه های فرهنگی دیگر کشورها
6ـ توسعه پایدار و اثرگذار روابط فرهنگی با کلیه کشورهای همسایه
7ـ تعمیق روابط و استفاده از ظرفیت  سازمان­ های فرهنگی بین ­المللی مانند اکو، آیسسکو، مجمع فقه اسلامی، ارسیکا و سایر سازمان ­های بین­ المللی
8ـ گسترش گفت و گوهای فرهنگی در کنار گفت و گوهای دینی با نخبگان فرهنگی جهان
9ـ بومی­ سازی پایدار فعالیت­ های فرهنگی بین­ المللی
10ـ توجه خاص به ایرانیان خارج از کشور و مشارکت دادن آن ها در فعالیت ­ها و رویدادهای فرهنگی
11ـ اجرای دقیق موافقت­­ نامه­ های فرهنگی و انعقاد موافقت ­نامه­ های جدید در جهت توسعه و گسترش فرهنگ و هنر اسلام و انقلاب اسلامی
12ـ برنامه­ ریزی و انجام هماهنگی ­های لازم در جهت انعقاد تفاهم ­نامه­ های فرهنگی در ارتباطات و مناسبات بین ­المللی
13ـ  پشتیبانی از ترویج زبان و ادب فارسی در کشورهای دیگر به­ ویژه کشورهای منطقه و ارایه گزارش مستمر  فصلی از پیشرفت اجرای بندهای مذکور مورد انتظار است.

 

  شایسته است با بهره گیری از نیروهای مؤمن، مکتبی، کارآمد و آماده و آشنا به مسایل بین­ المللی در جهت ارائه تصویری درست از مبانی ارزشی و فرهنگ و تمدن ایران اسلامی مبادرت نمایید و در جهت توسعه و ترویج مناسبت های فرهنگی با ملل نیک اندیش جهان به ویژه مسلمانان و مؤمنان و علاقه مندان به فرهنگ و ادب برگرفته از دین و آیین راستین همت گمارید.

 

لازم است از تلاش­ های سازنده برادر دانشمند و خدمتگزار، جناب آقای دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان، در مدت طولانی مسئولیت  بیش از 8ساله این سازمان تقدیر و تشکر نمایم.

 

مزید توفیق جناب­عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولی­عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت­ الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) از خداوند منان خواستارم.»

 

گفتنی است، حجت الاسلام محمد مهدی ایمانی پور، متولد 1343 دارای تحصیلات عالی حوزوی، مدرس و محقق در زمینه حقوق و کلام اسلامی است. از او مقالات متعددی در مجلات داخلی و خارجی منتشر شده و ترجمه و باز نویسی کتاب "اسلام و چالش های دوره مدرن" از زبان آلمانی از جمله آثار اوست.

 

 از سوابق اجرایی و مدیریتی او هم می توان به قائم مقام و دبیر شورایعالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مدیرکل فرهنگی "اروپا و آمریکا"  در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در فدراسیون روسیه و آلمان، معاون بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اشاره کرد.

 

تاسیس موسسات علمی، پژوهشی و فرهنگی در خارج از کشور از جمله سازمان غیر دولتی "البیت المسلم" ؛ برای دفاع از حقوق مسلمانان در "ژنو"، مجمع منطقه ای اهل بیت(ع) در آمریکای شمالی(کانادا)، آمریکای جنوبی (برزیل) و اروپا (هامبورگ)، موسس بنیاد مطالعات اسلامی و بنیاد بین المللی ایران شناسی در روسیه، بخش حافظ پژوهی ( شیعه شناسی) در دانشگاه فرانکفورت از دیگر فعالیت های ایمانی پور است.

 

وی همچنین عضو شورای بین الملل موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری) و عضو کمیته علمی و فرهنگی شورای راهبردی روابط خارجی است.

 

مدیر تدوین طرح ارتقاء و بهبود سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (مسئول گروه تدوین)، مدیرتدوین سند فرهنگی بین المللی بیانیه گام دوم انقلاب در کنار تدوین ده ها آیین نامه ، شیوه نامه و تفاهمنامه در امور فرهنگی بین المللی در کارنامه ایمانی پور به چشم می خورد.

 

یادآور می شود، پیش از این ابوذر ابراهیمی ترکمان به مدت 8 سال عهده دار این مسئولیت در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بود.
 
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید