صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱ بهمن ۱۴۰۰ / ۰۰:۱۳
کد خبر: 7828
گزارشگر: 280
۲۰۳
۰
۰
۰

​⭕️ آخر هفته با ایرج جمشیدی 🔻 کارآفرینی به چه کار می‌آید؟ خاطرات مهندس محمد عطاردیان

➖ دکتر محمد جمشیدی، عضو برجسته و مشاور ناسا، در ادامه‌ی سخن درباره‌ی کتاب «تاریخچه‌ی دانشمندان و شاعران پارسی» به سه‌ شخصیت برجسته‌ی این کتاب می‌پردازند؛ برزویه پزشک، زکریای رازی و پور سینا. آقای جمشیدی از ترجمه‌ی کتاب «پَنچَه تِنترَ» به «کلیله‌و‌دمنه» توسط برزویه پزشک که در عصر خسرو انوشیروان ساسانی می‌زیست، و از کودکیِ رازی‌ که عود می‌نواخت و شعر می‌سرود و بعد‌ها کیمیاگری کرد، و نیز از نبوغِ پور سینا که معلم‌هایش را کم‌طاقت کرده بود سخن گفتند. برای دریافت رایگان کتاب به هر دو زبان فارسی و انگلیسی به لینک زیر مراجعه کنید:
https://www.wacong.org/persiansciencehistory/books.html
 
➖آقای مهندس محمد عطاردیان، مهندس پیشکسوت راه و ساختمان ایران، در ادامه‌ی بحث درباره‌ی «بنیاد حامیان دانشکده فنی دانشگاه تهران» به معرفی بنیاد «حامیان دانشکده‌ی کارآفرینی دانشگاه تهران» پرداختند. آقای عطاردیان، رئیس هیئت امنای این بنیاد، با ارائه‌ی تعریفی از کارآفرینی، تاکید کردند که کارآفرینی نباید با کارفرمایی خَلط شود. ایشان همچنین از دلیل اصلی تشکیل بنیاد حامیان دانشکده‌ی کارآفرینی دانشگاه تهران سخن گفتند؛ ساخت ساختمانی که پاسخ‌گوی نیازهای دانشجویان این رشته باشد. در این راستا آقای مهندس عطاردیان و جمعی از حامیان در سال‌های گذشته اقدام به ساخت یک ساختمان مجهز نمودند که اکنون بخش قابل توجهی از آن به انجام رسیده است.  
👇🏽نسخه‌ی کامل سخنان آقای عطاردیان:
https://t.me/joinchat/UzElp1nob9fNz5pb

 

🗓 پنجشنبه (۳۰ دی ۱۴۰۰)

 
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید