صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۲ دی ۱۴۰۰ / ۰۱:۱۶
کد خبر: 7474
گزارشگر: 213
۶۹۵
۰
۰
۴
قیمت فلز زرد در سال میلادی

خوش بینی به طلا در سال ۲۰۲۲

خوش بینی به طلا در سال ۲۰۲۲
هرچند طلا در سال 2021 با کاهش تقریباً 4 درصدی به کار خود پایان داد، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران خرد نسبت به قیمت طلا در سال جدید بسیار خوشبین هستند.

به گزارش آسیانیوز، سایت کیتکونیوز دو پیش بینی فعالان اقتصادی درباره قیمت طلا را برای سال ۲۰۲۲ منتشر کرد.

پیش‌بینی قیمت طلا در سال ۲۰۲۲

هرچند طلا در سال 2021 با کاهش تقریباً 4 درصدی به کار خود پایان داد، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران خرد نسبت به قیمت طلا در سال جدید بسیار خوشبین هستند.

------------------

بیشتر بخوانید

پرواز دلار ادامه دارد/عبور نرخ ارز از ۳۱ هزار تومان+جزییات قیمت دلار و سکه

-----------------------------------------
قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی سال 2021 به بالای 1800 دلار در هر اونس رسید. با این حال، بازار سال را با 1898 دلار در هر اونس آغاز کرده بود. با این آمار و ارقام باید گفت 2021 سال نسبتا ناامیدکننده‌ای برای طلا بوده است. 2021 سال پرنوسانی نیز برای این فلز محبوب بود. در این سال طلا شاهد سقوط به زیر 1700 دلار در هر اونس-اگوست- بود.

امسال، نزدیک به ۳هزار نفر در نظرسنجی آنلاین سالانه کیتکو شرکت کردند. از این تعداد 1605 نفر، 54 درصد که قیمت طلا در 2022 را بالای ۲هزار دلار پیش‌بینی کرده‌اند. در همین حال، 592نفر یا 20 درصد بر این باورند که طلا بین هزار و ۹۰۰دلار تا ۲هزار دلار معامله خواهد شد.

در بررسی چشم انداز قیمت سال گذشته، 84 درصد از سرمایه گذاران خرد انتظار داشتند که قیمت طلا به بالای ۲هزار دلار افزایش یابد.

 

------------------

بیشتر بخوانید

آینده مبهم ایران با صعود دلار از ۳۰ هزار تومان!

-----------------------------------

اقتصاد نیوز نوشت در بخش دیگری از نظرسنجی سال 2022 تنها 352 سرمایه‌گذار خرد یعنی معادل 12 درصد شرکت‌کنندگان، قیمت طلا را در محدوده فعلی بین 1800 تا 1900 دلار در هر اونس پیش بینی می‌کنند.

در همین حال، 158 یا 5 درصد از شرکت کنندگان قیمت طلا را بین 1700 تا 1800 دلار در هر اونس ارزیابی کرده‌اند.

حدود 4 درصد هم بدبینانه، قیمت طلا را بین 1600 تا 1700 دلار در هر اونس و همین تعداد نیز کاهش قیمت طلا به زیر 1600 دلار در هر اونس پیش بینی می کنند./

https://www.asianews.ir/u/4vm
اخبار مرتبط
در حالی که قیمت دلار در حال عبور از مرز ۳۰ و ۳۱ هزار تومان است، اخبار جدید رسیده پیرامون مذاکرات هسته‌ای وین شاید بتواند معادلات بازار را در هفته جاری تغییر دهد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به کسری بودجه، نرخ تورم بالا و خشک‌سالی اشاره کرد و گفت: طی این سال‌ها که قطار حرکت اقتصاد کشور متوقف بود، توسعه زیادی در دنیا صورت ‌گرفته است و اگر به همین منوال شرایط ادامه یابد، اقتصاد کشور ما رو به زوال خواهد بود.
در حالی که بالارفتن نرخ دلار بارها از سوی کارشناسان پیش بینی شده بود، هنوز معلوم نیست روند صعودی نرخ ارز در ایران تا کجا ادامه یابد و نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل ریال ایران امروز ۱۵ آذر برای سومین روز متوالی روند صعودی گرفت و تا ۳۱ هزار و ۴۰ تومان افزایش یافت.
در حالی که ماه های اخیر اخباری مبنی بر افزایس قابل توجه نرخ دلار و ورشکستگی اقتصادی متتشر شد، امروز نیز در پی افزایش قیمت ارزهای خارجی در ایران طی هفته‌های گذشته، قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد ایران به بیش از ۲۹ هزار تومان رسید.
طبق قانون هر ایرانی سالانه می‌تواند ۲۲۰۰ دلار از صرافی ملی خرید داشته باشد.
همچنانکه افزایش روز افزون قیمت دلار در ایران ادامه دار است، قیمت طلا صبح امروز در بازار آسیا کاهش داشت؛ از سویی به اعتقاد برخی قطعی فیسبوک سبب گران شدن بیت کوین شد!
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید