صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۵ دی ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۳
کد خبر: 7369
گزارشگر: 213
۱۴۵۴
۰
۱
۳
اظهارات روزنامه کیهان درباره فوتبالیست معروف ایرانی

مهدوی کیا وطن فروش است!

مهدوی کیا وطن فروش است!
روزنامه کیهان در مطلبی با انتقاد از حضور مهدی مهدوی کیا در یک دیدار دوستانه که مربی تیم مقابل اسرائیلی بود، او را «وطن فروش» خوانده است.

به گزارش آسیانیوز، حضور مهدی مهدوی‌کیا در مقابل تیمی که سرمربی آن فردی اسرائیلی بود، با واکنش چند رسانه از جمله روزنامه تندرو کیهان مواجه شد.

روزنامه کیهان، در مطلبی با انتقاد از حضور مهدی مهدوی کیا در یک دیدار دوستانه که مربی تیم مقابل اسرائیلی بود، او را «وطن فروش» خواند و نوشت: «او با این اقدام و عدم عذرخواهی خود وارد زمینی شده است که پیام آن تطهیر جنایات رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی و مشروعیت‌بخشی به این غده سرطانی است.»

--------------------------

بیشتر بخوانید

«کیهان» گفت چرا پیمان شانگهای را چیز دندان گیری نمی دانید؟!

------------------------------------------

کیهان با بیان اینکه مهدوی کیا آگاهانه این اقدام را انجام داده است، افزود: «بعید است او نداند که در هر جنایت و فشاری علیه ایران و مردمش ردپای این رژیم دیده می‌شود؛ از خرابکاری و ترور دانشمندان هسته‌ای گرفته تا ترور سردار سلیمانی و جنجال و زمینه‌‌سازی برای تحریم ایران و... از این رو بازی آگاهانه در زمین چنین دشمنی جز وطن‌فروشی چه نام دیگری دارد؟»

به مناسبت ورود «جام ملت‌های عرب» به تقویم فیفا بازی دوستانه‌ای میان ستارگان فوتبالی عرب و ستارگان جهان در کشور قطر برگزار شد.

مهدی مهدوی‌کیا ستاره سابق تیم ملی ایران و سرمربی فعلی تیم ملی امید نیز به‌عنوان عضو افتخاری در تیم ستارگان عرب حضور داشت، درحالی‌که سرمربی تیم مقابل یعنی ستارگان جهان «آورام گرانت» اسرائیلی بود.

 

--------------------------

بیشتر بخوانید

انتقاد کیهان از بازیگر زن چه بود؟
------------------------------------------------------
حضور افتخاری مهدی مهدوی‌کیا در تیم ستارگان عرب و بازی در مقابل تیم منتخب جهان که سرمربی آن فردی اسرائیلی بود، با واکنش برخی از افراد سیاسی همراه بود.

موضوع بعدی نقش بستن پرچم کشورهای عرب و جهان بر روی پیراهن بازیکنان دو تیم بود که در میان آن‌ها پرچم کشور اسرائیل هم به چشم می‌خورد. برخی بازیکنان عرب، پیش از شروع بازی و هنگام گرفتن عکس دسته‌جمعی، پرچم اسرائیل را خط زدند اما مهدوی‌کیا این کار را نکرد و با برخی اعتراض ها مواجه شد.

پیش از این نیز اسماعیل حسین‌زهی، نماینده مجلس، در واکنش به حضور مهدوی‌کیا در تیم ستارگان عرب مقابل تیم منتخب جهان با سرمربیگری آورام گرانت به خبرگزاری فارس گفت: «این مسابقه غیررسمی بوده و انتظار داشتیم مهدی مهدوی‌کیا در این بازی شرکت نمی‌کرد چون به رسمیت نشناختن اسرائیل از آرمان‌های ملت بزرگ ما است.»

او با بیان اینکه مهدوی‌کیا در اروپا بازی کرده است و باید شرایط را درک می‌کرد، گفت: «جوانان ما او را الگوی خودشان می‌دانند. وقتی اعتقادی به این رژیم نداریم و این کشور تنها متخاصم جهان است که فلسطین را غصب کرده، نباید آتو به دست دشمنان می‌داد.»

ورزشکاران ایرانی در میدان‌های بین‌المللی برای حضور در مقابل حریفان اسرائیلی ممنوعیت دارند.

این موضوع تاکنون بارها به شکست خودخواسته قهرمان‌های ورزشی ایران در رقابت‌های جهانی منجر شده است. برخی ورزشکاران نیز همچون سعید ملایی، پس از ممنوعیت حضور در مقابل حریف اسرائیلی، ایران را ترک کردند و با پرچم کشورهای دیگر در مسابقه‌های ورزشی حاضر شدند./

https://www.asianews.ir/u/4sr
اخبار مرتبط
روزنامه کیهان به اظهارات یک بازیگر زن در یک برنامه تلویزیونی درباره حجاب و مسایل دیگر انتقاد کرد.
روزنامه کیهان در شماره امروز خود درباره دولت قبل اعترافاتی کرده است.
روزنامه کیهان در واکنش به برخی چهره‌ها و جریان‌های سیاسی داخلی نسبت به عضویت ایران در شانگهای گفت: گروهی مدعی هستند که عضویت در این سازمان، برای ایران منفعت خاصی در پی نخواهد داشت و اصلاً چیز دندان‌گیر و مهمی ‌نیست!
روزنامه کیهان، در شماره امروز این نشریه نوشته؛ «آژانس شتر مجنون است پیاده شوید» و توطئه پیمان NPT را رها کنید!
روزنامه کیهان در شماره امروز با اشاره به اینکه اصلاح طلبان «جیغ می‌کشند که چرا علیه طالبان وارد جنگ نمی‌شویم» نوشت که اگر اصلاح‌طلبان در سخنان خود صداقت دارند، یک تیپ با نام «تیپ اصلاحاتیون» برای اعزام به پنجشیر اعزام شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید