صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۵ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۷
کد خبر: 7910
گزارشگر: 213
۱۱۳۰
۰
۰
۳
دردسرهای دراگان اسکوچیچ در آستانه جام جهانی

تشدید آشفتگی در اردوی تیم ملی فوتبال ایران

تشدید آشفتگی در اردوی تیم ملی فوتبال ایران
ایران با کسب امتیازهای این دو بازی، می‌تواند جشن صعود به جام جهانی را برگزار کند اما ابتلای احمد نوراللهی، سردار آزمون، احسان حاج‌صفی و مجید حسینی، چهار بازیکن تیم ملی، به کرونا و مشکل لژیونرهای دیگر برای سفر به تهران، دراگان اسکوچیچ را در مخمصه‌ای غیرمنتظره‌ قرار داده است.

به گزارش آسیانیوز، در آستانه دیدار با عراق، غیبت سردار، نوراللهی، مجید و احسان نگرانی‌ها را افزایش داد و دراگان اسکوچیچ در مخمصه‌ای غیرمنتظره‌ قرار گرفته است.

تیم ملی فوتبال ایران اگرچه با ۱۶ امتیاز صدرنشین گروه آ مسابقات انتخابی جام جهانی قطر است و می‌تواند به صعود زودهنگام خوش‌بین باشد، بازی با عراق و امارات (در روزهای ۷ و ۱۲ بهمن در تهران) همچنان برایش سرنوشت‌ساز محسوب می‌شود.

ایران با کسب امتیازهای این دو بازی، می‌تواند جشن صعود به جام جهانی را برگزار کند اما ابتلای احمد نوراللهی، سردار آزمون، احسان حاج‌صفی و مجید حسینی، چهار بازیکن تیم ملی، به کرونا و مشکل لژیونرهای دیگر (اللهیار صیادمنش، مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد) برای سفر به تهران، دراگان اسکوچیچ را در مخمصه‌ای غیرمنتظره‌ قرار داده است.

سردار آزمون که در روزهای اخیر برای امضای قرارداد با بایرلورکوزن چندین سفر داشت، به کرونا مبتلا شده است. احمد نوراللهی، بازیکن شباب الاهلی، نیز از ویروس کرونا در امان نمانده و احسان حاج‌صفی هم که برای آ.ا.ک یونان بازی می‌کند، به کرونا مبتلا شده است. مجید حسینی آخرین بازیکنی بود که خبر ابتلای او به کرونا منتشر شد.

غیبت این چهار بازیکن در بازی با عراق قطعی است و شاید حاج‌صفی برای بازی شانس کمتری داشت، اما سردار آزمون و احمد نوراللهی از بازیکنان ثابت فهرست اسکوچیچ‌اند و به‌خصوص بازی بدون سردار آزمون، چیزی نیست که تیم ملی به آن عادت داشته باشد.

با تمجید اخیر اسکوچیچ، شاید مجید حسینی نیز مقابل عراق یا امارات در ترکیب تیم جا می‌گرفت؛ به خصوص وقتی محمدحسین کنعانی‌زادگان به دلیل انتشار یک فایل صوتی منتسب به او، در یک پرونده جنجالی در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درگیر است.

مهدی طارمی هم برای سفر به تهران با مشکلاتی مواجه شده و هواپیمایی که او مسافرش بود، به دلیل شرایط آب‌وهوایی‌ در شهر دیگری فرود آمده است. او به شهر دالامان در ترکیه رفته و کشدار شدن سفرش می‌تواند عامل خستگی این مهاجم تیم ایران باشد. در روزی که سردار آزمون در اختیار تیم ملی نیست، خستگی طارمی می‌تواند خط حمله تیم ملی را تضعیف کند.
 
صدای زنگ نیم‌فصل لیگ برتر: گله‌های اقتصادی بی‌پایان

  از بین بازیکنانی که اسکوچیچ به عنوان جانشین برای خط حمله نیاز دارد، اللهیار صیادمنش نیز به دلیل انتقال از فنرباغچه به تیم جدید، پاسپورت خود را در اختیار ندارد و شاید نتواند خود را به تهران برساند. کریم انصاری‌فرد نیز دیرهنگام به تهران می‌رسد (به همراه پیام نیازمند و امیر عابدزاده).

خستگی ناشی از این سفرها و برگزار نشدن حتی یک جلسه تمرین با شرکت همه بازیکنان پیش از بازی با عراق، برای تیم ملی ایران شرایط خوبی نیست و به ناهماهنگی منجر می‌شود. دراگان اسکوچیچ هنگام اعلام فهرست جدید تیم ملی، این بازیکنان را در فهرست ذخیره قرار داده بود: محمدرضا اخباری، دانیال اسماعیلی‌فر، عارف آقاسی، کمال کامیابی‌نیا، زبیر نیک‌نفس و سروش رفیعی. از این جمع کمال، کامیابی‌نیا با توجه به غیبت نوراللهی، به فهرست اصلی اضافه شده و عارف آغاسی نیز جانشین مجید حسینی شده است، اما با توجه به غیبت چند بازیکن دیگر، هنوز روشن نیست که اسکوچیچ چه بازیکنانی را به اردو فرامی‌خواند. محاسبات اسکوچیچ تغییر کرده و حساب‌وکتاب او در انتخاب بازیکنان به هم ریخته و این موقعیتی سخت برای مربی تیم ملی فوتبال ایران است.

عراق و امارات از تیم‌های ناکام مرحله گروهی مسیر جام جهانی‌اند که نتایجی که کسب کرده‌اند امید چندانی برای صعودشان باقی نگذاشته است. عراق با چهار امتیاز، تیم پنجم گروه و امارات با شش امتیاز، تیم سوم گروه است. در واقع رقابت اصلی برای سرگروهی بین ایران و کره‌جنوبی جریان دارد. سوریه و لبنان هم دیگر تیم‌های این گروه‌اند که برای صعود شانسی ندارند.

تیم ملی عراق، حریف روز چهارشنبه تیم ملی ایران، مثل رقیب خود با ابتلای بازیکنانش به کرونا درگیر شده است. در شرایطی مشابه، لژیونرهای تیم ملی عراق نیز برای سفر به تهران و حضور در اردوی عراق با مشکلاتی مواجه‌اند و عراق هم دغدغه‌هایی شبیه ایران دارد.

فهرست بازیکنان تیم ملی ایران

دروازه‌بان‌ها

علیرضا بیرانوند (بوآویشتا پرتغال)
امیر عابدزاده (پونفرادینا اسپانیا)
پیام نیازمند (پورتیموننزه پرتغال)

مدافعان

صادق محرمی (دیناموزاگرب کرواسی)
محمدحسین کنعانی‌زادگان (الاهلی قطر)
شجاع خلیل‌زاده (الریان قطر)
مجید حسینی (ترابزون اسپور ترکیه)
امید نورافکن (سپاهان)
میلاد محمدی (آاک آتن یونان)
سیاوش یزدانی (استقلال)
صالح حردانی (فولاد)

هافبک‌ها

سعید عزت‌الهی (الغرافه قطر)
میلاد سرلک (پرسپولیس)
احسان حاج‌صفی (آاک آتن یونان)
وحید امیری (پرسپولیس)
مهدی ترابی (پرسپولیس)
احمد نوراللهی (شباب الاهلی امارات)
سامان قدوس (برنتفورد انگلیس)
علیرضا جهانبخش (فاینورد هلند)
علی قلی‌زاده (شارلروا بلژیک)
الهیار صیادمنش (فنرباغچه ترکیه)

مهاجمان

مهدی طارمی (پورتو پرتغال)
سردار آزمون (زنیت سن پترزبورگ روسیه)
کریم انصاری‌فرد (آاک آتن یونان)
کاوه رضایی (ادهورلی لوون بلژیک)
مهدی قایدی (شباب الاهلی امارات)
شهاب زاهدی (زوریا لوهانسک اوکراین)

لیست انتظار: محمدرضا اخباری، دانیال اسماعیلی‌فر، عارف آقاسی، کمال کامیابی‌نیا، زبیر نیک‌نفس، سروش رفیعی

دعوت‌نشده‌ها به دلیل ابتلا به کرونا پیش از اعلام فهرست: امیرحسین حسین‌زاده و مهدی مهدی‌پور

خط خورده‌ها به دلیل ابتلا به کرونا: احمد نوراللهی، احسان حاج‌صفی، سردار آزمون، مجید حسینی/

 

گزارشگر: فرهاد کاس‌نژاد

https://www.asianews.ir/u/57b
اخبار مرتبط
سارق گردن‌بند علی دایی با شکایت این فوتبالیست سابق و شمار دیگری از مال‌باختگان محکوم به جزا شد؛ این در حالی است که این فوتبالیست نخواست بخششی در خصوص این سارق داشته باشد.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در یک مصاحبه درباره حذف تیم ملی فوتبال ایران از رقابت های جام جهانی توضیحاتی داده است.
کمیته وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال آرای جدید درباره شکایات از پرسپولیس و استقلال صادر کرد.
روبرت لواندفسکی، ملی‌پوش لهستانی بایرن مونیخ توانست در مراسم فدراسیون جهانی فوتبال گوی سبقت را از دیگر ستارگان برباید و عنوان بهترین فوتبالیست سال ۲۰۲۱ را از آن خود کند.
در آستانه بازی های جام حذفی تست اولیه کرونای فرهاد مجیدی و دو نفر دیگر از اعضای کادرفنی مثبت اعلام شده است، ولی باشگاه استقلال خبر دیگری را دراین باره بیان کرده است.
علی کریمی گفت کی‌روش ابتدا کاشت و بعد برداشت کرد و به خاطر او فوتبال هزینه سنگینی دادیم.
کمیته مستقل کنترل AFC اعلام کرده که این سه باشگاه نتوانسته‌اند معیارهای ضروری (مطابق بندهای ۳.۱ و ۳.۲ اساسنامه صدور مجوز برای باشگاه در AFC) را فراهم کنند و مطابق آن نباید اجازه ورود به لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ را داشته باشند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید