صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۶ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۱
کد خبر: 7929
گزارشگر: 213
۷۵۲
۰
۰
۴
برپایی جلسه هیات دولت با موضوع بهبود وضعیت بازار سرمایه در ایران

«جزییات» خبر خوب دولت درباره حمایت از بورس/فردا روز دیگری است؟+فیلم

«جزییات» خبر خوب دولت درباره حمایت از بورس/فردا روز دیگری است؟+فیلم
جلسه امروز هیات دولت به منظور حمایت از بورس برگزار شد و گفته شده احسان خاندوزی وزیر اقتصاد توضیحات و اخبار خوبی را درباره این نشست مطرح کرده است.

به گزارش آسیانیوز، پس از جلسه امروز هیات دولت که به منظور حمایت از بورس برگزار شد. احسان خاندوزی وزیر اقتصاد توضیحات مهمی را در رابطه با نتایج این جلسه مطرح کرد.

پس از جلسه امروز هیات دولت که به منظور حمایت از بورس برگزار شد. احسان خاندوزی وزیر اقتصاد توضیحات مهمی را در رابطه با نتایج این جلسه و حمایت از بورس مطرح کرد. شب گذشته خاندوزی در توئیتی گفته بود: «فردا روز یک شروع دیگر در اجرای مصوبات اقتصادی خواهد بود؛ ان‌شاءالله».

«جزییات» خبر خوب دولت درباره حمایت از بورس/فردا روز دیگری است؟+فیلم

 


این وعده همراه با سخنان رئیس‌جمهور موجب شد تا امروز بورس بعد از چندین روز منفی، بالاخره سبز شود. ضمن این که شاخص در حفظ کانال ۱٫۲ میلیون واحدی موفق عمل کرد. امروز، هیات دولت جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد، وزیر صمت، وزیر نفت، رئیس سازمان برنامه، معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان بورس برگزار کرد.

خلاصه مصوبات کمیسیون اقتصادی در حمایت از بورس

  ۱- تعیین سقف ۵۰۰۰ تومان برای نرخ خوراک و ۲۰۰۰ تومان برای نرخ سوخت.

۲- مصوبه هیات وزیران با وجود کاهش درآمد ۴۰ همتی دولت، نشان‌دهنده اهمیت رونق اقتصادی برای دولت است.

۳- بانک مرکزی نرخ سامانه نیما در ۶ماه گذشته را مبنا قرار دهد و معادل ۹۰ درصد آن را برای نرخ تسعیر دارایی های خارجی و دارایی های ارزی بانک‌ها در نظر بگیرد.

۴- تنظیم نرخ سود بین بانکی با سقف ۲۰ درصد.


۵- بخشی از سهام دولت در شرکت های دولتی به عنوان وثیقه نزد صندوق تثبیت بازار قرار داده شود. طبق مصوبه هیات دولت، سقف سهام دولت در شرکت‌های دولتی به عنوان پشتوانه صندوق تثبیت، برداشته شد.

۶- معادل ۱۰ درصد از عرضه اولیه شرکت‌های دولتی بابت بازارگردانی همان سهام باید در نظر گرفته شود تا ناشر مکلف باشد از سهام خودش حمایت کند.

خاندوزی در پایان ابراز امیدواری کرد که مجموعه این مصوبات که از ابتدای بهمن ماه اجرایی شود و موکول به سال ۱۴۰۱ نیست. وی افزود: «این مجموعه، اقداماتی است که حتی پیش از تاریخ تصویب دولت هم مشمول آن خواهد شد. بنابراین، این مصوبات حامل پیام جدی حمایت دولت از صنایع، با ثبات بودن فعالیت اقتصادی، پیش‌بینی پذیر بودن متغیرها و در نهایت چشم انداز مثبت اقتصاد در ماه‌های آینده است.»/

 
https://www.asianews.ir/u/57u
اخبار مرتبط
در حالی که هشتگ «بازی بورس با روح و روان» سهامداران به دلیل وضع بحرانی بازار بورس، در شبکه های اجتماعی داغ شده است، در ویدئوهایی که از نشست مجمع عمومی فوق‌العاده‌ بانک دی در سالن همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک در تهران منتشر شده، یکی از سهامداران با پرتاب اشیایی به سمت سخنرانان، به آنها اعتراض می‌کند.
در حالی که نبود نقدینگی سبب بهم ریختگی بازار سرمایه شده است، بازار سهام امروز در ادامه روند منفی روزهای گذشته با شدت بیشتری افت کرد.
شاخص کل بورس امروز با رشد بیش از 3 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 314 هزار واحد قرار گرفت؛ در حالی که شاخص کل هم وزن بورس امروز هم مثبت شد.
کارشناس بازار سهام گفت: بورس به شدت تهی از فروشنده شده است ولی از طرف دیگر خریدار هم نیست؛ در حالی که بازار در بلاتکلیفی کامل به سر می‌برد و خریدار منتظر اخبار برجام و بودجه است.
رییس سازمان بورس در حالی از پرداخت سود ۲۳۰ شرکت سخن گفت که وعده داد تا پایان سال ۷۰ شرکت دیگر نیز سود خود را پرداخت خواهند کرد.
بورس امروز با افت آغاز به کار کرد و شاخص کل هم‌وزن همراستا با شاخص کل در جهت منفی در حال حرکت است.
مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه ۹۱ درصد پرتفوی شستا بورسی است، گفت: وظیفه اصلی شستا حفظ ارزش دارایی بیمه‌شده‌هاست و تلاش داریم با افزایش شفافیت و میزان سودآوری شستا از دارایی بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی صیانت کنیم.
بورس در هفته گذشته در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه پیش از آن، پس از 19 روز متوالی بازار با ورود پول حقیقی مواجه بود.
بازار سهام پس از افت و خیزهای فراوان در هفته گذشته طی چهار روز معاملاتی پیش روند رو به رشدی داشته است؛ در حالی که کارشناسان معتقدند این روند ماندگار است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید