صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۹:۴۲
کد خبر: 7868
گزارشگر: 213
۱۵۷۰
۰
۰
۴
ساپورت به دنیای مد بازگشت

جوراب‌شلواری‌هایتان را از کمد خارج کنید!

جوراب‌شلواری‌هایتان را از کمد خارج کنید!
دوره پوشیدن جوراب شلواری مشکی، ضخیم یا نازک، ساتن یا مخملی، خال‌خالی، تورماهی، کریستالی، یا جوراب‌های شلواری با طرح‌های گرافیکی آغاز شده است.

به گزارش آسیانیوز، در دنیای مد، نپوشیدن جوراب شلواری از مدت‌ها پیش گونه‌ای نشان افتخار بوده است

دوره عریانی پا خیلی وقت است که گذشته است، پس به کمدتان بروید و جوراب‌شلواری‌های خود را بیرون بیاورید. 

با بازگشت دامن کوتاه، آیا وقت آن رسیده که دوباره جوراب‌شلواری بپوشیم؟ خبرگزاری گاردین در آخرین خبرهای خود از بازگشت جوراب شلواری‌ها می‌گوید.

---------------

بیشتر بخوانید

«انجمن مد و فشن ایران» نخستین مرجع معتبر معرفی طراحان و برندهای ایرانی
------------------------------------------

 

در دنیای مد، نپوشیدن جوراب شلواری از مدت‌ها پیش گونه‌ای نشان افتخار بوده است. درست زمانی که راه رفتن در تمام روز با کفش‌های پاشنه‌بلند نه‌ تنها دیگر ظرافت و جذابیتی نداشت، بلکه باعث آزار و آشفتگی هم می‌شد، برهنگی پاها و نپوشیدن جوراب، معادل استفاده کراوات مجلسی، جای خود را در دنیای مد گرفت.

گذراندن زمستان با پاهای بی‌جوراب، مستلزم تحمل بالایی برای سرما و باد است؛ درست مثل زمانی که ساعت‌های زیادی را برای برنزه شدن مصنوعی زیر دستگاه و اشعه‌ها تحمل می‌کنید. با همه این‌ها، گویا برهنگی پاها در ترکیب با هر لباس و در هر فصلی، تیپ و شیوه‌ای است که حس بهتر و زیباتری به افراد می‌دهد. درست در مقابل آن، پوشیدن جوراب شلواری مشکی حس تسلیم شدن را القا می‌کند، و برای همین است که از پوشیدن آن پرهیز می‌کنید! ولی باید گفت که دوره این حرف‌ها گذشته است.

 در فرم و شیوه لباس‌های اخیر، وقتی که «پرادا» از دامن‌های بلند روی زانو رونمایی کرد، و یا در دهه ۲۰۱۰، زمانی که دامن‌هایی با بلندای متوسط مد شدند، برهنگی پاها هیچ توجهی به فصل و سرد بودن هوا نداشت. چکمه‌های کوتاه تا مچ پا را می‌شد با جوراب، دامن بلند و کت پوشید، و هرچند در نمای کلی، پاهای شما برهنه بود، فقط بخش اندکی از آن نمایان می‌شد.

با بازگشت دامن کوتاه، آیا وقت آن رسیده که دوباره جوراب‌شلواری بپوشیم؟ خبرگزاری گاردین در آخرین خبرهای خود از بازگشت جوراب شلواری‌ها می‌گوید.

---------------

بیشتر بخوانید

سلامی دوباره به زیبایی و شلوار جین!
-------------------------------------------------------------

اما اکنون دامن‌های کوتاه یا «مینی» بازگشته‌اند. نه فقط در عکس‌‌ها و مجله‌های هفته مد، بلکه در زندگی واقعی.

با رنگ سال چطور جذاب‌تر به نظر برسیم؟

پوشیدن دامن‌های کوتاه و بالای زانو بدون جوراب شلواری، نه تنها در مواجهه با سرما، بلکه در برهنه‌نمایی پاها هم شجاعت می‌طلبد. این تنها دلیلی است که همچنان که دامن‌ها کوتاه و کوتاه‌تر می‌شوند، جوراب شلواری‌ها هم بازگشته‌اند.

دوره پوشیدن جوراب شلواری مشکی، ضخیم یا نازک، ساتن یا مخملی، خال‌خالی، تورماهی، کریستالی، یا جوراب‌های شلواری با طرح‌های گرافیکی آغاز شده است.

بسیاری از طراحان کفش و جوراب، از جمله امینه معادی، طراح کفش مورد‌علاقه ریحانا، از جوراب‌شلواری‌های متفاوت و طرح‌دار خود رونمایی کرده‌اند.

دوره جسارت نداشتن برای عریانی پا نیز مانند زدن رژلب‌های تیره و ناسازگار، خیلی وقت است که گذشته است، پس به کمدتان بروید و جوراب‌شلواری‌های خود را بیرون بیاورید./

https://www.asianews.ir/u/568
اخبار مرتبط
از روزی که سازمان بهداشت جهانی همه‌گیری کووید را اعلام کرد و جهان در قرنطینه فرو رفت، دو سال می‌گذرد؛ همان زمانی که جین‌های ما جای خود را به لباس‌های ورزشی، راحت و سبز جلبکی به سبک قهرمانان بازی مرکب دادند.
کتاب «مد استایل»، اثر تالیفی امیر زبده؛ مدل با سابقه ایرانی که در برگیرنده مباحث مختلف حوزه مدلینگ و آموزش آن(براساس الگوی ایرانی اسلامی) است، منتشر شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید