صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳۰ آبان ۱۴۰۰ / ۰۱:۲۳
کد خبر: 6741
گزارشگر: 213
۳۳۲
۰
۰
۸
اجرای قانون حذف سود و تسهیل بدهی

بدهی «تولیدکنندگان بدهکار» تسهیل می شود/سود مرکب حذف خواهد شد

بدهی «تولیدکنندگان بدهکار» تسهیل می شود/سود مرکب حذف خواهد شد
در حالی ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسات خود با تداوم اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی که نزد مردم تحت عنوان "حذف سود مرکب" شناخته می شود، موافقت کرده است که اجرای قانون حذف سود مرکب برای تولید کنندگان بدهکار به نظام بانکی، کماکان ادامه می یابد.

به گزارش آسیانیوز، بنابر اعلام وزیر امور اقتصادی و دارایی در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای قانون حذف سود مرکب برای تولید کنندگان بدهکار به نظام بانکی، کماکان ادامه می یابد.

-----------------------------------------------------------

بیشتر بخوانید:

از اجرای قانون جدید چک جلوگیری شود!

---------------------------------------------------------------

سید احسان خاندوزی با اعلام این خبر  گفت: با پیگیری های به عمل آمده از سوی وزارت اقتصاد، از ۲۴ شهریور ماه امسال، ستاد ملی مقابله با کرونا در پیش جلسات خود با تداوم اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی که نزد مردم تحت عنوان "حذف سود مرکب" شناخته می شود، موافقت کرده است.

به نقل از اقتصاد آنلاین، خاندوزی با اعلام این‌که از ۱۹۱ هزار متقاضی، تعداد ۱۷۶ هزار نفر پس از تأیید بانک مرکزی جمهوری اسلامی موفق به استفاده از مزایای این قانون شده اند، گفت: متأسفانه با وجود این که همچنان تعداد زیادی متقاضی برای استفاده حذف سود مرکب وجود داشت، در شهریور امسال، مهلت مقرر قانون مذکور به سر رسید اما در صورت تصویب نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای آن تا پایان سال ۱۴۰۰ تداوم می یابد.

-------------------------

بیشتر بخوانید:

محکومیت بانک‌ مرکزی ایران در «بزرگ‌ترین پولشویی»؟!

----------------------------------------------------

به گفته وزیر اقتصاد، خوشبختانه درخواست و پیگیری وزارت اقتصاد از ستاد ملی کرونا در این ارتباط، در جلسات مقدماتی مورد قبول قرار گرفته و امیدواریم در جلسه هفته آینده بتوانیم با مجوز این ستاد، این تسهیل را هم به عنوان یک کمک دیگر به بخش های تولیدی کشور به جریان بیاندازیم.


بر مبنای قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی که اجرای آن از سال ۱۳۹۸ آغاز و به خاطر همه گیری کرونا، با کندی مواجه شد، تولید کنندگان دارای بدهی تا پایان سال ۹۷ به شبکه بانکی پس از حذف سود مرکب به صورت سیستمی و بر اساس محاسبات مورد تایید بانک مرکزی، می توانند تسهیلات معوق خود را به شرط پرداخت نقدی کل بدهی، تسویه کنند.

همچنین رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس روز 35 مهر ماه سال جاری اظهار کرد: دریافت سود مرکب توسط بانک‌ها متوقف شده است و از این به بعد این کار غیرقانونی محسوب می‌شود.

-------------------------

بیشتر بخوانید:

اعلام جزییات قانون جدید چک و چگونگی ثبت و انتقال آن در سامانه صیاد/توزیع دسته چک ها از امروز

-------------------------------------------------------------------------------------------------

به نقل از تجارت نیوز، محمدحسین حسین زاده بحرینی، رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس نماینده مردم مشهد و کلات و رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در توئیتی نوشت: با رأی قاطع نمایندگان به الزام بانک‌ها به بارگذاری قراردادها و ثبت کلیه عملیات و محاسبات مربوط به تسهیلات در صفحه تسهیلات گیرنده و ضامنین، زین‌ پس، هیچ بانکی نمی‌تواند بیش از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار سود بگیرد و دریافت ‎سود مرکب عملا متوقف می‌شود.

-------------------------

بیشتر بخوانید:

محکومیت «رئیس و معاونان بانک مرکزی» روحانی به ۱۸ سال زندان

----------------------------------------------------------

 در گفتگو با رادیو اقتصاد نیز این خبر  تایید شده است./

https://www.asianews.ir/u/4bx
اخبار مرتبط
در حالی که به زعم برخی کارشناسان اقتصاد ایران گروگان بانک هاست و بانک های ایران می تازند و می خرند و می برند، گفته شده بخش قابل توجهی از واحدهای خالی شناسایی شده مربوط و متعلق به شرکت های حقوقی اعم از دستگاه های دولتی و بانکها هستند.
رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در توئیتی نوشت: دریافت سود مرکب توسط بانک‌ها متوقف شد و از این به بعد این کار غیرقانونی است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید