صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۲ دی ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۵
کد خبر: 7668
گزارشگر: 306
۵۷۹
۰
۰
۰

راهبردهای کمیسیون عمران برای پیشبرد برنامه های شهری

راهبردهای کمیسیون عمران برای پیشبرد برنامه های شهری
یزد - عضو کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد از راهبردها و برنامه های کمیسیون عمران به منظور پیشبرد پروژه های شهری خبر داد
 
آسیانیوز/ یزد ؛ به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، محمد مهدی نیکو نژاد، عضو کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: در کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد نیز مانند سایر کمیسیون ها، راهبردهای ضروری برای چهار سال آینده مشخص شده است.
 
او با اشاره به بازدیدهایی که اعضای شورا دوشنبه هر هفته از پروژه های نیمه تمام شهری دارند گفت: این بازدید ها موجب می شود تا اعضا از نزدیک در جریان پیشرفت هر پروژه قرار گرفته و آنها به عنوان تسهیل گر می توانند روند تکمیل پروژه را سرعت بخشیده برای رفع نواقصی مانند کمبود بودجه اقدام کنند.
 
نیکونژاد گفت: ۲۲راهبرد اصلی برای کمیسیون عمران لحاظ شده که پس از تصویب در اختیار معاونت های متولی مانند معاونت معماری و شهرسازی قرار خواهد گرفت و از سال ۱۴۰۱ به مدت  چهار سال پی گیری خواهد شد.
 
عضو کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: در بازنگری طرح جامع شهری نیز که سال ۱۴۰۱ از سوی مشاور به پایان می رسد تعیین کاربری ها گنجانده خواهد شد.
 
او به برخی از راهبردهای کمیسیون عمران اشاره کرده و گفت: تعامل با سازمان نظام مهندسی برای تسریع در اخذ پرونده از سوی شهروندان، جابه جایی خط آهن یزد که موجب تقسیم یزد به دو بخش شده و احداث پل های متعدد برای برقراری ارتباط را ضروری ساخته، به کارگیری زمین های رها شده در بافت تاریخی و بافت فرسوده و جلوگیری از آپارتمان سازی در حومه شهر ، احیای مسیل برای هدایت آبگرفتگی ها در مواقع ضروری، انتشار پروژه های عمرانی در سطح شهر متناسب با نیاز شهری، تلاش برای حل مشکل مسکن جوانان شهر همگام با سیاست های مسکن در کشور، نظارت بر اراضی خارج از محدوده شهر، توجه به مراکز بحرانی و انتقال آنها به دور از بافت مسکونی، احداث کانال مشترک برای تاسیسات شهری و... از جمله برنامه های راهبردی شورای اسلامی شهر یزد است.
 
نیکونژاد تصریح کرد: سیاست های اولویت دار کمیسیون عمران پس از تصویب در صحن شورا به عنوان نقشه راه این کمیسیون قابلیت اجرایی خواهد.

سید محمد جواد عرفانفر

راهبردهای کمیسیون عمران برای پیشبرد برنامه های شهری , محمد مهدی نیکو نژاد, عضو کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد , سید محمد جواد عرفانفر

https://www.asianews.ir/u/50v
اخبار مرتبط
یزد - سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: مسؤلان باید طبق قانون زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم و در این امر ایجاد انگیزه کنند
یزد - عضو شورای اسلامی شهر گفت: افزایش تعرفه عوارض ساختمانی نباید موجب چشم پوشی شهرداری از تخلفات کلان شهری شود
یزد - رییس شورای اسلامی شهر گفت: قیام ۱۹ دیماه مردم شهر دارالعباده قم نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است
یزد - عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: تلاش شورای شهر یزد، تحقق شهری آباد از طریق توزیع عادلانه سرمایه در مناطق مختلف شهر است
یزد - اعضاء شورای اسلامی شهر یزد با تشکیل کمیسیون ویژه بانوان و خانواده موافقت کردند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید