صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۰
کد خبر: 8083
گزارشگر: 213
۲۸۹۴
۰
۱
۵
معاون وزیر اقتصاد از وضعیت پرداخت یارانه ها خبر داد

جزئیات واریز یارانه نقدی با کارت اعتباری/تشریح مبالغ کمک معیشتی تا پایان سال

جزئیات واریز یارانه نقدی با کارت اعتباری/تشریح مبالغ کمک معیشتی تا پایان سال
به گفته معاون وزیر اقتصاد بخشی از یارانه های جدید در قالب کارت اعتباری و بخشی تا پایان سال در قالب نقدی به مردم پرداخت می شود.

به گزارش آسیانیوز، معاون وزیر اقتصاد از پرداخت کارت یارانه جدید به مردم تا پایان سال جاری خبر داده است. اما ماجرای کارت یارانه چیست و مبلغ آن چقدر است؟

-------------

بیشتر بخوانید

«جزییات» پرداخت یارانه های بهمن/افزایش کمک معیشتی ها از ماه جاری

--------------------

قرار بر این بود ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود و اعتبار آن در قالب یارانه به مردم پرداخت شود. درباره مبلغ یارانه جدید هم گمانه‌های زیادی مطرح بود و حتی گفته شد احتمالا یارانه خانوار چهار نفره به ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد.


آنگونه که محسن رضایی، معاون اقتصادی دولت اعلام کرده قرار بود بخشی از این یارانه در قالب کارت اعتباری و بخشی در قالب نقدی به مردم پرداخت شود. حالا معاون وزیر اقتصاد از پرداخت کارت یارانه جدید تا پایان سال خبر داده است.

-------------

بیشتر بخوانید

چه افرادی یارانه ۲۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند؟

---------------------------

تشریح کارت یارانه جدید
کمتر از دو ماه تا پایان سال جاری مانده و هنوز هیچ نهادی جزئیات پرداخت کارت یارانه را اعلام نکرده است. جدیدترین خبر، مربوط به معاون وزیر اقتصاد است که گفته با همکاری‌های دستگاه‌های مختلف تا انتهای امسال کارت یارانه‌ جدید آماده می‌شود.

اما آنگونه که هادی سبحانیان خبر داده کارت یارانه‌ای جدید، از سال آینده به صورت اعتباری و یارانه‌ای شارژ می‌شود و در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد. بر اساس این اطلاعات می‌توان گفت، اولا کارت یارانه جدید از سال آینده قابل استفاده است.

دوما بخشی کل اعتباری که در این کارت شارژ می‌شود به صورت نقدی قابل برداشت نیست. بلکه قرار است بخشی در قالب یارانه نقدی باشد و بخشی در قالب اعتباری که می‌توان احتمالا با آن کالا خرید.

 سومین نکته هم این است که کارت یارانه جدید به همه مردم تعلق نمی‌گیرد و جامعه هدف مشخصی دارد.

مبلغ کارت اعتباری جدید چقدر است؟

  مبلغ کارت اعتباری جدید مشخص نیست. اما پیش از این مساله افزایش مبلغ یارانه نقدی به ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان مطرح شده بود.

بعد از آن هم معاون اقتصادی رئیس جمهور از پرداخت یارانه ۸۰۰ هزار تومانی به خانوارهای چهار نفره خبر داد. خبری که می‌گفت احتمالا مجموع یارانه هر فرد در سال آینده حدود ۲۰۰ هزار تومان است که نیمی از آن نقدی است و نیمی دیگر در قالب کالاست.

---------

بیشتر بخوانید

سود ۶۰۰ هزار تومانی سهام عدالت واریز می شود
--------------------------------------

با این تفاسیر می‌توان گفت دولت سال آینده شیوه پرداخت یارانه را تغییر می‌دهد. کل یارانه‌ها -از یارانه نقدی و معیشتی گرفته تا یارانه کالای اساسی- همه را یکپارچه می‌کند. نیمی را در قالب یارانه نقدی ماهانه به مردم پرداخت می‌کند و نیمی در قالب اعتبار برای خرید کالاست.

جامعه هدف کارت یارانه جدید هم هنوز مشخص نیست. اما بر اساس آنچه تا پیش از این گفته شده، قرار است سال آینده یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی سه دهک بالای جامعه حذف شود و هفت دهک دیگر مشمول یارانه جدید شوند.

بر این اساس مشمولان کارت یارانه، همان افرادی هستند که مشمول یارانه معیشتی شده بودند./(تجارت نیوز)

https://www.asianews.ir/u/5c1
اخبار مرتبط
بیست و هفتمین مرحله یارانه معیشتی، به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
خودروسازی‌ها در حالی به فروش خودروهای خود به قیمتی کمتر از بازار ادامه می‌دهند که کیفیت خودروهای ساخته شده در چند هفته اخیر انتقادات بسیاری را به همراه داشته است؛ همچنانکه در حادثه تصادف زنجیره‌ای در جاده بهبهان-رامهرمز، حدود ۶۰ خودرو آسیب دیدند و رئیس پلیس راهور کشور، به دلیل باز نشدن خودرها برای مسوولان خط و نشان کشید.
جدیدترین طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن ۱۴۰۰ آغاز شده است؛ این در حالی است که در حادثه تصادف بهبهان به دلیل کیفیت پایین محصولات داخلی ایربگ هیچ کدام از خودروها باز نشد.
رییس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری کاهش سهمیه بنزین این خودروها را تایید کرد و گفت با توجه به کاهش سهمیه بنزین، امروز دوم بهمن ماه جلسه‌‍ای برای بررسی دلیل این موضوع تشکیل شده است.
بنا بر تصمیم دولت، افزایش یارانه های نقدی و معیشتی پس از سال ها پرداخت و با حدف حذف ارز 4200 تومانی به زودی قرار است محقق شود.
شهردار تهران درباره کیف پول شهروندی برای هر تهرانی که در آن ۲۰۰ هزار تومان اعتبار است و برای اقشار خاص افزایش هم پیدا می‌کند، توصیحاتی داده است.
در حالی که نارضایتی از قیمت‌ها چه از جانب خودروساز و چه از جانب خریدار ادامه دارد، با اینحال همچنان طبق روال هر هفته فروش‌های فوق‌العاده خودرو پابرجاست.
یک فعال اصولگرا، بنزین را موضوعی فاجعه آور برای کشور دانست و گفت: افزایش احتمالی نرخ بنزین در ادامه طرح جدید توزیع بنزین بازی با آتش است و تاکید کرد که باید از تجربیات درس گرفت.
در حالی که یکصد وسی و یکمین مرحله یارانه با نرخ قدیمی به حساب سرپرستان خانوار، فردا دوشنبه ۲۰ دی ماه واریز می‌شود، یارانه های جدید با درصدهای افزایش از بهمن ماه پراخت خواهد شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید