صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۲ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۱
کد خبر: 7846
گزارشگر: 213
۱۰۲۹
۰
۰
۴
توضیحات رییس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری

سهمیه بنزین کاهش یافت

سهمیه بنزین کاهش یافت
رییس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری کاهش سهمیه بنزین این خودروها را تایید کرد و گفت با توجه به کاهش سهمیه بنزین، امروز دوم بهمن ماه جلسه‌‍ای برای بررسی دلیل این موضوع تشکیل شده است.

به گزارش آسیانیوز، همزمان با واریز سهمیه بنزین بهمن ماه، رانندگان خودروهای نیمه سنگین می‌گویند این ماه هم ۱۰ لیتر از سهمیه بنزین‌شان کم شده است. رییس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری هم این خبر را تایید کرد و گفت این ماه هم سهمیه بنزین این خودروها کاهش داشته است. آیا این تغییرات به معنای تغییر سهمیه خودروهاست؟

داود محمدی، رییس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری  کاهش سهمیه بنزین این خودروها را تایید کرد و گفت با توجه به کاهش سهمیه بنزین، امروز دوم بهمن ماه جلسه‌‍ای برای بررسی دلیل این موضوع تشکیل شده است.

-------------------------

بیشتر بخوانید:

سهمیه بنزین به خودروها قطع شد

------------------------------------------------------

اما ماجرای کاهش سهمیه بنزین خودروها چیست؟ رانندگان وانت‌بارها هم می‌گویند که این ماه، دوباره ۱۰ لیتر از سهمیه‌ بنزین آنها کم شده است.


البته این اولین باری نیست که سهمیه بنزین این رانندگان کم کی‌شود. سهمیه بنزین رانندگان وانت و سهمیه بنزین رانندگان نیسان کاهش یافته است.

به نقل از تجارت نیوز، آبان ماه امسال، آخرین باری بود که سهمیه بنزین رانندگان نیسان و وانت‌بار کم شده بود. فاطمه کاهی، سخنگوی وقت شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این باره اظهار بی‌اطلاعی کرد اما رسول فرشباف، رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت‌بار کاهش ۱۰ لیتری سهمیه این رانندگان را تایید کرد.

فرشباف آن زمان ادعا کرد که در عوض کاهش سهمیه سوخت، اتحادیه، فرآورده‌های نفتی و روغن در اختیار رانندگان می‌گذارد.

بنا بر پیگیری‌های تجارت‌نیوز از اتحادیه صنف رانندگان وانت‌بار، سهمیه بنزین این خودروهای نیمه سنگین تنها به افرادی که پیماش داشته باشند واریز می‌شود. مثلا اگر یک راننده به بندرعباس برود، به جز سهمیه خود، بارنامه دولتی دریافت می‌کنند. پس از آن، می‌تواند بر مبنای آن بارنامه، سهمیه اضافه خود را دریافت کند.

--------------

بیشتر بخوانید

آخرین وضعیت واریز سهمیه بنزین و جبرانی

-------------------------------------------

البته، پیش از این هم، در اسفند سال پیش، سهمیه بنزین وانت‌بارها و نیسان‌ها ۱۰ لیتر کم شده بود.


سهمیه‌بندی جدید خودروهای نیمه سنگین

هوشنگ فلاحیان، معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت در اواسط دی زمان اجرای طرح تغییر سهمیه‌بندی بنزین را چند روز دیگر یا اوایل بهمن اعلام کرده بود. این در حالی است که دولت هنوز هم نتواسته مجلس و کارشناسان را متقاعد کند که تغییر سهمیه‌بندی بنزین تصمیم درستی است.

اعضای کمیسیون انرژی در جلسه‌ای که با وزیر نفت، جواد اوجی داشتند عنوان کردند که نگران تبعات تورمی و به وجود آمدن بازار سیاه و قاچاق بنزین در این طرح‌اند.

فلاحیان، معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت اعلام کرده که در دیرترین حالت، طرح «بنزین برای همه» یا همان تخصیص یارانه بنزین به افراد، از بهمن‌ماه شروع می‌شود اما هنوز دولت نه سازوکار مشخصی اعلام کرده و نه ابلاغیه‌ای به شرکت ملی توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام شده و نه حتی اعضای کمیسیون انرژی و کارشناسان با اجرای این طرح هم‌دل‌اند.

طرح بازتوزیع یارانه‌های بنزین به صورت لایحه، تقدیم به مجلس نشده و جواد اوجی، وزیر نفت هم گفته این طرح هنوز در حال بررسی است. با این حال و با کاهش ۱۰ لیتری سهمیه بنزین رانندگان وانت‌بار و سهمیه بنزین رانندگان نیسان نگرانی‌ها از شروع سهمیه‌بندی جدید بنزین افزایش یافته است.

--------------

بیشتر بخوانید

«جزییات» پرداخت یارانه های بهمن/افزایش کمک معیشتی ها از ماه جاری

-------------------------------------------

این در حالی است که یک فعال اصولگرا، بنزین را موضوعی فاجعه آور برای کشور دانست و گفت: افزایش احتمالی نرخ بنزین در ادامه طرح جدید توزیع بنزین بازی با آتش است و تاکید کرد که باید از تجربیات درس گرفت.

به گزارش آسیانیوز، عزت‌الله یوسفیان ملا، فعال سیاسی اصولگرا چندی پیش گفت: اعتراضات در قزاقستان و درگیری‌های توام با خشونتی که در پی افزایش قیمت سوخت ایجاد شده یکی از داغ‌ترین اخبار هفته اخیر در سطح دنیا بوده است. این موضوع اما برای ما به طور ویژه‌ای مهم باشد زیرا به نظر می‌رسد از جهات مختلف تشابهاتی با وضعیت آنان داریم./

https://www.asianews.ir/u/55m
اخبار مرتبط
بنا بر تصمیم دولت، افزایش یارانه های نقدی و معیشتی پس از سال ها پرداخت و با حدف حذف ارز 4200 تومانی به زودی قرار است محقق شود.
شهردار تهران درباره کیف پول شهروندی برای هر تهرانی که در آن ۲۰۰ هزار تومان اعتبار است و برای اقشار خاص افزایش هم پیدا می‌کند، توصیحاتی داده است.
یک فعال اصولگرا، بنزین را موضوعی فاجعه آور برای کشور دانست و گفت: افزایش احتمالی نرخ بنزین در ادامه طرح جدید توزیع بنزین بازی با آتش است و تاکید کرد که باید از تجربیات درس گرفت.
طبق اعلام قبلی قرار بود فردا شب همزمان با واریز یارانه بنزین دی ماه، یارانه جدید همین ماه نیز واریز شود.
سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی با کارت ملی به برخی از افراد تعلق می گیرد.
قرار بود سهمیه جبرانی مابقی خودروها که در آذر ماه واریز نشده بود این ماه پرداخت شود.
براساس یک طرح آزمایشی در دو جزیره قشم و کیش، سهمیه بنزین به‌جای خودروها به افراد اختصاص پیدا می کند، در حالی که از موضوع تغییر روش سهمیه بندی بنزین با یک برداشت اشتباه خبر افزایش قیمت بنزین بیرون آمد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید