صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳ بهمن ۱۴۰۰ / ۲۱:۴۸
کد خبر: 7869
گزارشگر: 306
۱۳۶
۰
۰
۰

حوزه فرهنگی در شهر دارالعباده یزد نیازمند بذل توجه بیشتری است

حوزه فرهنگی در شهر دارالعباده یزد نیازمند بذل توجه بیشتری است
یزد - عضو شورای اسلامی شهر گفت: در حال حاضر دو مسئله فرهنگ و آلودگی در یزد نیازمند توجه و اهتمام بیشتری است
آسیانیوز / یزد ؛ به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، فاطمه زارع، عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: استان یزد از دیرباز به خاطر موقعیت جغرافیایی و صعب العبور بودن راه‌هایش دارای موقعیتی ایمن بوده و همچنین دارای منابع قدمت دار تاریخی است.
 
او گفت: سخت کوشی، دینداری و قناعت ویژگی بارز مردمان این خطه کویری بوده که پای بند به عقاید مذهبی بودند و یزد را به عنوان حسینیه ایران به جهان معرفی کردند.
 
زارع گفت: بنابراین بحث مدیریت فرهنگی در یزد از اولویت و اهمیت خاصی برخوردار است به ویژه که حوزه فرهنگی نسبت به سایر حوزه ها ارتباط بیشتری با شهروندان دارد.
 
عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به شرایط امروز فرهنگی یزد گفت: متاسفانه یزد در برابر تهاجم فرهنگی ایمن نبوده و از این نظر حوزه فرهنگی و مسائلی مانند خانواده، جمعیت، طلاق ، ورزش ،حاشیه نشینی ، اشتغال ، کار آفرینی و .... نیازمند توجه و برنامه ریزی دقیق است. 
 
زارع گفت: لازم است با برنامه ریزی های مناسب در این حوزه ها اقدامات سلبی و ایجابی لازم به صورت توأمان  انجام شده و با همکاری استانداری گروه های امر به معروف و نهی از منکر نیز مورد حمایت قرار گیرند.
 
او همچنین درباره وضعیت آلاینده ها در یزد نیز با اشاره به اینکه یزد شهری صنعتی است و از سوی دیگر با مشکل کمی بارش مواجه است گفت: تاثیرات آلاینده های واحد‌های صنعتی بر خاک و آب های زیر زمینی نگران کننده است و لازم است در این باره تحقیقات لازم صورت گرفته و با جلوگیری از توسعه صنایع خطرناک از توسعه صنایع پاک در استان حمایت شود.

سید محمد جواد عرفانفر

حوزه فرهنگی در شهر دارالعباده یزد نیازمند بذل توجه بیشتری است , فاطمه زارع، عضو شورای اسلامی شهر یزد , سید محمد جواد عرفانفر

اخبار مرتبط
یزد - رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری با اشاره به پیگیری های ویژه برای ایجاد شهرک ضایعات در شهر، از اولویت های این کمیسیون در دوره ششم شورای اسلامی شهر یزد خبر داد ​
یزد - سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: در چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد سه مصوبه، نامگذاری کوچه بنام شهید مدافع امنیت شهید مهدی فتوحی اردکانی، افزایش سقف میزان پرداخت ازمحل ماده17 و تعیین ارزش معاملاتی حصارکشی سالهای قبل از 99 ، به تصویب شورای اسلامی شهر یزد رسید
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید