صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۳ آذر ۱۴۰۰ / ۲۰:۲۸
کد خبر: 6855
گزارشگر: 213
۱۲۸۴
۰
۰
۳
ادامه تظاهرات علیه مافیای آب در ایران

«بردن آب محاله، اینجا چهارمحاله!»/شعار مردم در ادامه اعتراض ها

«بردن آب محاله، اینجا چهارمحاله!»/شعار مردم در ادامه اعتراض ها
در ادامه پیوستن تظاهرات مردم شهرهای مختلف به اعتراضات گسترده مردم اصفهان، امروز نیز در تجمعی وسیع در شهرکرد، معترضان شعارهایی چون «بردن آب محاله، اینجا چهارمحاله» و «دولت خودش مافیاست» را سر دادند.

به گزارش آسیانیوز،در ادامه پیوستن تظاهرات مردم شهرهای مختلف به اعتراضات گسترده مردم اصفهان، امروز نیز در تجمعی وسیع در شهرکرد، معترضان شعارهایی چون «بردن آب محاله، اینجا چهارمحاله» و «دولت خودش مافیاست» را سر دادند.

-----------------

بیشتر بخوانید:

«زاینده رود را پس بدین»!؛ شعار تجمع گسترده مردم اصفهان در اعتراض کشاورزان به بی‌آبی+فیلم

------------------------------------------------------------

 

گروهی از مردم در چهارمحال و بختیاری در نقاطی از شهرکرد مرکز این استان تجمع کردند. معترضان در این تجمع شعارهایی علیه برخی مسوولان سر دادند.

«بردن آب محاله، اینجا چهارمحاله!»/شعار مردم در ادامه اعتراض ها/asianews

 
بر اساس تصاویر و ویدیوهای منتشر شده، معترضان روز چهارشنبه سوم آذر مقابل ساختمان استانداری چهارمحال و بختیاری در شهرکرد تجمع کردند.

در این تجمع، معترضان شعارهایی چون «بردن آب محاله، اینجا چارمحاله» را فریاد می‌زنند. آنها همچنین در شعارهای خود فریاد زدند «دولت خودش مافیاست». 

شبکه محلی صداوسیما در شهرکرد نیز اعلام کرد مردم از سراسر نقاط استان چهارمحال و بختیاری برای پیگیری مشکلات حوزه آب و طرح‌های انتقال آب، در میدان امامزادگان دو خاتون شهرکرد تجمع کردند و خواستار رفع این مشکلات شدند.

«بردن آب محاله، اینجا چهارمحاله!»/شعار مردم در ادامه اعتراض ها/asianews


بر اساس آمارهای رسمی که صداوسیما اعلام کرده، نیمی از مردم استان چهارمحال و بختیاری برای تامین آب شرب خود دچار مشکل هستند و به ۳۰۰ روستا در این استان با تانکر آبرسانی می‌شود.

اعتراضات اخیر در چهارمحال و بختیاری از روز یکشنبه آغاز شد و گروهی از مردم این استان مقابل ساختمان استانداری در شهرکرد تجمع کردند.

خبرگزاری ایسنا در همان روز نوشت معترضان خواستار توقف پروژه‌های انتقال آب از جمله تونل بهشت‌آباد، گلاب و سد و تونل کوهرنگ ۳ شدند و تاکید کردند که اگر قرار است آبی از این استان به اصفهان و یزد انتقال داده شود، تنها باید برای مصارف شرب باشد نه مصارف صنعتی.

احمد راستینه نماینده شهرکرد به رسانه‌ها گفت: «حرف ما با تمام مسئولان این است که نگاه واقع‌بینانه‌ای به انتقال آب از استان ما داشته باشند و برای آنچه که وجود ندارد، سرمایه‌گذاری نکنند.»

«بردن آب محاله، اینجا چهارمحاله!»/شعار مردم در ادامه اعتراض ها

او ادامه داد: «ما مخالف انتقال آب نیستیم، اما اصلا آبی برای انتقال وجود ندارد که برای انتقال آن برنامه‌ریزی کرد.»

همزمان با آغاز اعتراضات در چهارمحال و بختیاری، هیات دولت ابراهیم رئیسی، غلامعلی حیدری، فرمانده پیشین سپاه پاسداران در اصفهان و چهارمحال و بختیاری را به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب کرد. این انتصاب، در ادامه انتصاب فرماندهان سپاه پاسداران به عنوان استاندار در دولت رئیسی است.

گروهی از مردم اصفهان نیز در تجمع و تحصن خود در زاینده رود اعلام کردند که ما مانند خوزستانی ها و بنزینی ها نیستیم که ما را بتوانند جمع کنند؛و تا پای جانمان برای حقمان استادگی می کنیم..

«زاینده‌رود من کو»، «زاینده‌رود جاری حق مسلم ماست» و «زاینده‌رود را پس بدین، به اصفهان نفس بدین» از جمله شعارهایی است که  روز جمعه در فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از سوی معترضان در اصفهان سر داده می‌شد.

 

همچنین معترضان در روز چهارشنبه با حضور مقابل ساختمان استانداری شعار «استاندار استاندار، نوکر بی‌اختیار» سر دادند.


همچنین پیش از اعتراضات در این استان، کشاورزان اصفهان به مدت ۱۲ روز در بستر خشک زاینده‌رود در اعتراض به اختصاص پیدا نکردن حق آبه تجمع کردند و انبوهی از مردم نیز به آنان پیوستند.

خشکسالی و مدیریت ناکارمد در حوزه مدیریت آب، بسیاری از استان‌های ایران را دچار بحران کرده است.

پاسخ مقامات مسئول در حوزه آب و انرژی به این اعتراضات، تاکنون تنها وعده‌هایی مبهم بوده است./

https://www.asianews.ir/u/4f0
اخبار مرتبط
براساس گزارش ها در شبکه های اجتماعی صبح روز جمعه، ۲۸ آبان‌ماه، انبوهی از مردم اصفهان در کنار کشاورزان زحمتکش و محروم از آب استان، بر بستر خشک زاینده‌رود تجمع کرده‌اند و شعارهایی در دفاع از حق آبه خود سر دادند.
در حالی که خانواده‌های زنان جوانی که در اصفهان هدف تیراندازی پنهانی یک مرد قرار گرفته بودند، به روند رسیدگی به خصوص «آزاد شدن متهم به قید وثیقه» اعتراض کرده اند و گفته شده که این زنان در ایام اخیر با آسیب‌های روانی نیز مواجه شده اند.
نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۵۹ درصد شهروندان ایرانی امیدی به بهتر شدن وضعیت کشور در سال آینده ندارند.
رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه آبی که از سمت سمیرم خارج می‌شود، حق مسلم مردم اصفهان است، گفت: همانطور که برای کارون یک، دو، سه، چهار سد زدند ما هم برای مصرف استان اصفهان سد ایجاد کنیم و آب مصرف استان را برداریم.
براساس گزارش ها، تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی از تجمع شهروندان معترض و ایجاد راه‌بندان در شهر ایوان غرب، استان ایلام و اصفهان در شامگاه سه‌شنبه شب پنجم مرداد ماه، در اعتراض به قطع مکرر برق منتشر شده است.
بیانیه ۸۰۰ شخصیت سینمایی در واکنش به اعتراضات خوزستان با انتقاد به تیراندازی به معترضان و بی آبی و نبود امکانات در این استان منتشر شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید