صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۹ دی ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۸
کد خبر: 7610
گزارشگر: 306
۱۹۶
۰
۰
۰

اولین مرحله مصوبات سفر رئیس جمهور به فاصله بسیار اندکی به استان ابلاغ شد

اولین مرحله مصوبات سفر رئیس جمهور به فاصله بسیار اندکی به استان ابلاغ شد
یزد - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در جمع خبرنگاران با بیان این که این مصوبات مربوط به ۳۶ دستگاه اجرایی است، اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این مصوبات را قریب به ۸۰ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این اعتبار طی سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ به استان تخصیص خواهد یافت که خوشبختانه اولین مرحله آن به فاصله بسیار اندکی از سفر رئیس جمهوری به استان ابلاغ شد

آسیانیوز / یزد ؛ « سید مجتبی حسینی‌پور» از اختصاص ۴۵۵۰ میلیارد ریال در اولین نوبت ابلاغ اعتبارات در این بخش خبر داد و تصریح کرد: رئیس جمهوری و هیات دولت در قالب دوازدهمین سفر استانی خود در ۲۶ آذرماه امسال به یزد سفر کردند که ماحصل این سفر پرخیر و برکت ۱۷۷ طرح و مصوبه در دو بخش اقتصادی و عمرانی در استان بوده است.

حسینی‌پور با اشاره به اختصاص چهار هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال در این مرحله از ابلاغ اعتبار، گفت: البته علاوه بر این بالغ بر ۳۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیز برای مصوبات اقتصادی این سفر تعیین شده است.

وی فصول تعریف شده برای اعتبار به تازگی تخصیص یافته به مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به یزد را شامل مواردی همچون، آب، میراث فرهنگی، ورزش، بهداشت و درمان، جمل و نقل، نظم و انضباط عمومی، فرهنگ و هنر، رسانه، کشاورزی و بخش عشایر برشمرد.

این مسئول ضمن تاکید بر این که منابع مالی مختلفی برای اجرای مصوبات این سفر استانی منظور شده است، اعتبارات ابلاغی جدید را از محل منابع عمومی دولت خواند و ابراز امیدواری کرد که دستگاه های اجرایی با پیگیری مجددانه نسبت به جذب این اعتبارات اقدام کنند.

وی همچنین نحوه پیگیری اجرا و پیشرفت مصوبات را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: رسانه‌ها نیز می‌توانند در این رابطه نقش مهمی ایفا کنند تا مصوبات به موقع و درست اجرایی و مورد بهره برداری قرار گیرند.

رئیس سازمان مدیریت استان خاطرنشان کرد: هرچند مصوبات سفرهای استان همواره در استان یزد با حساسیت خاصی دنبال می‌شده ولی مصوبات این سفر تفاوت مشهودی به لحاظ پراکندگی بیشتر مصوبات در سطح استان و تنوع منابع اعتباری طرح‌ها با سایر سفرهای گذشته داشته است.

حسینی پور همچنین در این باره از تخصیص ۲۸۰ میلیارد ریال جهت مطالعه و بازنگری طرح‌های هادی روستایی، ۱۰۰ میلیارد تومان جهت اجرای عملیات بیابانزدایی، ۲۷۰ میلیارد ریال جهت ساماندهی بناهای تاریخی و مساجد جامع، ۵۰ میلیارد ریال جهت تکمیل فاز اول ساختمان صدا و سیمای یزد، ۸۳ میلیارد تومان برای تکمیل تالار مرکزی یزد و ۵۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل بیمارستانهای استان نیز خبر داد.

وی در پایان نیز ضمن پاسخ به سئوالات خبرنگاران، به برخی سرفصلهای اعتبارات تخصیص یافته نوبت اول اشاره و تصریح کرد: ۴۸۳ میلیارد ریال جهت تکمیل طرح‌های ورزشی، ۱۸۴ میلیارد ریال جهت تکیل ساختمان پلیس فتای یزد و طرح‌های انتظامی و امنیتی استان، ۹۷۵ میلیارد ریال جهت بهره برداری از فاز نخست راه آهن یزد - اقلید و اتصال آن به راه آهن شیراز - اصفهان، پنج میلیارد ریال در حوزه شیلات، ۱۵۰ میلیار ریال جهت اصلاح باغات خسارت دیده، ۱۵۰ میلیارد ریال جهت بازسازی قنوات و ۲۸ میلیارد ریال جهت مبارزه با آفت مگس مدیترانه‌ای تخصیص یافته است.

سید محمد جواد عرفانفر

 اولین مرحله مصوبات سفر رئیس جمهور به فاصله بسیار اندکی به استان ابلاغ شد , سید مجتبی حسینی‌پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد , سید محمد جواد عرفانفر

https://www.asianews.ir/u/4zb
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید