صفحات
روزنامه آسیا

  • روزنامه اقتصادی آسیا - 03 اردیبهشت 1398

  • روزنامه اقتصادی آسیا - 02 اردیبهشت 1398

  • روزنامه اقتصادی آسیا - 29 فروردین 1398

  • روزنامه اقتصادی آسیا - 28 فروردین 1398

  • روزنامه اقتصادی آسیا - 27 فروردین 1398

  • روزنامه اقتصادی آسیا - 26 فروردین 1398

Loading
چهارشنبه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۷:۱۲
سرویس : سیاسی
کد خبر : ۷۳
گزارشگر : ۱

اتحادیه خبرنگاران کشورهای عضو اکوتاسیس می شود

محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو - نهاد فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی - از ایجاد اتحادیه خبرنگاران کشورهای عضو این سازمان در آینده نزدیک خبر داد.

محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو - نهاد فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی - از ایجاد اتحادیه خبرنگاران کشورهای عضو این سازمان در آینده نزدیک خبر داد.
وی نشست خبری با نمایندگان رسانه های کشورهای خارجی مقیم ایران، با تشریح روند فعالیت ها و عملکرد موسسه فرهنگی اکو طی دوسال گذشته، گفت: این موسسه در تلاش است همکاری هرچه بیشتر خود را با کشورهای عضو این موسسه در سطح گسترده ای ادامه دهد.
وی در ادامه دیپلماسی فرهنگی و عمومی را از دیپلماسی های مطرح در عرصه بین الملل عنوان کرد و افزود: دیپلماسی عمومی مولفه‌هایی چون خبرنگاران، دانشگاه، ورزش، فرهنگ را به عنوان زیرشاخه های خود در برمی گیرد.
مظاهری همچنین به برنامه ها و اولویت های دوره جدید موسسه فرهنگی اکو اشاره کرد و پژوهش محوری در واقع فرهنگ علمی را از محورهای اصلی این دوره برشمرد.
عضو شورای راهبردی مدیریت توسعه وزارت امور خارجه در ادامه ظرفیت های دیپلماسی عمومی را بسیار وسیع‌تر و تاثیرگذارتر از دیگر دیپلماسی ها دانست و اظهار داشت: باید از این ظرفیت ها در جهت صلح جهانی بهره گیری شود از این رو ما نیز بر این مهم همواره تاکید داشته و داریم.
مظاهری تصریح کرد: بر این باوریم عینیت بخشی به صلح باید در ارتباط با موضوعات فرهنگی، هنری و ادبی فعال باشد تا اهداف از پیش تعیین شده تحقق یابد.
وی همچنین در ادامه، تفرقه را تولد جنگ دانست و افزود: معتقدم عینیت بخشیدن به صلح با پرداختن به فرهنگ و هنرمی‌تواند تجلی، بروز و ظهور پیدا کند لذا یادآوری دیپلماسی عمومی را همواره مورد تاکید قرار داده ایم.
تعداد بازدید : ۴۴۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید