صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۶ آذر ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۷
کد خبر: 7047
گزارشگر: 213
۸۵۷
۰
۰
۴
شازند خلیج فارس در راه است

«جزییات» یک عرضه اولیه «مهم» تا پایان آذر

«جزییات» یک عرضه اولیه «مهم» تا پایان آذر
به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی ۱۰ درصد از پالایشگاه امام خمینی شازند به صورت عرضه اولیه به طریق حراج یا ثبت سفارش به احتمال زیاد تا پایان آذر ارایه می شود.

به گزارش آسیانیوز، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: ۱۰ درصد پالایشگاه امام خمینی شازند احتمالا تا پایان آذرماه به صورت عرضه اولیه واگذار می‌شود.


حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در جلسه هیئت واگذاری با حضور وزیر اقتصاد و وزیر دادگستری؛ قرار شد ۱۰ درصد از پالایشگاه امام خمینی شازند به صورت عرضه اولیه به طریق حراج یا ثبت سفارش واگذار شود.

----------------------

بیشتر بخوانید:

«جزییات» اعطای سهام به «جاماندگان» سهام عدالت

---------------------------------------------------

وی ادامه داد: موضوع دیگری که در این جلسه بررسی شد، فروش سهام ۱۸ درصدی دولت در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بود که این مزایده با توجه به حجم ارزش روز بالای آن بزرگترین حراج تاریخ بورس است. چرا که ارزش کل این شرکت ۳۵۰ هزار میلیارد تومان است و سهم ۱۸درصدی آن ارزش بالایی دارد.


قربان‌زاده اظهار کرد: با توجه به بلوکی بودن و همچنین سهام مدیریتی وکنترلی این شرکت مورد بررسی قرار گرفت که یا عرضه به صورت ۱۸ درصد یک جا باشد یا سه بلوک ۶ درصدی. ولی تصمیم‌گیری در مورد این موضوع به جلسات بعد موکول شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان کرد: زمان عرضه پالایشگاه شازند در اختیار وزیر اقتصاد و احتمالا پایان آذرماه خواهد بود.

-------------------------

بیشتر بخوانید:

پشت پرده پرداخت غیرسجامی سود سهامداران عدالت

---------------------------------------------------------------

 وی گفت: در مورد هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با توجه به اینکه هفته آینده باید مجددا در هیات واگذاری نتیجه دو حالت ذکر شده تصویب شود زمان آن نیز در هفته آینده اعلام خواهد شد.


قربان‌زاده اظهار کرد: با توجه به جذاب بودن عرضه اولیه پالایشگاه شازند، تخفیفی که در نظر گرفته خواهد شد و نوع ارزش‌گذاری، این عرضه طوری صورت می‌گیرد که به بازار سرمایه لطمه‌ای وارد نشود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی بیان کرد: ما ۲۵۰ هزار میلیارد تومان تکلیف بودجه داریم که ۱۶۰ هزار میلیارد تومان در قالب فروش به نهادها و رد دیون است و ۹۰ هزار میلیارد تومان در قالب فروش سهام. قطعا تا پایان سال کمتر از رقم ۹۰ هزار میلیارد تومان امکان تحقق خواهیم داشت./تجارت نیوز


https://www.asianews.ir/u/4k7
اخبار مرتبط
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از عرضه اولیه‌های جذاب در آینده نزدیک خبر داد که در زمینه سهام شرکت‌های استارتاپی، دانش بنیان و فناوری محور انجام می‌شود.
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نخستین اظهار نظر خود درمورد سهام عدالت از طراحی یک بسته جدید خبر داده است.
«کانسلیم» یک روش انتخاب شرکت مناسب برای سرمایه‌ گذاری در بازار سهام و یک سیستم تحلیل و خرید سهام با محوریت تحلیل بنیادی است که البته پیچیدگی های آنرا را ندارد و بر خلاف تحلیل بنیادی خیلی سریع می توانید یک شرکت را بررسی و ارزیابی کنید.
بازار سرمایه به شدت از ضعف تحلیل رنج می‌برد و ناکارآمد بودن آن یکی دیگر از مشکلات موجود است.
​در بسیاری از موارد افراد برای جبران زیان خود در بورس؛ دست به اقداماتی می‌زنند که اتفاقا منجر به ضرر و زیان بیشتری برای آنها خواهد شد؛ در حالی که روش های وجود دارند که مردم بتوانند ضرر و زیان خود را در بورس کاهش داده و به سمت سود حرکت کنند.
در حالی که بسیاری از سهامداران از عملکرد دولت ابراهیم رئیسی در زمینه بورس انتقاد می‌کنند و آن را خلاف وعده‌های دولت بیان می کنند، از ابتدای آبان ماه تا کنون شاخص کل بیش از ۶۰ هزار واحد سقوط کرده است.
در حالی که محسن رضایی از ابتدای دولت از طرح افزایش یارانه ها حمایت کرده است، حال گفته که آذرماه خبرهای خوب برای مردم دارد که باید دید تحقق این وعده ها چگونه صورت خواهد گرفت.
کارشناس بازار سهام گفت مهم‌ترین عامل ریزش بازار سهام در روزهای گذشته مشخص نبودن برنامه‌های دولت در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید