مسعودخوشابی

امیدوار اما همچنان نیازمند

دوشنبه / ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۴
کد خبر: 679
گزارشگر: 49
۱۲۹
۰
۰
۰
می دانیم این بندر با 400 پست اسکله بطور میانگین 75 در صد کالاهای اساسی شامل شکرخام ، دانه های روغنی ، ذرت دامی ، کنجاله ی سویا ، جو وغیره از آن وارد کشور می شوند و اتصال این بندر به خطوط راه آهن سراسری تسریع در توزیع را فراهم ساخته است .مسئولین ذی ربط در این خصوص ابراز می دارند طی دوماه اخیر 3میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته که 6/1بوده رقم قابل توجهی است .

 

همچنین موجودی بار انبارهای این بندر استراتژیک ، بسیار حائز اهمیت است وبه 8/2میلیون تن رسیده که باز هم نسبت به 8/1زمان مشابه سال گذشته چشمگیر است .

 

همه ی اخبار فوق بیم ما را از ظهور قحطیِ کالاهای اساسی کاهش می دهد ولی سئوالاتی هم در اذهان ایجاد می کنی که چه بسا بر مقامات مسئول است که پاسخگو باشند :
1-چرا بااین وصفِ شکوهمندِ وارداتِ موادِ اولیه ، بهای آن ها در بازار باشتایی چشمگیر رو به فزونی است ؟
2-باتوجه به تجربه ی وقایع مهلکی که برای بندر خرمشهر درشروع  دوران جنگ پیش آمد، آیا دپوی کالاهای اساسی در بندر امام خمینی تا چه حد دور اندیشانه است ؟
3-...ومهمترازهمه باتوجه تجربه ی جنگ هشت ساله و نگاه ج.ا.ا.به منطقه وجهان در جهت توسعه ی انقلاب اسلامی ، چرا پابه پای رشد توان نظامی خود ، به مرحله ی خود کفائی در مورد کالاهای اساسی دست نیافته است و همچنان محتاج واردات آنهاست طبعاًاز قِبل فروش نفت خام !
 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید