صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۶ دی ۱۴۰۰ / ۲۱:۵۴
کد خبر: 7755
گزارشگر: 306
۱۳۷
۰
۰
۰
رئیس سازمان بسیج مداحان و هئیات مذهبی کشور

یزد از استان های جریان ساز در حوزه ستایشگری است

یزد از استان های جریان ساز در حوزه ستایشگری است
یزد - رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هئیات مذهبی کشور؛ یزد را از استان های جریان ساز در حوزه ستایش گری دانست و گفت: باید برروی سبک و سیاق سنتی عزاداری و مداحی یزد که این استان را به این جایگاه رسانده تاکید شده و بیش از پیش برای حفظ آن تلاش کرد
آسیانیوز / یزد ؛ یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان و هئیات مذهبی کشور ‌شب گذشته با فرمانده ناحیه بسیج شهرستان میبد، مسئول کانون و بسیج مداحان، نمایندگان مداحان  و شعرای آیئنی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
 
وی در این جلسه با بیان اینکه برخی اقدامات در سطح جامعه فراگیر بوده و به شدت اثر بخش هستند گفت: یکی از این موضوعات، تعظیم شعائر دینی است که توانسته اسلام را زنده  و در حقیقت بساط حکومت شاهنشاهی 2500 را برچیند. 
 
ارجونی با ا‌شاره به فرموده امام راحل که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است ابراز داشت: بعد از پیروزی انقلاب نیز بعضی ها سعی کردند عزاداری ها و مجالس سیدالشهدا (ع) را تحت الشعاع قرار دهند که منجر به این فرمایش امام (ره) شد و بسیاری از موفقیت های نظام مقدس اسلامی مرهون همین مجالس است. 
 
هئیت می‌تواند محیط مبارزه با آسیب های اجتماعی باشد
 
رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هئیات مذهبی کشور با تاکید به اثرگذاربودن مداحان در جامعه اظهار داشت: محیط هئیت می‌تواند محیط تربیت، بصیرت، روشنگری، هدایت، جمعیت، فرزندآوری، مبارزه با آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد و طلاق باشد چرا که مردم نه تنها با شوق و شور در مجالس اهل بیت (ع) حضور پیدا میکنند بلکه برای برگزاری چنین مجالسی از جیب خود نیز هزینه کنند. 
 
ارجونی با اشاره به اینکه دشمن در هر عرصه ای که اثر گذار باشیم ورود کرده و به پررنگ کردن نقاط ضعف می‌پردازد گفت: هفته ای نیست که شبکه های ضد انقلاب به مشکلات و حواشی  برخی هئیات نپردازند و این نشان دهنده وحشت دشمن از این مجالس است.  
 
رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هئیات مذهبی کشور ادامه داد: از این روست که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند  مداحی یک پدیده است و گاهی یک بیت شعر کار ساعت ها سخنرانی افرادی چون من را انجام می‌دهد. 
 
حرکت مردم در مسیر انقلاب؛ از کارکردهای بسیج 
 
وی در بخش دیگری از سخنانش به کارکردهای  بسیج اشاره کرد و ابراز داشت: بسیج امروز در خدمت مردم بوده و تلاش دارد مردم را درمسیر انقلاب به حرکت درآورد بر همین اساس مجموعه فعالیت های این شجره طیبه به دو دسته پیش رونده و پیش برنده تقسیم می شود که در زمینه پیشرونده برنامه های داخلی بسیج را شامل می شود و در بحث پیش برندگی نیز بسیج در کنار خود از ظرفیت های دیگر نهادها و ارگان ها استفاده کرده  و در حوزه مصائب ومشکلات مثل سیل، زلزله و.. آن ها را به حرکت در می‌آورد. 
 
این مقام مسئول با اشاره به وجود مجموعه های متعدد در حوزه ستایشگری اظهار داشت: برخی فکر می کنند این مجموعه ها با یکدیگر موازی کاری دارند در حالی که اینقدر ظرفیت های عظیمی در این حوزه وجود دارد که هر چقدر مجموعه های متفاوت در حوزه کار فرهنگی باشد نیاز آن ها  احساس می شود. 
 
وی در بخش دیگر با اشاره به نام گذاری یزد به عنوان حسینیه ایران تصریح کرد: این نام برگرفته از یک ریشه عمیق است و علمای طراز اول، شعرایی نام آور، سبک ها، شعرها وضرب آهنگ های منحصر به افراد پیشینه ای این چنین برای یزد رقم زده است. 
تاکید بر سبک و سیاق عزاداری سنتی یزد 
 
رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هئیات مذهبی کشور؛ یزد را از استان های جریان ساز در حوزه ستایش گری دانست و گفت: باید برروی سبک و سیاق سنتی عزاداری و مداحی یزد که این استان را به این جایگاه رسانده تاکید شده و بیش از پیش برای حفظ آن تلاش کرد. 
 
ارجونی در بخش پایانی سخنانش بر استفاده از توانمندی های استان تاکید کرد و ابراز داشت: نباید به گونه ای عمل شود که یک مداح خوب استان و شهرستان که در قیاس با مداحان کشوری نیز برابری یا برتری دارد کمتر مورد توجه قرار گیرد. 
 
سید علی مختاری رئیس سازمان بسیج مداحان و مدیران هئیات مذهبی استان یزد هم در این مراسم گفت: وقتی دیاری به نام حسینیه ایران لقب می‌گیرد قطعا از شاخصه برخوردار بوده که به این مهم مفتخر شده و خداوند را شاکریم که در استانی زندگی می‌کنیم که  آفتاب در آن طلوع نمی‌کند مگر به ذکر یاحسین. 
 
وی اخلاص و یکدلی را از عناصر مهم در پیشبرد اهداف برشمرد و  تصریح کرد: در شهرستان میبد این دو عنصر پررنگ بوده  و همین موجب شده تا بسیج مداحان این شهرستان پویا و اثرگذار نقش آفرینی کند. 
 
گفتنی است در این دیدار حاضرین به بیان مشکلات و مسائل  جامعه مداحان این شهرستان پرداختند.

سید محمد جواد عرفانفر

یزد از استان های جریان ساز در حوزه ستایشگری است , یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان و هئیات مذهبی کشور , ‌سید محمد جواد عرفانفر

اخبار مرتبط
یزد - رئیس سازمان بسیج رسانه استان گفت: با توجه به اینکه رسانه در خط مقدم نبرد با دشمن در خصوص تبیین ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی قرار دارد، رسانه‌ها یک جبهه واحد برای صدور ارزش‌های انقلاب تشکیل می‌دهند
یزد - دفتر بسیج رسانه شهرستان بهاباد در سالروز تشکیل این سازمان و شهادت اسوه برجسته عرصه رسانه، خبرنگار شهید «غلامرضا رهبر»پیام تبریکی منتشر کرد
یزد - رئیس سازمان بسیج رسانه استان گفت: این همایش برای اولین بار در این روز که به مناسبت شهادت شهید غلامرضا رهبر از فعالان رسانه ای دفاع مقدس نام گذاری شده برگزار خواهد شد
یزد - دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار استان یزد: در این دوره اثر برگزیده جشنواره را مردم انتخاب می کنند و حتی نوع جایزه نیز با نظر مردم مشخص می شود. علاوه بر فراخوان انتخاب جایزه مردمی دارالعباده، به جذاب ترین و بکرترین سوژه های ارسال شده به فراخوان نیز جایزه تعلق می گیرد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید