صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۴
کد خبر: 7738
گزارشگر: 213
۵۰۴
۰
۰
۲
شاخص کل باز هم ریزش کرد

فروپاشی بورس تهران؟

فروپاشی بورس تهران؟
کارشناس بازار سهام گفت: بورس به شدت تهی از فروشنده شده است ولی از طرف دیگر خریدار هم نیست؛ در حالی که بازار در بلاتکلیفی کامل به سر می‌برد و خریدار منتظر اخبار برجام و بودجه است.

به گزارش آسیانیوز، شاخص کل بورس امروز نیز پس از افت ۱۱ هزار و ۶۸۴ واحدی وارد کانال یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد شد. ارزش کل معاملات بازار سهام نیز امروز تنها حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان بود.

------------------

بیشتر بخوانید

خروج پول از بورس سرعت گرفت
--------------------------------------------


شاخص کل بورس امروز نیز پس از افت ۱۱ هزار و ۶۸۴ واحدی وارد کانال یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد شد. علاوه بر افت ۰٫۸۸ درصدی شاخص کل، شاخص هم‌وزن نیز ۱٫۰۶ درصد افت داشت. ارزش کل معاملات بازار سهام نیز امروز تنها حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان بود.

شپدیس، فملی، پارسان و کچاد بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل بورس را ثبت کردند. با وجود فشار فروش در اغلب گروه‌های بورسی، از فشار فروش در برخی از نمادهای خودرویی‌ در انتهای بازار کاسته شد.

برترین گروه‌های صنعتی بازار امروز شیمیایی، خودرو و فلزات اساسی بودند. بیشترین ارزش معاملات نیز برای کمند، پالایش و خودرو و بیشترین حجم معامله برای نمادهای خودرو، خگستر و خساپا ثبت شد.

علاوه بر این شاخص کل فرابورس که روز گذشته کانال ۱۸ هزار واحد را از دست داد، امروز نیز با ریزش ۱۱۷ واحدی وارد کانال ۱۷ هزار و ۸۷۱ واحد شد. بپاس، فرابورس، زاگرس و سمگا بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل را ثبت کردند.

----------------

بیشتر بخوانید

رشد بورس جدی است؟

------------------------------------------

به نقل از تجارت نیوز، برزو حق‌شناس، کارشناس بازار سهام در این خصوص گفت: بورس به شدت تهی از فروشنده شده است ولی از طرف دیگر خریدار هم نیست. بازار در بلاتکلیفی کامل به سر می‌برد و خریدار منتظر اخبار برجام و بودجه است.


وی ادامه داد: برای بازار روزهای خوشی پیش‌بینی می‌کنم و به نظرم بورس به محل امنی برای سرمایه‌گذاری رسیده است. جای ریزش بیشتر وجود ندارد و به کف‌های مطمئنی در سهام رسیده است.

حق‌شناس عنوان کرد: احتمال می‌دهم دوشنبه و سه‌شنبه خریداران بیشتر خواهند شد و وضعیت بهتری خواهیم داشت./

https://www.asianews.ir/u/52r
اخبار مرتبط
رییس سازمان بورس در حالی از پرداخت سود ۲۳۰ شرکت سخن گفت که وعده داد تا پایان سال ۷۰ شرکت دیگر نیز سود خود را پرداخت خواهند کرد.
بورس امروز با افت آغاز به کار کرد و شاخص کل هم‌وزن همراستا با شاخص کل در جهت منفی در حال حرکت است.
مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه ۹۱ درصد پرتفوی شستا بورسی است، گفت: وظیفه اصلی شستا حفظ ارزش دارایی بیمه‌شده‌هاست و تلاش داریم با افزایش شفافیت و میزان سودآوری شستا از دارایی بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی صیانت کنیم.
بورس در هفته گذشته در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه پیش از آن، پس از 19 روز متوالی بازار با ورود پول حقیقی مواجه بود.
بازار سهام پس از افت و خیزهای فراوان در هفته گذشته طی چهار روز معاملاتی پیش روند رو به رشدی داشته است؛ در حالی که کارشناسان معتقدند این روند ماندگار است.
بازار سهام در حالی به استقبال زمستان می‌رود که تحت تاثیر سیگنال‌های مثبت است و اکثر کارشناسان بازار سهام این هفته را نوسانی یا صعودی پیش‌بینی می‌کنند.
ارزش سبد سهام عدالت سهامداران با رشد ۶٫۴ درصدی مواجه و تا پایان اول دی، ۲۲ میلیون و ۹۸۵ هزار تومان محاسبه شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید