صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۷ آذر ۱۴۰۰ / ۲۱:۲۶
کد خبر: 7075
گزارشگر: 213
۲۰۵
۰
۰
۵
ضرورت دارا بودن اسناد پزشکی کرونا

مسافران خارجی باید چه مدارکی برای ورود به ایران داشته باشند؟

مسافران خارجی باید چه مدارکی برای ورود به ایران داشته باشند؟
کارشناس بهداشت مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: مسافران خارجی کارت و اسکن و برگه تست پی سی آر منفی خود را باید به همراه داشته باشند.

به گزارش آسیانیوز، اعتبار تست مسافران ۹۶ ساعت است.

کارشناس بهداشت مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: اتباع خارجی برای سفر به ایران باید جواب تست پی سی آر منفی و کارت واکسن خود را به همراه داشته باشند.

نوشین حیدری روز چهارشنبه با بیان اینکه مسافران ایرانی نیز باید برگه تست پی سی آر منفی خود را به همراه خود داشته باشند، افزود: اعتبار این تست ۹۶ ساعت است.

وی ادامه داد: اگر مسافران خارجی کارت واسکن و برگه تست پی سی آر منفی خود را به همراه نداشته باشند، توسط کارشناسان بهداشت مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) از آنها تست گرفته و آنها تا حصول نتیجه آزمایش باید در هتل این مجموعه فرودگاهی قرنطینه شوند.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه تست پی سی آر پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت به مسافران اعلام می شود.

به گفته حیدری از مسافران برای هزینه تست پی سی آر ۳۲۰ هزار تومان و به ازای هر شب اسکان در هتل ۴۵۰ هزار تومان گرفته می شود.

کارشناس بهداشت مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره)  به ایرانا گفت: مسافران خارجی قبل از ورود به کشور نیز می توانند تست پی سی آر خود را در فرودگاه مبدا یا در مراکزی که مورد تایید نظام سلامت کشور مذکور است، انجام دهند.

حیدری یادآور شد: اگر اعتبار تست پی سی آر مسافری براساس قوانین کشور ایران منقضی شده باشد ایرلاین(خط هوایی) مورد نظر از مسافر تعهد می‌گیرد به محض رسیدن به فرودگاه تست را انجام دهد.

وی با بیان اینکه کارشناسان مرزی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با دقت و حساسیت بالا تست های پی سی آر را انجام می دهند گفت: پس از انجام تست از مسافران ساکن تهران به آنها اجازه داده می شود به منزل خود رفته و کارشناسان بهداشت فرودگاه از طریق تماس تلفنی یا شبکه های اجتماعی نتیجه را اعلام می کنند.
حیدری افزود: در صورت مثبت بودن تست، کارشناسان بهداشت نکاتی را در خصوص نحوه قرنطینه به افراد آموزش می دهند./

اخبار مرتبط
در حالی که کارشناسان بارها فاجعه کرونایی دیگر پس از بازگشت مسافران کربلا به کشور را هشدار داه بودند و پزشکان شیوع گونه‌های جدید ویروس و شکل‌گیری خیز ششم را از نگرانی های جدی در کشور بیان کرده اند، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم هم گفت فردی که واکسن نزند، قربانی پیک ششم کرونا خواهد بود.
سه شنبه / ۱۳ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۱
همچنانکه واکسیناسیون برای برخی از شهروندان تهرانی در منازل صورت می گیرد، بنا بر ظرفیت جدید سامانه واکسن از امروز تمامی متولدین ۱۳۸۸ و قبل از آن در سراسر کشور می‌توانند از طریق سامانه ثبت نام واکسن، اطلاعات محل و زمان تزریق واکسن کرونا را دریافت کنند.
جمعه / ۹ مهر ۱۴۰۰ / ۲۳:۱۲
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید