صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۵
کد خبر: 7458
گزارشگر: 213
۳۶۳
۰
۰
۲
مقام اسرائیلی ادعای حمله به جمهوری اسلامی را مطرح کرد

بدون اجازه آمریکا به ایران حمله می کنیم

بدون اجازه آمریکا به ایران حمله می کنیم
وزیر خارجه اسرائیل، بار دیگر ادعا کرده است که اسرائیل می‌تواند بدون اطلاع دولت بایدن به ایران حمله کند و برای دفاع از امنیت خود «نیاز به اجازه کسی ندارد».

به گزارش آسیانیوز، یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، بار دیگر درباره احتمال اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران سخن گفته است و ادعا کرده است که اسرائیل می‌تواند بدون اطلاع دولت بایدن این کار را انجام بدهدو برای دفاع از امنیت خود «نیاز به اجازه کسی ندارد».

---------------

بیشتر بخوانید

مشاور امنیت ملی کاخ سفید چرا به اسرائیل می رود؟
--------------------------------------------

او در گفت‌وگو با کانال ۱۲ اسرائیل درباره توانایی نظامی اسرائیل برای این حمله گفت اسرائیل در این زمینه توانایی‌هایی دارد که جهان و حتی برخی کارشناسان این حوزه «تصور نمی‌کنند».

پیش از این برخی مقام‌های سابق اسرائیلی به روزنامه نیویورک‌تایمز گفته بودند که اسرائیل ممکن است بتواند ضرباتی در مقیاس کوچک به تاسیسات هسته‌ای تهران وارد کند اما انجام حملات نهایی علیه تاسیساتی که در نقاط مختلف ایران پراکنده است، فراتر از توان و منابع ارتش اسرائیل است.0

--------------------

بیشتر بخوانید:

بعد از مکانیسم ماشه چه می شود؟
-------------------------------------------------
 لاپید اما با رد این احتمالات مدعی شد اسرائیل نشان داده که ایران درباره برنامه هسته‌ای خود دروغ می‌گوید و قادر به دفاع از خود در برابر تهدیدهای ایران است.

------------------

بیشتر بخوانید

وقت گران بها را در مذاکره با ایران از دست دادیم!
----------------------------------------------------------------------

وزیر خارجه اسرائیل همچنین تاکید کرده است که اسرائیل با «توافق خوب» درباره برنامه هسته‌ای ایران مخالف نیست، بلکه با «توافق اشتباه» مخالف است.

مقام‌های دولت اسرائیل که با بازگشت دولت بایدن به برجام مخالف هستند، پیش از این بارها گفته‌اند توافق خوب، توافقی است که توانمندی هسته‌ای ایران را سلب کند.

در هفته‌های اخیر و همزمان با برگزاری مذاکرات احیای برجام در وین، تنش‌های لفظی بین مقام‌های اسرائیل و ایران اوج گرفته و وزیر دفاع اسرائیل به ارتش این کشور دستور داده است تا گزینه نظامی در برابر ایران را به گزینه عملی مبدل کنند.

جنگنده‌های اف۱۵ ارتش اسرائیل

بنا بر ادعای رسانه‌های اسرائیل، ارتش این کشور نیز چندین سناریو احتمالی را برای حمله به اهداف در ایران به رهبری سیاسی این کشور ارائه کرده است.

روزنامه هاآرتص روز سه‌شنبه هفتم دی با ذکر این خبر نوشت که ارتش اسرائیل در عین حال تأکید کرده است که تعیین نتیجه چنین حملاتی یا ارزیابی اینکه چگونه بر برنامه هسته‌ای تهران تأثیر می‌گذارد، دشوار است.

به نوشته این گزارش، ارتش اسرائیل می‌گوید در ماه‌های گذشته به عنوان بخشی از آمادگی‌های خود برای حمله احتمالی به ایران، به سلاح‌های پیشرفته‌تری دست یافته، نیروی هوایی این کشور تمرینات آموزشی انجام داده و به پایگاه داده‌های نظامی خود جزئیات اهداف جدیدی را نیز اضافه کرده است.

به نوشته هاآرتص، برای این منظور ۹ میلیارد شِکِل (۲٫۹ میلیارد دلار) بودجه اضافی به ارتش اسرائیل داده شده است.

-------------------------

بیشتر بخوانید

اسرائیل می خواهد «تهران» را هدف قرار دهد؛ نه نیروهای نیابتی را!

---------------------------------------------------

در مقابل نیروهای نظامی نیز با برگزاری یک رزمایش نظامی از شبیه‌سازی حمله به مرکز اتمی فعال دیمونای اسرائیل خبر داده‌اند.

در روزهای اخیر نسبت به احتمال حمله نظامی و همچنین تکرار خرابکاری‌های منتسب به اسرائیل در تاسیسات اتمی خود یا سایر زیربناهایش، همزمان با مذاکرات وین، هشدار داده‌اند.

روزنامه تهران تایمز، چاپ تهران، نیز در شماره روز ۲۴ آذر امسال، با انتشار نقشه اسرائیل و علامت‌گذاری صدها نقطه در آن، به عنوان اهداف احتمالی، نسبت به انجام «یک خطای دیگر» از سوی اسرائیل، اخطار داد.

این در حالی است که گزارش نشریه آمریکایی نیز به تازگی مدعی شده است برگزاری رزمایش مشترک دریایی میان کشورهای اسرائیل، امارات متحده عربی، بحرین و ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ ، نخستین همکاری نظامی آشکار میان کشورهای طرف پیمان ابراهیم و نوعی ائتلاف خاورمیانه‌ای جدید برای مقابله با ایران است.

براساس این گزارش ابوظبی و اورشلیم پیش از پیمان ابراهیم نیز در یک «اتحاد نظامی مخفی» علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کردند.

بخش زیادی از تمرین‌های نظامی رزمایش مشترک چهار کشور بر عرشه ناو آمریکایی یواس‌اس پورتلند انجام می‌شد.

نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» همچنین در یک گزارش با طرح ادعایی، برگزاری رزمایش مشترک دریایی میان کشورهای اسرائیل، امارات متحده عربی، بحرین و ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ را که نخستین همکاری نظامی آشکار میان کشورهای طرف پیمان ابراهیم محسوب می‌شود، نوعی ائتلاف خاورمیانه‌ای جدید برای مقابله با ایران دانست.

ستاد فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در آبان‌ماه سال جاری (نوامبر ۲۰۲۱) از برگزاری رزمایش آموزشی مشترک دریایی با اسرائیل، بحرین و امارات متحده عربی خبر داد./

اخبار مرتبط
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در هفته جاری به اسرائیل و کرانه باختری سفر می‌کند و محور این سفر گفت و گو درباره ایران است.
اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت یکی از مشکلات اصلی مذاکرات برجام سانتریفیوژهای پیشرفته ایران است و روسیه سه گزینه از جمله نابودی سانتریفیوژها را برای حل این مشکل پیشنهاد کرده است.
در حالی که علی باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد ایران روز جمعه ۱۹ آذر گفته است که موضع ایران نسبت به هفته قبل تغییر نکرده است؛ وزیر دفاع اسرائیل مدعی شد که ایران قوای نظامی خود را در غرب کشور تقویت می‌کند تا از آنجا به اسرائیل و سایر کشورهای خاورمیانه «حمله کند» و الان زمان اقدام علیه ایران است!
رئیس جمهور آمریکا در خصوص حضور نیروهای نظامی آمریکا در شبه جزیره عربستان نوشت: نیروهای مسلح ایالات متحده در پادشاهی عربستان سعودی مستقر شده‌اند تا از نیروها و منافع ایالات متحده در منطقه در برابر اقدامات جمهوری اسلامی ایران و گروه‌های مورد حمایت این کشور محافظت کنند.
با شکست دور هفتم مذاکرات هسته ای، داوید بارنئا، رئیس موساد، به واشنگتن سفر کرد تا با مقام‌های ارشد دولت بایدن درباره ایران گفت‌وگو کند.
نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل روز امروز خطاب به نمایندگان کشورهای طرف مذاکره با ایران مدعی شد: «امروز جمهوری اسلامی که در اصفهان به مردم خود نیز شلیک کرد با یک هدف مشخص وارد مذاکرات در وین خواهد شد برای پایان دادن به تحریم‌ها و در ازای تقریبا هیچ.»
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز سه شنبه در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر امور خارجه به دنبال توافقی برای نصب مجدد چهار دوربین از کارافتاده در تاسیسات اتمی کرج بود که گفت این توافق به دست نیامده است.
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز سه‌شنبه، دوم آذر، برای تشدید رویارویی اسرائیل با ایران اعلام ادعاهایی بیان کرد و بار دیگر تأکید کرد که کشورش به هیچ توافق هسته‌ای جدید ایران با قدرت‌های جهانی پایبند نخواهد بود و مدعی شد آزادی عمل خود برای اقدام علیه رژیم اسلام‌گرای افراطی را به کار می گیرد.
آمریکا و متحدانش در اقدامی بی سابقه جمهوری اسلامی ایران را به استفاده از باج‌افزار متهم کرده‌اند؛ آنها هشدار دادند که هکرهای مورد حمایت دولت ایران شمار وسیعی از قربانیان در بخش‌های مختلف آمریکا از حمل و نقل تا خدمات درمانی را هدف گرفته‌اند.
دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید با پاسخ رد ایران به درخواست‌ها برای تعمیر دوربین‌های یکی تاسیسات اتمی کلیدی این کشور، دیگر نمی‌توان نظارت آژانس بر برنامه اتمی ایران را «بی‌کم‌وکاست» دانست و امکان دارد هرگز نشود «تصویری کامل» از آنچه ایران انجام داده است به دست آورد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید